Шкаф за баня?

  • 29 444
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 161
Момичета имам нужда от помощ.
Това ми е банята :

Трябва ми шкаф над мивката, с огледало. Бихте ли ми дали идеи , а също така и къде има магазини с богат избор и добро качество в София?  А марка?

Предварително ви благодаря smile3525

# 1
  • Мнения: 576
На нас ни предстои същото! Спряли сме се на ф.Санекс, имат шоурум на Дондуков, голям избор има и в Mr.Bricolage!

# 2
  • Мнения: 1 449
Амик 94 http://www.amiksite.com/frame_bg.htm , поръчах от тях шкаф от МДФ, но моят е огромен, две колони, в едната е вградена пералнята, а над тоалетната и бидето е шкаф с три врати. Направиха го по мой модел и размери и ми дадоха доста прилична цена

# 3
  • Мнения: 1 152
Амик 94 http://www.amiksite.com/frame_bg.htm , поръчах от тях шкаф от МДФ, но моят е огромен, две колони, в едната е вградена пералнята, а над тоалетната и бидето е шкаф с три врати. Направиха го по мой модел и размери и ми дадоха доста прилична цена
А скоро ли си правила поръчка? Какви са сроковете за изпълнение? Има ли избор на цветове?

# 4
  • Мнения: 1 449
Не много скоро 2004, може би около месец беше срока. Щом е МДФ, цветовете са почти неограничени.

# 5
  • Мнения: 1 152
И аз си търся шкаф/колона/ и питам кой материал е за предпочитане за баня. Не ми трябва да е водоустойчив, ако е с метални крачета. А ако е на пода евентуално да не се надуе. Искам нещо по индивидуален проект с разумна цена....

# 6
  • София
  • Мнения: 2 161
Чух ,че Gorenje имали мебели за баня newsm78

# 7
  • Мнения: 1 152
Чух ,че Gorenje имали мебели за баня newsm78
А къде ги?

# 8
  • Мнения: 77
http://www.visota.com/products.php?pageNum_prod_one=42&total … ne=47&uncat=3
Аз съм си харесала долен и горен шкаф на тази фирма, в Бриколажа ги гледах. Цените им са поносими.

# 9
  • Мнения: 161
И аз си търся шкаф/колона/ и питам кой материал е за предпочитане за баня. Не ми трябва да е водоустойчив, ако е с метални крачета. А ако е на пода евентуално да не се надуе. Искам нещо по индивидуален проект с разумна цена....

Защо мислиш че не ти трябва да е водоустойчив?!?
Аз съм говорила със хора дето продават шкафове за баня... и като побъбрим малко повечко, накрая се отпускат и си признават че МДФ не е подходящ за баня.
И казват: "не ви го препоръчвам". Дори да имате душ-кабина и да няма пряк допир с водата.... това пак няма да го опази много дълго време.

ДОРИ да няма пряк допир със водата, са ми разказвали че са виждали как след наколко (1-2)години шкафа, особенно този на мивката почвал отнякъде да се раздува.
Шкафовете от МДФ са практични за помещение където няма душ.
Демек те се влаго-устойчиви.

Водо-уднойчиви са шкафовете от ПВС. Те са по-скъпи.
Ние скоро си взехме такива, защото не ми се ще след 3-4 години например да купувам отново.
На пръв поглед изглеждат по същия начин като МДФ-а. Но водата не им пречи по никакъв начин.

Горен шкаф - 55 см / 80 или 90 см, от ПВС - 240 лв. Огледалото е на вратичката, всички шишнца са скрити вътре, има "луничка" от горе за осветление. И достатъчно място за всички шишенца.
Купен е от Мебелната в Люлин - 2ри етаж.

Долен шкаф с мивката - шир. 55 см. - 360 лв.
Под мивката има вратички. Там ще "скрия" всички препарати.

Виждала съм и колона  (висока)- както в Бриколаж, така и в мебелната.
От МДФ са по-евтини (почти на половина) отколкото от ПВС. Има с различно разпределение.
Дори съм виждала въртяща колона - много ми хареса... ама при нас няма как да я приложа.
Цялата й една страна е огледало, от другата страна са шкафовете и чекмедженцата. Много хитро изглеждаше, но е за по-голяма баня.

АЗ лично препоръчвам шкафовете за баня да са от ПВС.
Някой ако иска снимки - ще показвам.

# 10
  • Мнения: 77
Някой ако иска снимки - ще показвам.
Да моля!  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 449
от началото на 2004г до днес шкафът ми от МДФ не е мръднал. Това е банята, в която се къпем ежедневно - петима души. Няма пряк допир с вода, защото в този случай наистина няма да оцелее. Не е подходящо да е под мивката шкафа, но иначе  проблеми няма, макар че нашата баня е и доста голяма.

# 12
  • Мнения: 115
от началото на 2004г до днес шкафът ми от МДФ не е мръднал. Това е банята, в която се къпем ежедневно - петима души. Няма пряк допир с вода, защото в този случай наистина няма да оцелее. Не е подходящо да е под мивката шкафа, но иначе  проблеми няма, макар че нашата баня е и доста голяма.

И нашият е от Амик, правихме го преди 1месец, затова мога да кажа актуални цени. Нашият шкаф е 65см от PVC с вградена мивка, огледало с 2бр халогенни лампи, полица от стъкло към огледалото и колона от PVC до огледалото с 3 рафта вътре. Излезе ни 828.00лв и ни го направиха за 1 месец. Ако изберете МДФ ще излезе по-евтино. В тази цена влиза всичко + мивката. Мивките са гръцки. По-късно ще пусна снимки. Ние сме много доволни. А PVC-то е най-подходящо за баня.

# 13
  • Мнения: 161

 А PVC-то е най-подходящо за баня.

Подкрепям. Peace

Както казах по-горе - Аз държах да има шкаф под мивката, (за да има къде да скрия вс. препарати).... така че там ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, не върви да е МДФ, а трябва да е ПВС. Което автоматично значи че и горния ще е от същия матерял.
Щото няма смисъл и логика да са единя от един матерал, другия от друг. Освен цетата разбира се.

Ще пробвам да снимам мойте шкафове........
Ама още от сега да си кажа, че само са купени, и този за мивката не е монтиран, щото предстои ремонт... но още не сме на този етап.

# 14
  • София
  • Мнения: 983
Ние се спряхме на ПВЦ. Освен влаго-, са и водоустойчиви, което определено не може да се каже за МДФ-а (пресована хартия). Вярно, че са скъпи, но съм се убедила, че обикновено по-евтиното накрая излиза по-скъпо.
Нашите шкафове са на "Дейзи 13" - модел Непал:
http://www.daisy13.com/bg.htm

Общи условия

Активация на акаунт