Не плащаш парно, спират ти тока!

  • 3 438
  • 61
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
http://sofia.dir.bg/2007/04/23/news1604566.html

Значи вместо да се чудят, как да си подобрят услугите, за които плащаме, вижте какво са измислили... Shocked

 И как хитроумно отговарят: така е И в Европа  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 10 514
Е това е вече БЕЗОБРАЗИЕ!!!!!
Дано мами от чужбина се включат, за да кажат така ли е наистина в чужбина, защото ми писна да оправдават всяко ново безумие с Европа!!!! #2gunfire #2gunfire

# 2
  • Мнения: 589
И от мен: #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 3
  • Мнения: 2 197
Аз лично съм на мнение, че ако не можеш да си позволиш да плащаш нещо - не го ползваш. За целта отиваш, подаваш си молбата и парното ти го спират. И аз не съм доволна от системата, но след като имам радиатори ще си ги плащам. То беше крайно време да се вземат някакви мерки, защото аз лично познавам доста хора, които не си плащат парното и то повечето от тях имат много по-големи финансови възможности от мен. После излиза, че Топлофикация не може да си събере дълговете и по този повод 5 години няма кой да направи профилактика на тръбите. Надявам се тези мерки да имат ефект.

# 4
  • Мнения: 3 268
Точно така трябва да бъде.Как така ще ползваш парно,а няма да го плащаш.Вие сериозно ли мислите,че е правилно това.Ами тогава защо си плащате в магазина като пазарувате?

# 5
  • Мнения: 647
Нямам нищо против да се навързват по този начин нещата , но нека е за всичко така.
Нека циганката която се вози без билет в градския транспорт да не получава социална помощ докато не си плати глобата например.
 #2gunfire

# 6
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Точно така трябва да бъде.Как така ще ползваш парно,а няма да го плащаш.Вие сериозно ли мислите,че е правилно това.Ами тогава защо си плащате в магазина като пазарувате?

 Peace

# 7
  • Мнения: 1 336
Точно така трябва да бъде.Как така ще ползваш парно,а няма да го плащаш.Вие сериозно ли мислите,че е правилно това.Ами тогава защо си плащате в магазина като пазарувате?

 Peace
Peace
Най-после нещо умно!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... нещо забихте пак в посоката, която не се дискутира...  Close


Какво общо имат сметките за ток и парно? И защо да са обвързани? Кой болен мозък го измисли? Това е.


А не дали да си плащаш парното, щом като го ползваш... СФанахте ли?!  Thinking

# 9
  • Мнения: 6 029
Точно така трябва да бъде.Как така ще ползваш парно,а няма да го плащаш.Вие сериозно ли мислите,че е правилно това.Ами тогава защо си плащате в магазина като пазарувате?

я пък таз кака???
а защо да плащам за нещо, което не съм използвала?!?!?!?! в магазина ми дават нещо..... радиаторите ми спрени наполовина, аз ще плащам кат за всички - е няма да стане.

# 10
  • Мнения: 319
Шани, мерси за инфото!   bouquet И аз като теб смятам, че това е пълна простотия! Няма логика сметките за различните консумативи да са обвързани. От къв зор? Това си е жив рекет - ама в най-чиста форма! И затвърждаване на монополизма на дружествата, които предоставят тези услуги! За сведение - в Европа НЕ Е така! Ако в някоя държава са го измислили така, то тя със сигурност не е цяла Европа. Един такъв начин на плащане би нарушил основни човешки права - да плащам това, което съм потребила. Ами аз може да не съм съгласна с дадена сметка и да пусна жалба да ми я преразгледат, а междувременно да не я платя! Това означава ли, че ще ми спрат подаването на друга комунална услуга?

Единственото ми успокоение в случая е, че това означава всички дружества, подаващи комуналните услуги, трябва да си разменят данни или казано другояче - да имат една обща база с данни! И някое външно дружество да се грижи да ми спира останалите консумативи, ако не съм си платила някой от задължителните. Или да хвърчат писма между дружествата, че този и този не си бил платил, пък да му се спрат другите. Много не вярвам да стане - поне не в обозримо бъдеще!

За сведение! Например водопроводите в блока са изградени така, че или се спира водата на всички във входа (или на щранга) или нЕма как да ми се спре само на мен. Пък ако се спре на всички заради един-двама неплатили, това означава, че платилите имат пълно основание да съдят дружеството - по всякакви параграфи.

Ей заради тези и заради много други причини си мисля, че това е изпълнимо, но в някоя друга държава, на друг континет, в друга галактика. Дано съм права!

# 11
  • Мнения: 945
В Германия двете неща не са свърzани. Обаче като не си плащаш сметките нищо хубаво не ти се случва. Първо те осъждат, после те zаписват в един списък на неплащащи и от там нататък до края на живота си не можеш да вzемеш кредит, понякога не можеш да си отвориш и сметка в никоя банка. И тук хората дори не се питат ще плащам ли или не. Плоzваш плащаш. Не полzваш не плащаш. Няма дискусии...

А колкото до това дали в БГ е правилно... какво ви дреме щом вие си плащате. Ако щат и входната врата да му вzемат на тоzи дето не си плаща... Ама то с толкова тарикати, дето ги има в БГ може ли да се иzлеzе на глава? Всеки zнае по добре от другия и все гражданските му права били нарушени. Тоzи вид санкция може да не е най "традиционната", ама поне може да има реzултат. Дай боже...

# 12
  • Мнения: 14 133
Нямам нищо против да се навързват по този начин нещата , но нека е за всичко така.
Нека циганката която се вози без билет в градския транспорт да не получава социална помощ докато не си плати глобата например.
 #2gunfire


Peace Peace Peace

# 13
  • Мнения: 319
В Германия двете неща не са свърzани. Обаче като не си плащаш сметките нищо хубаво не ти се случва. Първо те осъждат, после те zаписват в един списък на неплащащи и от там нататък до края на живота си не можеш да вzемеш кредит, понякога не можеш да си отвориш и сметка в никоя банка. И тук хората дори не се питат ще плащам ли или не. Плоzваш плащаш. Не полzваш не плащаш. Няма дискусии...

А колкото до това дали в БГ е правилно... какво ви дреме щом вие си плащате. Ако щат и входната врата да му вzемат на тоzи дето не си плаща... Ама то с толкова тарикати, дето ги има в БГ може ли да се иzлеzе на глава? Всеки zнае по добре от другия и все гражданските му права били нарушени. Тоzи вид санкция може да не е най "традиционната", ама поне може да има реzултат. Дай боже...

Гери, не си права - ама в нищо! Извинявай! Не е лично, но  искам да ти кажа, че според мен ти може и да живееш в Германия, но това не означава, че трябва да забравиш откъде си! Където и по света да живееш, ти си и винаги ще си останеш българка. И ей това, дето си го написала: какво ви дреме, щом вие си плащате е най-кофтито от цялото ти писание. Ами дреме ми, нищо че си плащам! Щото не съм на принципа: Щом не ме засяга, значи не ме интересува. Живея в тази държава, значи всичко ме интересува. Днес може да не ме засяга, ама утре може да ме засегне и мен.

Другото, което хич не ме изкефи, е това с тарикатите в БГ. Ти нали си чувала онази поговорка: Сиромах човек, жив дявол! Това е голата истина за хората в България! Истината е, че много хора са на ръба на съществуването  и не (само) те са виновни за това. Но хайде да не изпадам в обяснения - мисля, че разбра какво имам предвид! Ако нещата тук са уредени като в Германия, ами ние ще пеем, бе, моето момиче! Нема да се чудим коя сметка да не платим, за да имат децата ни за ядене, да са облечени, да са с учебници и тетрадки и т.н. Гледам моята съседка с три деца - да са и живи и здрави! - да я убием с камъни ли, че е родила три прекрасни деца и иска да имат поне най-необходимото и да не ходят голи, пък и да им е топло, та затова не си плаща парното от две години. Пести жената - пуска само в най-студените дни, само в едната стая, държи ги зимно време на 16 градуса вкъщи - аз кат ида у тях и пукам от студ, пък за децата не знам! И пак и идват сметки по 150 - 200 лв. на месец. Що? Щото някой от някое пирамидално смешно дружество не идва да и отчита топломерите всеки месец и да и оформя реална сметка. Ай сиктир!

Продължавай да си живееш в Германия с тамошните порядки, но не обяснявай как се живее в България! Нито ти, нито аз ще променим света или държавата!

И пак ти казвам, не ти се карам, нито те обвинявам, нито пък се заяждам с теб - била съм много пъти в Германия - и за по-дълго и за по-кратко, но не съм си и помисляла да остана да живея там! А съм имала възможност за прекрасно развитие - и лично и професионално! Всичко и е хубаво на Германия и на чужбината, ама не съвсем! И ти знаеш за какво ти говоря - по-добре от мен даже!

Няма смисъл да ми отговаряш! Повече няма да пиша в тази тема! Единственото, което ще кажа сега е, че смятам намеренията на нашите държавници, за които Шани ни информира, за поредната недомислица! Ама и нея ще я преживеем! Защото българите в България сме държеливи копелета и няма да се дадем въпреки непрестанните усилия на много хора да си бършат мръсните крака в нас и да си упражняват болната мисъл за наша сметка!

# 14
  • Мнения: 1 336
Защо така скочихте момичета, Гери е права щом си плащаш какво ти пука, крайно време е да спрем да плащаме парното на съседите, които не са се издължили към топлофикация! Не си плащаш парното, което ползваш, защото нямаш пари, но мобилния си телефон и тока имаш пари да платиш защото ще го спрат. Точно заради нередовните платци цените на топлофикация са толкова високи!
Писна ми някои да живее на гърба ми, плащам си данъците, плащам си сметките!

Общи условия

Активация на акаунт