С деца на море.

  • 8 367
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 601
Момичета, на моите хубавици тази година ще им е първото море. Освен дрехи, мазила и играчки какво не трябва да забравям? Някаква аптечка най-вероятно ще трябва да импровизирам, но какво да има в нея?

# 1
  • Мнения: 6 164
За път /не говоря конкретно за море/ винаги му нося неговата си аптечка - Нурофен, Панадол, спрейовете за нослето, кремчета за дупе, за слънце и за вятър, всичко за къпането - шампоан и олио, к-та за нокти, клечки за уши, само дето му забравих на предното ходене едно кремче за изгаряния, ама откъде да предположа, че ще се лепне на печката /бяхме на гости в провинцията, ние тук се отопляваме с парно, там имаше печка.../ ... та така, взимай си му всичко, каквото забравиш - там си има аптеки, ще си го купиш. Няма да ходите на самотен остров сигурно Wink
Аз ще следя темата да видя и другите съвети.

# 2
  • Мнения: 5 362
И на нас тази година ще ни е първото море Grinning
Всичко,което е изредила Misty ще ти трябва Peace
Аз мисля да взема някаква "аптечка" под формата на: Панадол,Хексалгин,Дуфалак,Еспумизан,Мукоплант,спреят за хрема Thinking-това се сещам в момента,или поне това са едни от основните,които ползваме.
Сещам се и за спрей против комари Mr. Green
Нещо против изгаряния,евентуално,защото пък ние сме адски бели.. Grinning
Но като наближи още ще се съветвам и с педито ни.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 592
Може би надуваем басейн и пояси за ръце?

# 4
  • София
  • Мнения: 888
Моята детска аптечка съдържа - панадол, течен аналгин,  риванол,  спирт, топоцин, бинт, лепенки за рани, памук, ентерол, хидрасек, витан Ц ампули.

# 5
  • Мнения: 601
Ей, много съм глупава! То в закованите теми имало инфо, аз пак пускам тема! Екскюз ми! Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 423
Ей, много съм глупава! То в закованите теми имало инфо, аз пак пускам тема! Екскюз ми! Embarassed
ама защо се извиняваш-много полезна тема Peace
аз също ще я следя понеже живот и здраве първото ни море ще е извън бг и трябва да съм подготвена
аптечка мисля да взема с панадол,ефералган(в случай на висока температура),Nisita,Виброцил,Хустагил,осцилококцинум,изопринозин,термометър,помпа за нос и нещо антиалергично(Зиртек и Фенистил)
ще питам и педито за допълване списъка
надувни играчки няма да нося,ще купя на място и там ще ги и оставя на някое друго дете,кофичка и други за пясък също
слънцезащитна козметика ще взема,сапун,преварен зехтин
въпреки ,че ще сме на Ултра алл инклузив,ще помъкна и пюрета за които съм сигурна,че ги яде-щото моя е диване
памперси и мокри кърпички



# 7
  • Мнения: 1 364
Аз също ще следя темата.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
и аз  ще следя темата Wink

# 9
  • Мнения: 2 751
Исвинявай, че не мога да изчета всичко и може да се повтарям, но ...  Wink
За аптечката:
- мазило против насокоми (OFF или Autan)
-Норофен, Панадол
-нещо противоалергично п/в ухапване от уса - Амоняк, Фенистил (нося аз)
-Риванол-за рани
-нещо п/в разстройство-Смекта например
-термометър
-нещо п/в Слънце за мазане
-физ. р-р за носа

Малко дебели дрехи (понякога на морето става необичайно студено и човек остава неподготвен). На нас ни се е случвало.

-чадър
-плажни кърпи
-много играчки за пясък  Mr. Green
-готови пюрета и сокове (не навсякъде има избр от храни)
-мрежа, ако имаш, да им покриваш количката да не ги кацат насекоми

Ако се сетя още нещо, ще допълня.
Калоян е всяка година на морето и аз в повечето случаи помъквам всичко  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 013
Вземи си търпение и добро настроение!
С току що проходили близнаци на море и се е екшън... Забрави за излежаване под чадъра.
Но пък е вълнуваща първата им среща с морето. 

# 11
  • Мнения: 4 668
Вземи си търпение и добро настроение!
С току що проходили близнаци на море и се е екшън... Забрави за излежаване под чадъра.
Но пък е вълнуваща първата им среща с морето. 
Точно това щях да кажа  Laughing Аз имам само едно дете и доста се изморих на морето  Mr. Green

И да повторя за по - дебелите дрехи - наистина има нужда . Аз миналата година ходих до Варна да му купувам дрехи , като сви един студ ...

За мен беше много удобно и хавлиен халат - излиза от водата и го обличаме . Иначе не мога да го хвана , за да го подсуша поне малко  Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 6 954
Вземи си търпение и добро настроение!
С току що проходили близнаци на море и се е екшън... Забрави за излежаване под чадъра.
Но пък е вълнуваща първата им среща с морето. 
Точно това щях да кажа  Laughing Аз имам само едно дете и доста се изморих на морето  Mr. Green



Абсолютно!Въобще не може да се каже ,че сме си починали ,но пък беше забавно  Laughing.

Към списъка допълвам: малка плажна палатка-нашата я купихме от Метро за ок.40лв и свърши страхотна работа.Вътре постилаш кърпи,разхвърляш играчките и всичко е ок.Чадъра си е отделно,но без тази палатка не тръгваме на излет или на море  Naughty.

# 13
  • Мнения: 3 423
Pipinka това с халатчето-много добра идея,не ми бе хрумнало-ще се възползвам Hug

elix не става ли много задушно в тая палатка
аз все пак надувните играчки мисля на място да ги купя,първо не са скъпи и второ навсякъде ги има newsm78

# 14
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
Ако е свикнало да ходи на куку, вземете и него. Аз си мъкнех нашето.Нося и здравните книжки.Шапка (няколко, че ги мокреха) задължително!

# 15
  • Мнения: 4 451
Това за халатчето е супер идея! Ще се възползвам и аз, до сега не съм се сещала. А моята Мими от водата не излиза Mr. Green, накрая я изваждам посиняла, завивам я с хавлия. Обаче тя на бързо я захвърля. Вземи алергозан задължително. От лекарствата, само най-необходимото. Ако, не дай Боже, ти потрябва нещо по-специфично, ще го купуваш на място.
Приятно летуване!

# 16
  • Мнения: 2 309
Много полезна тема Grinningние досега на море не сме ходили, но доста сме пътували с бебето, винаги нося с нас:

аптечка, състояща се от Нисита, помпа за нос, Бочко и Панадол /сега като прочетох  и Зиртек ще нося/

Дрехи - за топло и по- студено време, много бельо

гърне, един плик с играчки...
ами май това е newsm78малко ми се вижда така написано, ама като натоварим колата сме си като подвижен катун Grinning

# 17
  • Мнения: 4 668
Pipinka това с халатчето-много добра идея,не ми бе хрумнало-ще се възползвам Hug

elix не става ли много задушно в тая палатка
аз все пак надувните играчки мисля на място да ги купя,първо не са скъпи и второ навсякъде ги има newsm78

Не става задушно , защото всъщност е половин палатка  Sunglasses Нещо като сенник , който се захваща , като палатките , но не е толкова затворено . И ние имаме - сгъната е много компактна .

За играчките си абсолютно права - най - добре е на място . И без друго като ги види ще иска  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 6 954
Pipinka това с халатчето-много добра идея,не ми бе хрумнало-ще се възползвам Hug

elix не става ли много задушно в тая палатка
аз все пак надувните играчки мисля на място да ги купя,първо не са скъпи и второ навсякъде ги има newsm78

Не става задушно , защото всъщност е половин палатка  Sunglasses Нещо като сенник , който се захваща , като палатките , но не е толкова затворено . И ние имаме - сгъната е много компактна .


Да,така е, то е полупалатка т.е. има 3 страни само.Ще потърся снимка и ще пусна по-късно.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 954
Ето какво представлява  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 423
elix   :love:Pipinka  Heart Eyesблагодаря Hug
ето един интересен сайт за почивка с деца
http://www.travel-s-child.ru/article9.htm
и това е интересна статия
http://www.travel-s-child.ru/article1_144.htm
особено за тези,които като мен ще водят детето в чужбина
(ета,ако не възразяваш пак за аклиматизацията Wink)

Последна редакция: вт, 01 май 2007, 07:48 от Mila mama

# 21
  • Мнения: 86
Страхотна тема и аз ще я следя нашия татко е взел карта за Китен през август и тъй като ще ни е първото море с Наси почвам от сега да се вълнувам  Grinning и да правя списъци какво да вземам. А относно палатката на elix някой знае ли дали я има в метро и това лято

# 22
  • Мнения: 3 423
може ли някой ,който е летял с бебе към година и нещо да сподели ,какво е взел ,като ръчен багаж в самолета Praynig

# 23
  • Мнения: 2 768
"Чем выше влажность воздуха, тем тяжелее человек переносит жару, поэтому в местах с повышенной влажностью (Турция, Сочи) акклиматизация будет проходить сложнее."

Не мога да се съглася с автора на статията, че в Турция влажността е висока, много по-сух е климата от варненския, например.
Особено, когато около курорта има планина, а така е в повечето турски куроти. Жегата е поносима, ако не си на пряко слънце.

За останалото съм съгласна - мазане с висок фактор, да не се държи детето пряко на слънце, шапка на главата, обезателно почивка в стаята на обед.  Морето в Турция е много топло (мъжът ми се къпа в Анталия на 02.01 миналата година  Mr. Green), така че опасност от простуди няма.

Между другото, само ние българите се втеляваме така, когато сме с децата (не коментирам дали е правилно или не, само констатирам).
Масово холандци, немци и англичани са с много малки бебета в Турция, на обед изобщо не ги прибират, пържат ги яко на слънце горките деца... Хигиена - нулева! Топи си бисквитката детето в басейна и си я хапва. Майка му блажено го наблюдава. Туй паднало, ударило се... голям праз. Да си плаче. На обед родителите си сипват щедро прясно приготвена топла храна, плодове, зеленчуци, а детето на 2г и нещо яде до тях филия с шоколадови пръчици.
Такива ми ти работи....

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 11:38 от eta

# 24
  • София
  • Мнения: 6 954
може ли някой ,който е летял с бебе към година и нещо да сподели ,какво е взел ,като ръчен багаж в самолета Praynig

В4ера летяхме и за малко да останем без киселото мляко-не дават  Confused.Аз взех сокčе ,вода -изискването е 100мл,но аз взех пове4е,в самолета дават пуре.Бях взела и дрехи -боди и панталон.

Соня,може би в Метро скоро сте пуснат летни стоки и такива палатки  Peace

# 25
  • Мнения: 3 423
elix мерси Hug Hug Hug
аз като си гледам списъка за ръчния багаж все се притеснявам,че пропускам нещо-играчки,мокри кърпички,оризови бисквити,солети,мляко само не ми трябва,защото още кърмя и топла дрешка ,защото на климатиците може да му е хладно на малкия.

# 26
  • Мнения: 2 768
Не се увличайте много в ръчния багаж, все пак полета е 50 мин.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 659
А дали ги има вече тези палатки плажните на Метро? Ако не, може ли някой да даде идея къде да търсим такива?

Общи условия

Активация на акаунт