Една жена в повече..

  • 2 219
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Двуженството е да имаш един съпруг в повече. Моногамията е същото.
(прекрасна и често вярна мисъл на анонимна мъдра жена  Laughing)

Питанката ми е за известните и неизвестни жени преди вас и след мама, които са формирали чертите на мъжа до вас, оформили са предпочитанията му дори към определен тип физика, схващанията му по някои въпроси, създали са му някой и друг комплекс или пък повод за неприятно перчене...
Долавяте ли отглас от думите им в думите на вашия любим?
Неясно ехо да речем в посещаването на места, които той - неясно защо - много обича, или пък някоя сантиментална боза т.е. балада, която му е силно споменна,
и - когато звучи по радиото - сте сигурни, че възлюбеният в момента не е духом до вас , а душата му блуждае сред сладки спомени Confused
Обратното - не би ли било твърде скучно да си вземеш чист като сняг и девствен и табула-разов мъж и тепърва да пишеш върху него Laughing
...И да ги напишеш едни.. Twisted Evil

И отново да илюстрирам със стихче, ама кратко  Wink

Oh, is it, then, Utopian
To hope that I may meet a man
Who'll not relate, in accents suave,
The tales of girls he used to have?


Е?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 803
Ник'ви отзвуци от минали времена не забелязвам - освен от мама му. Или недовиждам или слагам силен отпечатък Mr. Green

Мисълта от анонимната жена е перфектна и ако позволиш, ще я открадна за бъдещ подпис.

# 2
  • Мнения: 412
Мисълта от анонимната жена е перфектна и ако позволиш, ще я открадна за бъдещ подпис.
ахам     bouquet
...

Уф, пуснах тази тема, за да си разгадая поведението на един познат...който сякаш не иска да се отърве от нито една жена от миналото си, както и да е..
Нямах предвид разказването за бивши бройки, пози, креватна хореография и прочие нетактичности и простотия  Rolling Eyes...но понякога в поведението и думите на мъжете се прокрадват призраци или пък съвсем явни нежни създания, не на място и не навреме....

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 14:09 от chandra

# 3
  • Sf
  • Мнения: 808
1. Жените преди теб могат да ги променят, както към добро и да им възпитат усещане за жена и споделяне, така и може да им спретнат една нещастна любов. И следващата девойка си го отнася.

2. А мъжките майки винаги после са виновни. Независимо, че са възпитали един, че и двама  хубави, внимателни мъже Simple Smile

3. Не знам дали е до възпитание или не, но е и до самия човек. Има хора, които не искат нищо да им напомня за дома. Спомени, възпитание. Други пък искат да им готвят, както мама им го прави и то по абсолютно същия начин.

4.Може би най-приемливият начин е златната среда, когато имат своите избледняващи спомени от предишни връзки и благотворното въздействие на майката Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 585
Аз да кажа, аз да кажа.
Как няма да оставят следа,
създавайки комплекси.
Всъщност, всяка гледа да ти забели пишлето.

# 5
  • Sf
  • Мнения: 808
Ей такива жени осакатяват мъжете...
осакатяват - в преносен смисъл...

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
При моя си мъж няма такива следи, даже от майка му. Аз си го взех "табула раза" и съм писала сама/надявам се/.
Но имам наблюдения върху приятел, върху когото всяка една е оставила отпечатъка си. А преминаващите хич не са малко Tired

# 7
  • Мнения: 4 965
Една-единствена е дала отражение на живота на моя мъж - първото му сериозно гадже - и то негативно отражение.
Мъжът ми рисува невероятно и са се запознали покрай рисуването - щяли са да кандидатсват заедно в художествената академия или нещо подобно (не знам много подробности).
Отишли са заедно на море, той е рисувал нея и после е излязъл да купи нещо за хапване, а тя му е преправила и поправила рисунката (невероятна обида). Скарали са се, тя си е взела "чантата, шапката, гащите" и е отишла при брат си. После се е обадила да се извини, ама моят си е малко чепат характер и не са се сдобрили.
Заради това той е спрял да рисува (сега рисува само понякога на децата) и е кандидатствал в бившето ПЖИ, вместо в художествената.
Скоро каза, че я е видял случайно в трамвая, била е бременна (може и във форума да пише), не й се е обадил. Било е преди доста години...

Не съм забелязала да дава отражение на нашите отношения, но той и досега не обича някой да преправя нещо, което е направил той. Sunglasses
А за другите - казва, че са били луди ама той си е взел най-лудата  Joy.

# 8
  • Мнения: 412
...Но имам наблюдения върху приятел, върху когото всяка една е оставила отпечатъка си. А преминаващите хич не са малко Tired
Точно това ми беше чуденката  Rolling Eyes ...дали той нарочно остава достъпен и уязвим за тази част от миналото, което така и никога не става минало свършено, и продължава да трови и вгорчава сегашното..
Или пък това, както всичко друго, са само моментни настроения, а не типаж, знам ли...

Simple Smile    bouquet

# 9
  • Мнения: 1 629
майка му, ъфкорс
гимназиалната му учителка по литература
поне две от бившите му гаджета
аз не моделирам, само отнемам от напластяванията, падам си по изчистените форми Mr. Green

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
[Точно това ми беше чуденката  Rolling Eyes ...дали той нарочно остава достъпен и уязвим за тази част от миналото, което така и никога не става минало свършено, и продължава да трови и вгорчава сегашното..

Предполагам, че търсейки Нея, той остава оголен пред тази, с която е в момента. След време тя си тръгва, а той отново е наранен. И вече не влага чувства. Само хормони.

# 11
  • Мнения: 3 447
Мама много силно е натискала с писалката  Tired

# 12
  • Мнения: 4 806
E?

Мисълта е хубава. Спор няма. Анонимната е майстор на изказа.

Мисля си, че всеки си носи своите спомени. Дали мъже или жени, все тая. Всички срещи и раздели оставят някакъв отпечатък. Гадното е, когато отпечатъкът е ярък и се пренася в сега, а не се оставя там, където му е мястото - да си прашасва в миналото. Особено, ако другият знае. Не мога да се оплача в своя живот от подобни неща. И се старая моите си да си траят необезпокоявани.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 803
Да, Асса е права. Сега като се замислям, някои от бившите ми определено са ме изменяли в разни посоки, хубави-лоши, и са ре-формирали части от характера ми...

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мама много силно е натискала с писалката  Tired

А не съм те мяркала в ДиС, явно и ти не лъжеш Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт