Акане на 3-4 дни

  • 978
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Мили мами,проблемат на моя син с акането сигурно ви е дошъл до гуша,но аз продължавам.След като изпробвах всевъзможни методи за акане всекидневно-не става. Детето вече започва да крещи неистово при вида на сапуна.Дуфалак всеки ден сутрин по 15мл.И пак не действа и вече си го оставям да му дойде сам напъна на 3 или 4тия ден.Може ли детето да е просто с такъв режим?Постъпвам ли правилно? А детето се храни изобилно и акото е нормално твърдо(не някакви дарадонки).Thanks in advance!

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 899
Щом акото е нормално, а не твърдо -остави го, значи такъв ще му е режима.
Аз никога не съм прибягвала до слабителни за дъщеря ми, никакви сапуни и термометри, а тя си ака, ако не всеки ден, през ден или през два, когато и дойде.
Със сапуна и слабителното най -много да му навредиш -ще свикне така и после няма оправия.

# 2
  • Мнения: 511
големият ми син също ака на 3-4 дни.сега просто му давам като стане сутрин на гладно чаша с топла водичка и ака почти през ден.не мъчи детето със сапуни и слабителни.пробваи с топла водичка и ще видиш че деиства.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
И нашият случай е такъв, но тя се стиска... Rolling Eyes И аз съм на мнение, че трябва да оставите детето на мира. Могат да се окажат по-вредни тези "методи", отколкото фактът че се изхожда на няколко дни.
Освен това, от педиатър знам, че след годинка трябва да се прекратят всякакви интервенции в дупето на детето - термометри и тем подобни... Naughty

# 4
  • Мнения: 5 362
Най-вероятно си му е такъв режима-не го мъчи с лекарства и други "средства".

# 5
  • софия
  • Мнения: 432
Най-вероятно си му е такъв режима-не го мъчи с лекарства и други "средства".
забележи да ли като се храни/ако яде по твърда храна/,  дъвче или я гълта директно.при моя приятелка от това се беше получил запека. коремчето не може да я смели.

# 6
  • Мнения: 640
ами той има 6 предни зъба и май не дъвче много...иначе се старая да дажам полутечни храни от кухнята,но току виж мъжът ми му тикнал някое парче краставица Simple Smile...значи едрите парчета предизвикват запек

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
ами той има 6 предни зъба и май не дъвче много...иначе се старая да дажам полутечни храни от кухнята,но току виж мъжът ми му тикнал някое парче краставица Simple Smile...значи едрите парчета предизвикват запек

Краставицата е 70 % вода - няма как да не се смели и да предизвика запек.

# 8
  • Мнения: 676
Няма проблем не го мъчи детето,моят син няколко месеца също ака на 3-4 дни веднъж.Проблем е акото да е твърдо,иначе такъв си му е режима на детето.Давай му повече сок от ябълка-при нас това е много ефикасно и вече ака всеки ден.

# 9
  • Мнения: 1 426
Не забравяй, че това, което се смята за общоприето, е всъщност усреднена статистика.
Не се притеснявай, щом изпражненията са нормални - в зависимост от метаболизма нормата е от два пъти на ден до един път на няколко дни. Давай повече плодове и зеленчуци за подобряване на перисталтиката на червата.

Общи условия

Активация на акаунт