Обриване на тялото след двудневна настинка и употреба на Nurofen и Panadol

  • 8 295
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
Същото се случи и с моята дъщеря преди седмица-т-39.5 два дни,давах нурофен и панадол.На третия ден се появиха обриви по гърба и корема,на четвъртия обхванаха цялото тяло,вкл. и лицето.Приеха я в болницата с диагноза тежка уртикария.Два дни беше на системи(глюкоза и урбазон венозно).Лекарите предположиха,че се е отключила алергията(имаше АБКМ) в резултат на инфекцията(която така и не се установи от какво е) и температуропонижаващите лекарства.Сега е на строга диета и няма проблем.Дано при вас се оправят нещата по-скоро.Пиши какво са казали лекарите и как е детенцето.(Моята дъщеря също се казва Дария Grinning)

# 16
  • Варна морето
  • Мнения: 103
момичета,благодаря ви за отговорите,дъщеря ми е вече по добре.Изписаха ми вит.C и Са.Gl ампула.Надявам се утре да няма никакви петна.мисля си че е тази розеола ,за която писаха Тарталета и Алекс1  bouquet  bouquet newsm78  chef

# 17
  • Мнения: 742
Скорошно оздравяване   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 746
За розеола не знам, но този петнист обрив, особено ако е съсредоточен по коремчето и гърба, прилича много на рубеола.Нищо страшно, за 5-6 дни минава.

# 19
  • Мнения: 2 746
vaniavas , още нещо - добре че не сте дали антибиотици, а само противотемпературни, ако е рубеола ще мине много леко.Моят син така я изкара, започна точно като вирус с висока температура и след два дена изби характерния обрив.

# 20
  • Мнения: 487
И Ян имаше същите симптоми, така и не разбрах какво беше това. 3 дни висока температура и след това, когато я свали - 2 дни обрив. Давах само Панадол и витамин C. Педиатърката каза, че е нормално и че не е шарка...Каквото и да е, важното е, че мина  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 305
Вие направо ме разбихте с това тази шарка!!! newsm78

Преди няколко дни детето ми вдигна температура и личната лекарка каза, че най-вероятно е да е от зъбки и да давам Панадол.
Но Т започна да се повишава повече без видима причина.Стигаше до 39,5 въпреки че давах и Панадол и Нурофен.След поредният преглед на 4 ден ни изписаха АБ - Оспамокс и витамини Мулти Саностол.Детето ги пи 3 дни паралелно с Панадол и Нурофен - редувах ги.Тогава ни казаха, че има и зачервено гърло.
И вчера по тялото на детето се появиха червени петънца по тялото.По ръцете, лицето и крачетата няма нищо.На прегледа днес лекарката каза, че най-вероятно е алергия към АБ а зачервеното гърло се е успокоило и отминало.Предписа ни Ериус -веднъж дневно, Са Хидролизат и Вит.С.

Дадох му лекарствата преди сън както пишеше и сега като чета написаното от вас направо не знам какво да правя.Притеснявам се да не би да съм направила някаква грешка.Ох дано му минава на детенце.А иначе днес сме без АБ, без Панадол и Т засега е нормална - Пу!Пу!Пу!

# 22
  • Мнения: 3 116
Направете една консултация с консултант по инфекциозни болести или алерголог. Ако е шарка, веднага ще я разпознаят. Педиатрите много много не ги бива по обривите  newsm78

# 23
  • Мнения: 305
Те петната вече отминаха, но на една от снимките видях същият обрив като на Личко.При него се появи на 4 ден след високата Т и днес 6 ден вече ги няма.А още вчера започнаха да намаляват и едва снощи е пил противоалергичното лекарство та надали ще е от него!

# 24
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
детето на моя позната имаше същите обриви след пренасищане на Панадол. Мисля че педито беше казала че е от парацетамола.

# 25
  • Мнения: 6 164
Според мен е от Панадола и Нурофена. Как ги пие? Температуропонижаващите не бива да се дават продължително време и на по-малко от 6 часа.

Може.
Нурофен се дава най-малко през 6 часа. Ако не е достатъчно, за да падне Т може да се дава и Панадол, но минимум 2 часа след Нурофена. Едното е парацетамол, другото ибупрофен, няма пренасищане. Аз поне така давах, защото 1 час след Нурофена (а той с 39
о) температурата му оставаше над 38. В такива случаи може.[/color]

# 26
  • Мнения: 182
И Радина изкара подобна вирусна инфекция - педиатърката каза, че е херпангина. Обикновено три дни е с висока температура, а на четвъртия - избива обрив, който при нея беше само по гърба, корема и леко по лицето. Обривът не е релефен и след като изби не се качваше температура. За него ни изписаха фенистил капки, но и без тях минава за един ден (от капките много й се спеше и спяр да ги давам след втория път). Еми това е ... не е нещо тежко и минава леко.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Това с пренасищането на парацетамол е явно доста удобна диагноза  Grinning

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 631
Не знам доколко е удобна тази диагноза, но в листовката на Нурофена, обрива си го пише като странично действие. Аз не съм давала от това лекарство, дано не ми се наложи занапред, но сега се разрових из Гугъла за "ибупрофен" и ми настръхна косата. Shocked

# 29
  • Мнения: 5 178
Момичета,дъщеря ми е обрината по корема и гърба с малки червени пъпки или по точно петънца. Прекара вирус преди два дни с висока температура 39 градуса,давах и Панадол и Нурофен свещички в дупето. Казаха ми че е от предозиране на
лекарствата,но нещо не ми се вярва...Някой знае ли нещо по въпроса  bouquet newsm78

Миличка като гледам, че си от Варна приготви се за шарка 1 или 5 тип

Общи условия

Активация на акаунт