Промяна на ову-дните при закъснение на лелята?

  • 4 018
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 063
А възможно ли е да съм имала късна овулация? Сигурна съм че няма оплождане.И все пак Дуфстона влияе ли на самата овулация?Лекарката ми го предписа от 15 ден,но не знам защо точно тогава..ако съм има ову на 17 или 18,какво е влиянието на Дуфастона? Все пак с него лекувам кистата...ох и аз не знам вече...

# 16
  • Мнения: 2 123
Гризи, точно това имах предвид Simple Smile

# 17
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Тук няма значение овулацията кога ти е била и дали е имало изобщо. Въпросът е че най-късно 6 дни дават след спирането приема на Прогестерон да ти дойде.

# 18
  • Мнения: 2 123
Цитат на: wassilena
Тук няма значение овулацията кога ти е била и дали е имало изобщо. Въпросът е че най-късно 6 дни дават след спирането приема на Прогестерон да ти дойде.

еми да, ама не Sad не дойде 6 а някъде 10 дни след спирането, което пак ме навежда на депресивната мисъл, че "е имало нещо"... Cry

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ето две статии, в които се говори за прогестерона /за естествения, произвеждан от организма/ Менструалният цикъл, Хормоните, не мога да намеря статии, по конкретния въпрос в момента.

Цитат на: irinii
...което пак ме навежда на депресивната мисъл, че "е имало нещо"... Cry

Не се депресирай. Щом така е станало, дори да е имало нещо, както казах или не е било читаво или не се развивало, така че по-добре. Поне трябва  да те радва мисълта, че евентуално е имало поне оплождане - значе нямаш такъв проблем. А това с кухите яйца и зародиши, изхвърляни в рамките на цикъла се случва доста често без да разберем.

# 20
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Stefanie
И все пак Дуфстона влияе ли на самата овулация?Лекарката ми го предписа от 15 ден,но не знам защо точно тогава..ако съм има ову на 17 или 18,какво е влиянието на Дуфастона? Все пак с него лекувам кистата...ох и аз не знам вече...


Дуфастона не би трябвало да влияе на датата за настъпване овулацията. Той представлява синтетичен прогестерон, необходим за лутеалната фаза. Дуфастона се предписва ориентировъчно от 15ия ден, защото се предполага, че тогава ти е минала вече овулацията. Ако обаче не е минала овулацията при започване на приема на Дуфастон, не знам как точно влияе върху произведената яйцеклетка... Thinking

# 21
  • Мнения: 9 063
Анджък,Гризка,това ми трябваше Wink Мерси Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт