Бактерии в урината

  • 165 719
  • 423
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 656
На дъщеря ми когато беше на 1 годинка ни бяха казали да и правим вани с отвара от лайка и смрадлика - в един леген се изсипват отварите, докато са още горещи, допълват се с минерална вода и се кисне дупето по 10-15 минути 2пъти дневно.
Е, честно да си призная допълвах с чешмяна вода, явно билките и антибиотика си вършеха работата, освен това самото затопляне на дупето играе роля също. Но не бива да продължоава повече от 14 дена, поне смрадликата...

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
На моята й бяха изписали Триклобактер за измиване.
зависи колко е малко детето!

Ами тогава беше на 8-9 месеца. Да не говорим, че дерматоложката й изписа същото нещо за къпане през ден, когато беше още на 40 дни  Peace Има изискване за възрастта ли?

# 32
  • Мнения: 1 802
На моята й бяха изписали Триклобактер за измиване.
зависи колко е малко детето!

Ами тогава беше на 8-9 месеца. Да не говорим, че дерматоложката й изписа същото нещо за къпане през ден, когато беше още на 40 дни  Peace Има изискване за възрастта ли?

Няма изискване за възрастта. Триклобактера се използва в педиатрията. Просто не бива да се използва прекалено продължително, защото изсушава кожата. Аз също съм ползвала за щерката Триклобактер, имаше ефект, защото на влагалището и постоянно имаше някакви бели  налепи, та от него се изчистиха.  Peace

# 33
  • Мнения: 1 237
Днес взех изследванията.Бактериите са Протеус,започваме лечение с Бисептол.Ако няма подобрение сигурно ще пие Зинат и последното,на което може да разчитаме според антибиограмата е Гентамицин (дано  не стигаме до там).

# 34
  • Мнения: 17 407
Неприятно....Ще с еоправи, нефролог гледа ли я? Ако не- заведи я, преди да сте почнали лечението! Да огледа бъбреци, пикочен мехур, гениталиите. Успех!

# 35
  • Мнения: 327
Ilenia и ние сме като вас - с Протеус при първа стерилна урина, пихме Панцеф и при повторна стерилна урина уж да видим дали са унищожени и ... освен протеус и друга бактерия псевдомонас егурелия или нещо подобно  Shocked  #Cussing out и другата седмица сме на нефролог. Иначе урината му е бистра, без утайки, дори и никакви признаци няма!!Отде се взеха тия бактерии  #2gunfire
Та и аз съм изправена пред същите въпроси и притеснения като теб.
Дано ви се размине само с антибиотика. Hug
Чакаме да кажеш резултати и то добри  Hug

# 36
  • Мнения: 48
Здравейте момичета,
за първи път влизам в този форум, но понеже имам като вашия проблем (бактерии в урината на дъщеря ми) търсех различни мнения.
Всечко започна в края на м. февруари и от тогава "ходим по мъките". Откриха ни Proteus, който лекувахме а Амикацин - инжекции. Детенцето ми се стресира. След това продължихме със Зинат - 10дни, а сега пием Суметролим. Уж бяха изчезнали тези гадове, но от 1седмица пак се появиха сега са Провиденция ретгери (или нещо такова). Предстои ми окончателен резултат в сряда от направената антибиограма. Много се притеснявам, защото си изтормозих детето, натъпках го с 3 антибиотика за два месеца и ефект няма. Надявам се лекарите този път да се "смелят" над нас и да й изпишат някакъв антибиотик под формата на сироп, защото иначе не знам какво ще правя. Cry Cry

# 37
  • Мнения: 1 237
Не съм писала няколко дни,да споделя какво става  с нас...
В събота сутринта ,след като вече няколко пъти детето ми получава някакви като пристъпи,в които плаче,свива се  и само повтаря,че я боли стомахчето, я заведох на частен преглед.Предната вечер вдигна на 2 пъти Т 38,2 ,сутринта в петък повърна 1 път.В края на прегледа,след като разбра за всички оплаквания и симптоми, и след като видя резултатите от стерилната урина,лекарката беше сигурна ,че е пиелонефрит. Cry
Каза,че трябва да започнем лечението със Зинат,а после евентуално Бисептол.Ще я водя и на ехограф.

Sunsunny,pomba11, желая и на вас бързо справяне с проблема.Моля ви да пишете как се развиват нещата.Дано новините  са добри!

# 38
  • Мнения: 48
Здравей Ilenia,
ние вече минахме по този път, но без резултат. Надявам се при вас да има ефект приложеното лечение. Ние започнахме с Амикацин - инжекции, после със Зинат, а сега сме на Бисептол. В сряда сме на лекар и много съм притеснена. Раличка (дъщеря ми на 3г.и 4м.) няма никакви оплаквания, урината й е бистра, но нощем се изпуска. Много съм притеснена да не би да "тъпча" детето напразно с неточните антибиотици. Ако и този път ни кажат инжекции ще предприема смяна на лекаря-специалист и да отидем до София. newsm78 newsm78.
От все сърце ви желая успех и скорошно оздравяване. Ще се радвам ако продължите да споделяте как вървят нещата при вас! newsm10

# 39
  • Мнения: 1 237
pomba11,много съжалявам,че няма резултат досега от лечението.Дано в сряда резултатите са добри. PraynigИ на моята дъщеря урината е бистра,но и тя взе от известно време да се напишва пак по време на сън,а преди това беше спряла и се будеше суха.

Лошото е,че тези бактерии са страшно упорити.Племенницата ми имаше като беше малка (сега е на 14 г.) и помня колко зор видяха, докато се оттърват от тях.Ходиха няколко пъти до София,пиха една камара антибиотици,слагаха инжекции,минаха може би около 2г. докато се изчистят.

Дано и при вас и при нас нещата се оправят бързо. Praynig

Единственото хубаво засега е,че откакто пие Зинат-а,от събота вечерта, не се е оплаквала,че я боли стомахчето.

# 40
  • Мнения: 48
И ние докъто пиехме Зинат нямахме оплаквания, но седмица след това започнаха отново newsm45.

# 41
  • Мнения: 2 082
и ние имаме протеус.пием зинат.от какво се появяват тези бактер ии?ако сега не се изчистят със зината ,трябва ли да продължаваме с друг антибиотик и по-точно със същият ли или друг?

# 42
Протеус мирабилис са много упорити бактерии.Не трябва да се допуска наличието на запек.Памперсите също много вредят,ако децата са малки и все още ги ползват.Промивки с тетра ,калиев п-т.Ако имате момчета-голяма хигиена.

# 43
  • Мнения: 1 237
и ние имаме протеус.пием зинат.от какво се появяват тези бактер ии?ако сега не се изчистят със зината ,трябва ли да продължаваме с друг антибиотик и по-точно със същият ли или друг?

Лекарката каза,че могат да са следствие и на по-слаба имунна система,което е предпоставка за отключване на такова заболяване.
Ако  не се изчистят се продължава с друг антибиотик,не със същия.

Протеус мирабилис са много упорити бактерии.Не трябва да се допуска наличието на запек.Памперсите също много вредят,ако децата са малки и все още ги ползват.Промивки с тетра ,калиев п-т.Ако имате момчета-голяма хигиена.

Защо само ако са момчета,ако са момичета,хигиената по-малка ли трябва да бъде? newsm78

# 44
  • Мнения: 48
Много са упорити тези "гадове". На нас ни казаха че били от заслабване на имунната система. nano  след като свършите курса със Зинат след 3-4 дни ще трябва да дадете стерилна урина за изследване. Ако има дори и 5 бактерии отново ще ви назначат антибиотик (най-вероятно друг)съобразен с антибиограмата. Нашата урина беше стерилна, но лекарката ни  назначи поддържаща терапия с Бисептол и въпреки това сега пак имаме гадове  Sad

Общи условия

Активация на акаунт