искам да изтегля кредит

  • 5 408
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте.
Разчитам на вас да ме посъветвате към коя банка да се обърна и дали ще ми отпуснат кредит.
Работя във собствена фирма и се осигурявам на 220лв.(минимума за самоосигуряващи си лица).На патентен данък съм.Всъщност доходите ми са добри,но както повечето правят , и аз не декларирам голяма част от тях,за да не им плащам данъци и осигуровки.
Искам да изтегля кредит,който да мога да ползвам постоянно.Имам предвид с малко по-висока лихва,но внасяш според възможноста(eстествено има някакъв минимум)и после може пак да теглиш сумата-пак връщаш-пак теглиш;знам,че ОББ предлегат такъв кредит-Отворен кредит.
Интересуваме дали и други банки предлагат нещо подобно.И дали биха разбрали това,че недекларирам реално дохода си,а и как да им покажа реално какъв е дохода ми,че да ми отпуснат.
Имайте предвид ,че имам три деца,което допълнително осложнява положението.
 Благодаря ви предварително.

# 1
До колкото знам се иска да декларираш някакъв постоянен доход ,който да е в границите на определена сума ,за да гарантираш че ще си изплатиш кредита. Можеш да пробваш и с овърдрафт, но най-добре отиди на няколко места и разговаряй с кредитен инспектор - в всяка банка има такъв. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 771
Райфайзен банк, Булбанк. Пиреус Банк имат най нисък лихвен процент и най малка годишна такаса.

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Зависи каква сума искаш да изтеглиш. Това е един вид кредитна карта. Аз имам отворен кредит към ОББ (ОК), лихвата ми е 9.95% ако върнеш парите за 6 месеца и 16.75 годишно ако е за повече от 6 мес. + такса за поддръжка 30лв годишно, много е, а не дават голям кредитен лимит.  Най-големия е 8000лв, но с такава  осигуровка ще ти дадат най-много 1500 лв. .

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 19:36 от Unknown_lady

# 4
  • Мнения: 463
Можеш да вдигнеш осигуровката си за 3 месеца.Банката ще гледа последните три месеца.Зависи от сумата която искаш да изтеглиш.В ЦКБ обикновено са наясно с тези неща ,че никой не получава колкото е декларирал,така че може да пробваш там.Но за суми над 5000лв те съветвам да си увеличиш осигъровката за три месеца ..после може пак да я намалиш няма проблем...попитай счетоводителката си за това. Wink

# 5
  • Мнения: 4 300
Аз не разбрах дали искаш да теглиш личен или фирмен кредит newsm78

# 6
  • Мнения: 6 472
Пробвай се към ПИБ и Райфайзен. Може и други да предлагат подобни схеми, но там със сигурност отпускат кредите и при на база недоказани доходи (типично българска работа Joy). Проблемът е че при това положение вдигат лихвения процент.

От ОББ съм невероятно недоволна #Cussing out Там какви драми бяха, просто не е за разказване Tired Самото отпускане на кредите беше невероятно лесон, но после ме направиха на маймуна #2gunfire

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 11:13 от лулу!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Имам ОК кредит от ОББ, осигуряват ме на мин. раб. заплата т.е. 180 лв. и за да ми дадат кредита просто съм писала по-голям доход в бланката, което при проверка, разбира се, много лесно може да се провери, но пък на всички им е ясно, че работодателите предпочитат да не се набутват с осигуровки. Просто попитай кредитният инспектор каква сума да напишеш за да ти отпуснат ..... /колкото ти трябват/ - аз така направих. Дават от 2 000 до 8 000 лв. , лихвата вече са ти писали каква е. Мога само да кажа, че за мен лично, това се оказа доста удобен вариант.

# 8
  • София/Център
  • Мнения: 136
supi4ka , на теб минава ли ти заплата през ОББ и искаха ли ти заверена от службата бележка за дохода, защото аз ходих в Пощенска Банка, където уж също дават срещу недоказуем доход (осигуряват ме на 210, но взимам доста повече), но ми искаха бележка с реалния доход от работата (от там никога не биха ми издали такава) Аз не държа на ОК, искам обикновен, но някъде където няма да ми  разсрочат 1500лв за 5 години (това ми казаха в Биохим заради дохода ми, там ми превеждат парите последните 2 год.  #Cussing out )

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
supi4ka , на теб минава ли ти заплата през ОББ и искаха ли ти заверена от службата бележка за дохода....

Deskata, не, заплатата си я взимам на ръка, не минава през банка, фирмените сметки обаче са там, но пък това едва ли има значение. Служебната бележка беше много проста и мъничка /не мога да ти пратя за съжаление, имам в офиса... ма съм болничен и едва ли скоро ще ходя/ без разни 6 месеца назад и т.н., честно казано аз си я попълних, шефа се подписа, сложихме печат, дори не съм ходила до счетоводната къща с която работим - просто беше далече, а банката е на две крачки от офиса...
Странно е това с Биохим - по-принцип, ако получаваш заплатата си през някоя банка много лесно отпускат кредит /ясно защо/ та не разбирам защо настояват да им връщаш 1500 лв цели 5 г. newsm78...

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Vqqra, аз съм с ОК към ОББ. И аз се осигурявам на 220 лв. като самоосигуряващ. Заплатата ми не минава през банката. Кандидатствах по телефона, след като ме одобриха дойде куриер да ми вземе документите и да ги занесе до банката. Мен ме извикаха да подпиша договора и да ми дадат картата. Понеже аз имам и друг кредит, за сумата, която исках кандидатствахме с мъжа ми заедно. Документите - за мен  - копие на дан. декларация, копие на ЛК. За него - доход 3 мес. назад, копие на ЛК.

0800 15 0 15 - това е телефона, обади се, питай, момичетата са много любезни и ще ти кажат какво ти трябва за сумата, която искаш. Веднага дават  предварително одобрение (или отказ съответно).

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 09:28 от Лалка

# 11
  • Мнения: 780
Преди 2 седмици теглихме кредит . Проверих по всички банки , в ОББ - никакъв шанс / само мъжа ми работи , осигурява се на 220 лв исме с 2 деца/ и ни казаха че нямаме никакъв шанс . Единствено в Пощенска Банка ни отпуснаха - не искат никакъв документ на колко се осигуряваш - искат документ само каква е реалната заплата която получаваш . Няма поръчители . Теглихме 6000 лв за 6 години .Във всяка друга банка ни искаха декларация на колко се усигурява или искат 1 или 3 поръчители / единият от които трябваше да работи в държавно предприятие и да има висок доход ....

# 12
  • Мнения: 1 771
Теглихме 6000 лв за 6 години .

А каква е сумата която ще трябва да върнете накрая?

# 13
  • Мнения: 686
Vqqra, аз съм с ОК към ОББ. И аз се осигурявам на 220 лв. като самоосигуряващ. Заплатата ми не минава през банката. Кандидатствах по телефона, след като ме одобриха дойде куриер да ми вземе документите и да ги занесе до банката. Мен ме извикаха да подпиша договора и да ми дадат картата. Понеже аз имам и друг кредит, за сумата, която исках кандидатствахме с мъжа ми заедно. Документите - за мен  - копие на дан. декларация, копие на ЛК. За него - доход 3 мес. назад, копие на ЛК.

0800 15 0 15 - това е телефона, обади се, питай, момичетата са много любезни и ще ти кажат какво ти трябва за сумата, която искаш. Веднага дават  предварително одобрение (или отказ съответно).
Колко ви дадоха?
Много благодаря на всички,аз още се лутам по банките.
Един познат предложи да ми помогне да изтигля кредит,защото имал свой човек в една банка.За целта трябва да се фалшицифират някои документи(което не е много трудно) и неговия човек ще помогне да не се проверява достоверноста на документите.Става въпрос за около10 000лв.Чудя се дали да се възползвам или да не рискувам...?
 Magi_77, това за Пощенска банка добре звучи.Другата седмица ще отида да проверя.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Аз поисках 3 и ми ги дадоха. Ама те за ОК май повече от 8 000 не дават.

Общи условия

Активация на акаунт