За всяко дете - семейство

  • 2 547
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 441
попаднах случайно на това преди малко

отивам да разглеждам и чета и чакам вашите коментари

# 1
  • Мнения: 1 249
попаднах случайно на това преди малко

отивам да разглеждам и чета и чакам вашите коментари

Не разполагам с доказателства за това, но чувам от няколко места, че в държавата Израел нямало деца за осиновяване.

Никой не си изоставял децата, въпреки, че болести, катастрофи, бомби и т.н. (Не дай Боже!) оставят и там деца без родители. Роднините си вземали децата да се грижат за тях.

Ние сме недостижимо далеч от тази картинка и у нас домовете в последно време били препълнени с деца. По 100 международни осиновявания годишно се правят, а останалите - какво чакат, не я ясно.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 199
..... а останалите - какво чакат, не я ясно.

Чакат по-добър закон май.

Добавям: Като видях банера и реагирах като кандидат осиновител Rolling Eyes- кампания против оставянето на деца в институция. Хубаво звучи, но май е по-добре да се търсят нови родители за тези деца, отколкото да живеят в атмосфера, която не е подходяща за тях- било то родния им дом или институция.
Май Мама Галя беше писала как социалните правели всичко възможно Милен да бъде отгледан от биологичната си майка, а тя правела усилия това да не се случи.
Добре би било наистина ако въпроса е само финансов да се насърчават биологичните родители да не дават децата си в институция като им се предлага някаква помощ, което пак е малко в сферата на фантазиите, защото всички ще искат да се възползват от това, дори и да нямат нужда и всички пак ще се опорочи.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 10:15 от wa_wa

# 3
  • Мнения: 2 722
За мен тази система изглежда тотално опорочена - аз лекувам сега допълнителни травми от опитите на социалните да убедят БМ на Милен да си го задържи. Нямам спомен колко пъти казаха че са и го връщали, ама тя след седмица пак им го отнасяла /боже, това ми звучеше като пращане и връщане на колет със сгрешен адрес/ Добре че най накрая пощальона уцели адресната ни регистрация  Simple Smile
Има логика в това детето да е отглеждано от биологичните си родители, но когато те твърдо са решили че няма да е така, не ми е ясно защо се мъчат малките беззащитни същества.
От друга страна не се знае дали пък някой наистина не склонява да си го гледа след такъв натиск - трудно е да се разсъждава по тази тема едностранчиво.  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 249
..... а останалите - какво чакат, не я ясно.

Чакат по-добър закон май.

Добавям: Като видях банера и реагирах като кандидат осиновител Rolling Eyes- кампания против оставянето на деца в институция. Хубаво звучи, но май е по-добре да се търсят нови родители за тези деца, отколкото да живеят в атмосфера, която не е подходяща за тях- било то родния им дом или институция.
Май Мама Галя беше писала как социалните правели всичко възможно Милен да бъде отгледан от биологичната си майка, а тя правела усилия това да не се случи.
Добре би било наистина ако въпроса е само финансов да се насърчават биологичните родители да не дават децата си в институция като им се предлага някаква помощ, което пак е малко в сферата на фантазиите, защото всички ще искат да се възползват от това, дори и да нямат нужда и всички пак ще се опорочи.


Да се насърчават био-майките да си задържат децата си е най-хуманно и разумно САМО ако имаме осъзната био-майка, която е в състояние да осъзнае и да иска да започне да лекува раните, които е нанесла, иначе е разтягане на агонията за детето.

Понякога си мисля, че няма шанс тези жени да прогледнат - един живот е доста кратко време за да израснеш от позицията, която те са заели  с отхвърлянето на детето до осъзнаване на значимостта си като майки.

В живота не избираме между доброто и лошото, както е в приказките.

В реалността се налага да търсим кое е по-малкото зло, по-малко нараняващото.

Та май по-малко нараняващото в преобладаващия брой случаи е да се дава детето за осиновяване без майката да се кандардисва и моли сто години след като до определен момент на практика тя емоционално се крие от детето и то израства като една сянка на дете.

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 10:39 от Miraetta

# 5
  • Мнения: 441
трудно е да се разсъждава по тази тема едностранчиво

абсолютно съм съгласна

не мога да се оттърва от усещането за някаква показност, рекламност и стихийност на подобни инициативи

може и да не съм права

но се замислям - не може ли и ние да направим нещо подобно, но с директна насоченост - за промяна в закона

дано остане време да го обсъдим на срещата

# 6
  • Мнения: 1 249
трудно е да се разсъждава по тази тема едностранчиво

абсолютно съм съгласна

не мога да се оттърва от усещането за някаква показност, рекламност и стихийност на подобни инициативи

може и да не съм права

но се замислям - не може ли и ние да направим нещо подобно, но с директна насоченост - за промяна в закона

дано остане време да го обсъдим на срещата



Ако обсъждате конкретни инициативи за предложение за законодателни промени споменете и това:

Да се въведе платен отпуск за майката осиновителка, НЕАВИСИМО от възрастта на детето (до 18 разбира се), за първите няколко месеца след осиновяването, че сега майките на деца над 2 г. нямат време да останат насаме със себе си и с детето, а първите месеци са много важни и детето трябва да е с новата си майка, а не с баби, гледачки и пр.,
ама жените, притиснати от фин. нужди жонглират между работа и дете или идват при детето като какички, а го гледа някоя баба в друг град или майката - осиновитвителка  си го гледа, но с риск за други неща.

Ако осиновяването ще получи ново признание,
то следва и осиновителката да не разчита на Кодекса на труда и да ползва привилегиите на майката-родилка само ако и доколкото времево съвпада ,

а да има за нея отделни и специални привилегии, адекватни на ролята, която обществото и възлага.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
Първо да си кажа, че съм съгласна с Мираета за отпуска, но това мисля, че е ясно.

Изобщо някой разбра ли, каква е същността на тази инициатива? Аз лично нищо не разбрах - добре, да няма деца в домовете, но как? Никъде няма обяснение, какво се предлага. И другото - кампанията е с детски ръчички - тук пък изобщо не ми стана ясно, как децата ще разберат за какво е тази инициатива и ще я подкрепят newsm78.

Моля, ако има някой разбрал, да ми обясни.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 7 477
трудно е да се разсъждава по тази тема едностранчиво

абсолютно съм съгласна

не мога да се оттърва от усещането за някаква показност, рекламност и стихийност на подобни инициативи

може и да не съм права

но се замислям - не може ли и ние да направим нещо подобно, но с директна насоченост - за промяна в закона

дано остане време да го обсъдим на срещата



Ако обсъждате конкретни инициативи за предложение за законодателни промени споменете и това:

Да се въведе платен отпуск за майката осиновителка, НЕАВИСИМО от възрастта на детето (до 18 разбира се), за първите няколко месеца след осиновяването, че сега майките на деца над 2 г. нямат време да останат насаме със себе си и с детето, а първите месеци са много важни и детето трябва да е с новата си майка, а не с баби, гледачки и пр.,
ама жените, притиснати от фин. нужди жонглират между работа и дете или идват при детето като какички, а го гледа някоя баба в друг град или майката - осиновитвителка  си го гледа, но с риск за други неща.

Ако осиновяването ще получи ново признание,
то следва и осиновителката да не разчита на Кодекса на труда и да ползва привилегиите на майката-родилка само ако и доколкото времево съвпада ,

а да има за нея отделни и специални привилегии, адекватни на ролята, която обществото и възлага.

ще ви подам един жокер,но само ще загатна.....малко е рано,не се сърдете.......

правим предложения по промени в закона и го правим с някои майки от този форум,с директори на домове,с хора от системата.Ще се 4уе до 1-2 седмици.Нещата ги подготвяме от месеци и ве4е са на финала.Малко търпение и ще ви запознаем с писмото PeaceИскаме да сме стъпили здраво на краката,закона и опита ни.

към  аз -жената ще се присъединим на финала на 1 юни и ще имаме нужда от голяма подкрепа както и от вашето мнение при последващи разговори и дискусии.А такива обещавам да породи нашата инициатива.Каквато и да е тяхната инициатива тя по някакъв на4ин ще помогне и на нас,на вас и на децата.........

стискайте палци много и до дни първи тук ще разберете какво готвим  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 722
Ще чакаме с нетърпение всичко, което ще се отрази позитивно на малките слънчица.
Направо не ми се вярва /имайки предвид опорочените практики почти във всичко/ че някой ще се вслуша в нашите мнения и съвети, но знае ли човек...

# 10
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Ще чакаме с нетърпение всичко, което ще се отрази позитивно на малките слънчица.
Направо не ми се вярва /имайки предвид опорочените практики почти във всичко/ че някой ще се вслуша в нашите мнения и съвети, но знае ли човек...

ами да кажем,4е на нас ли4но ни кипнаха лай..........И сме се заели здраво CloseКаквото и да ни струва Peace

# 11
  • Мнения: 1 843
Има линк водещ до: Искаме да съберем възможно повече рисунки на детски ръчички. А какво ще се случи с всички тези рисунки - ще кажем скоро.

Знам ли, може да имат някоя хитра идея, която да цели нещо с ефект изненада...Аз общо взето съм позитивно настроена към подобни инициативи, защото ако не друго, поне се дава гласност. Дали са ефективни - не знам...

Иначе споменатата отпуска по майчинство за осиновителките, независимо от възрастта на детето, спомената от Мираетта, е доста важен елемент в идеята да се изпразнят "домовете". Аз лично, ако не бях маниакално устроена да мисля напред, щях да се озова в небрано лозе с дете на 4 години. Или по-зле, изправена пред избора да живеем в мизерия или да се откажа от нея...
Ако имаше подобна възможност, законово уредена, смея да се надявам, че доста повече деца щяха да се осиновяват.
Защото, ако за едно бебе е важно да усети майката до себе си и да изгради връзка с нея, то за едно пораснало в Институция детенце това е задължително! И двата месеца, в които се опитах да балансирам между изкарването на средства и вниманието към Ирина съвсем не са достатъчни! Лудо е да го кажа, но съм се радвала като се разкашля, защото това означаваше да постоим още заедно без да си изгубим мястото в детската градина...

Така че, хубаво ръчички, хубаво рисунки, но един много важен детайл за бъдещите осиновители на деца над две години е гаранцията, че могат да се върнат след време на работа, а междувременно няма да хранят децата само с любов и прегръдки. Ето това може да бъде добър трамплин за доста хора, които в момента поради финансови причини, не се осмеляват на тази стъпка.

Опс, левандер...бързак си!  Wink

# 12
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Има линк водещ до: Искаме да съберем възможно повече рисунки на детски ръчички. А какво ще се случи с всички тези рисунки - ще кажем скоро.

Знам ли, може да имат някоя хитра идея, която да цели нещо с ефект изненада...Аз общо взето съм позитивно настроена към подобни инициативи, защото ако не друго, поне се дава гласност. Дали са ефективни - не знам...

Иначе споменатата отпуска по майчинство за осиновителките, независимо от възрастта на детето, спомената от Мираетта, е доста важен елемент в идеята да се изпразнят "домовете". Аз лично, ако не бях маниакално устроена да мисля напред, щях да се озова в небрано лозе с дете на 4 години. Или по-зле, изправена пред избора да живеем в мизерия или да се откажа от нея...
Ако имаше подобна възможност, законово уредена, смея да се надявам, че доста повече деца щяха да се осиновяват.
Защото, ако за едно бебе е важно да усети майката до себе си и да изгради връзка с нея, то за едно пораснало в Институция детенце това е задължително! И двата месеца, в които се опитах да балансирам между изкарването на средства и вниманието към Ирина съвсем не са достатъчни! Лудо е да го кажа, но съм се радвала като се разкашля, защото това означаваше да постоим още заедно без да си изгубим мястото в детската градина...

Така че, хубаво ръчички, хубаво рисунки, но един много важен детайл за бъдещите осиновители на деца над две години е гаранцията, че могат да се върнат след време на работа, а междувременно няма да хранят децата само с любов и прегръдки. Ето това може да бъде добър трамплин за доста хора, които в момента поради финансови причини, не се осмеляват на тази стъпка.

Опс, левандер...бързак си!  Wink

нашата инициатива цели не да размъти водата,а да доведе до реални промени и резултати.Ще ви търсим(както и до сега де) за предложения,ще имате възможност да кажете много неща.И то надявам се пред когото трябва.
Само стискайте палци защото борбата ще е жестока #2gunfire

# 13
# 14
  • Мнения: 3 116
Момичета, а тази идея за рисунките  Thinking

Дали мога да пратя рисунка на моето детенце или трябва да е на детенце от дом  newsm78

И аз искам да се включа в тази кампания по някакъв начин, има толкова много семейства които искат да осиновят дете,  а като че ли повече им се пречи отколкото им се помага. А за дечицата по домовете ми се плаче  Cry

# 15
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, а тази идея за рисунките  Thinking

Дали мога да пратя рисунка на моето детенце или трябва да е на детенце от дом  newsm78

И аз искам да се включа в тази кампания по някакъв начин, има толкова много семейства които искат да осиновят дете,  а като че ли повече им се пречи отколкото им се помага. А за дечицата по домовете ми се плаче  Cry

пращайте ръ4и4ки да децата си,не са само за децата от домовете важи.Пускайте ги на адреса на аз-жената или на нас,няма зна4ение....

# 16
  • Мнения: 3 116
Довечера ще рисуваме ръчичка значи Simple Smile

Лавендер, смятам че е добре темата да се изкара в по-общ подфорум, че повечко ръчички да се съберат  Heart Eyes

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Довечера ще рисуваме ръчичка значи Simple Smile

Лавендер, смятам че е добре темата да се изкара в по-общ подфорум, че повечко ръчички да се съберат  Heart Eyes

да,мамма ще го направи след няколко дни Hug Темата ще я има в няколко подфорума Wink

# 18
  • Мнения: 2 722
Не ми стана ясно като нарисувам ръчичката какво да я правя - моля простете и обяснете - все пак имам оправдателна причина за малоумието си в момента  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 116
Галче, използвам случая да ти честитя новия член на семейството  Hug Heart Eyes Hug Да ви е жив и здрав, голям хубавец пу-пу-пу  Crazy

Трябва да се прати картинката, виж тук
http://blogs.az-jenata.com/azsum/как-да-се-включа/

# 20
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Още малко по темата:
Цитат
Около 400 семейства от цялата страна ще получат безплатна помощ и консултация по проект „Да помогнем на децата и родителите им да намерят, изградят и запазят семейството от което се нуждаят", предаде БНР.

Проектът се финансира по програма ФАР и се реализира от асоциация „Анимус".

8 653 деца в България са настанени в специализирани институции и този проект има за цел да разшири възможностите за закрила на децата.

По различните му програми ще бъдат подкрепяни семейства, които искат да вземат изоставените си в институции деца, ще бъдат консултирани осиновители и приемни родители, родители на деца с проблемно поведение.

Специалисти ще оказват психологическа помощ на вече осиновени деца, както и на семейства, които не успяват да се справят и са на път да прекратят осиновяването.

Предоставените услуги ще бъдат безплатни и до тях нуждаещите се ще могат да достигнат както чрез отделите за закрила на детето по местоживеене, така и чрез пряк контакт с асоциация „Анимус".
News.bg

# 21
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Още малко по темата:
Цитат
Около 400 семейства от цялата страна ще получат безплатна помощ и консултация по проект „Да помогнем на децата и родителите им да намерят, изградят и запазят семейството от което се нуждаят", предаде БНР.

Проектът се финансира по програма ФАР и се реализира от асоциация „Анимус".

8 653 деца в България са настанени в специализирани институции и този проект има за цел да разшири възможностите за закрила на децата.

По различните му програми ще бъдат подкрепяни семейства, които искат да вземат изоставените си в институции деца, ще бъдат консултирани осиновители и приемни родители, родители на деца с проблемно поведение.

Специалисти ще оказват психологическа помощ на вече осиновени деца, както и на семейства, които не успяват да се справят и са на път да прекратят осиновяването.

Предоставените услуги ще бъдат безплатни и до тях нуждаещите се ще могат да достигнат както чрез отделите за закрила на детето по местоживеене, така и чрез пряк контакт с асоциация „Анимус".
News.bg

колко деца са настанени в институции Close?Абе,тия нормални ли са..........Кой ги дава тия цифри.......

не е към теб ,извинявай PraynigМожеш ли да ми дръпнеш мейл на Анимус Hug

# 22
# 23
# 24
  • Мнения: 1 615
Въпреки, че не съм заинтересована страна, ЩЕ изпратя ръчичка на детето си и ще се моля нещата, за които се борите, да се случат ДО ЕДНО, и то в НАЙ-НАЙ-СКОРО време!!!
УСПЕХ!!!

# 25
  • Мнения: 1 843
колко деца са настанени в институции Close?Абе,тия нормални ли са..........Кой ги дава тия цифри.......

И аз започвам да се обърквам сериозно...сутринта слушах в колата същата статистика, а преди месеци бях намерила друга - около 30 000, вярно уточняваща на места, че това е включая децата, които временно са оставени за отглеждане в институциите. И все пак...от 30 000 до 8 000, бая разлика! Автора на другото преброяване също е президент на фондация и агенция, занимаваща с международни основявания. Аз ли съм мнителна, ама започвам да се чудя защо така варира цифрата, в зависимост от това къде ще се излагат данните???

# 26
  • sofia
  • Мнения: 7 477
колко деца са настанени в институции Close?Абе,тия нормални ли са..........Кой ги дава тия цифри.......

И аз започвам да се обърквам сериозно...сутринта слушах в колата същата статистика, а преди месеци бях намерила друга - около 30 000, вярно уточняваща на места, че това е включая децата, които временно са оставени за отглеждане в институциите. И все пак...от 30 000 до 8 000, бая разлика! Автора на другото преброяване също е президент на фондация и агенция, занимаваща с международни основявания. Аз ли съм мнителна, ама започвам да се чудя защо така варира цифрата, в зависимост от това къде ще се излагат данните???

децата са минимум 15 000 и в тях не влизат тези,които са оставени за дневна и седми4на грижа.Но не са и 30 000 Peace
Просто съпоставям данните на ДАЗД и нашето преброяване Wink(това не са горните цифри)

15 000 са наши данни...........на ДАЗД са малко по-малко,а 30 000 от къде е незнам newsm78Вероятно и помощните у4илища.

# 27
  • Враца
  • Мнения: 5 199
А да попитам, от тези 15 000 колко имат подписан отказ от родителите и могат да бъдат осиновени?

# 28
И аз от нашата социална работничка чух, че всяка институция предоставяла различни данни за броя на децата Rolling Eyes.
Според мен една от основните причини за голямата разлика е в това, че не всички деца настанени в държавни учреждения, подлежат на осиновяване. Т.е. броят на всички настанени може да е 30 000, но тези които могат да бъдат осиновени, да е значително по-малък Confused.

Точния брой на децата, които могат да бъдат осиновени и са вписани в регистъра се води от Агенцията за закрила на детето, а колко са общо децата настанени в държавни учреждени, събират от НСИ.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А да попитам, от тези 15 000 колко имат подписан отказ от родителите и могат да бъдат осиновени?

от тези 15 000      3 000 са в ДМСГД,10 000 в ДОВДЛРГ и окло 3-4000 в домовете с увреждания......

добре,имам отговори.........някои са официални от ДАЗД(за които ние сме питали и са ни отговорили) и мога да ги изтипосам тук.....

за някои сами сме се потрудили да съберем,но има малки нето4ности поради потока на децата(правили сме проу4ването към 15.04.07)......Вси4ко ще про4етете много скоро.Само ще ви кажа,4е децата със съгласие за осиновяване в ДМСГД са едва 35%(на ДАЗД-за 2006г.) и 25%(наши,към т.м.на 2007)........винаги ще има разминавания ooooh!
Но ДАЗД си прави от4ета и събира инфото на 3 месеца от директорите.Така 4е никога няма да има то4ни цифри към някаква дата newsm78.
в ДОВДЛРГ  със съгласие са едва 15-20%,а в ДДМУИ са 80 %.......

това са цифри с отклонения до 2-3 %.......

Последните цифри на НСИ са от 2005 г.ако не се лъжа,а те раз4итат на ДАЗД Wink

Положението е траги4но и е4е съм изморена да го казвам.
Близките дни ще си говорим подробно,нека финализираме нещата  Praynig

# 30
  • Мнения: 128
         Как не съм видяла темата по-рано?!!! Mr. GreenЧе то си е точно за революционери!Като се оправя с машината и аз ще се включа, нещо много се чупи тая техника...

# 31
  • Мнения: 441
моля, не подминавайте закованата тема от Mamma

а ето още инфо по темата, която започнах тук

нека направим всичко възможно да ни чуят, бъдете по-активни

В подкрепа на кампанията, която ще продължи от 10 април до 1 юни, се очаква няколко хиляди деца да изпратят рисунки на своите ръчички. С тях на Международния ден на детето символично ще бъде оградена сградата на Народното събрание с посланието: „Всяко дете има право на семейство“. 

За да подкрепите нашата инициатива, моля съберете детски ръчички, нарисувани на лист хартия формат А4 и ги изпратете на адрес: София, ул. Никола Славков 41, ет. 3, За кампанията „АЗ СЪМ!“. Напишете на всяка рисунка името, възрастта и населеното място на детето.


# 32
  • Мнения: 128
         ТАМ СМЕ! И РЪЧИЧКИТЕ СЪЩО!

# 33
  • Мнения: 883
Аз вече събирам Simple Smile Имам цели 6 ръчички!!!

# 34
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз вече събирам Simple Smile Имам цели 6 ръчички!!!


ще доведем деца от домовете да ги раздават на депутатите Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 883
До кога беше срокът за изпращане на ръчичките?
Събрала съм почти 40!!! Всъщност, събраха ги моите деца в училище, сред съучениците си Simple Smile Моят принос беше, че разпечатах "листовки" с информация за инициативата, Надя и Борко ги раздадоха сред децата в училище, в резултат на което за един само ден събраха около 30 ръчички.

# 36
  • Мнения: 441
на 1 юни ще "опаковат" Парламента с рисунките, значи може би най-късно до 28-29 май...

# 37
  • Мнения: 1 615
Аз не постигнах успех в детската Sad Ще пратя само на моето детенце...

Общи условия

Активация на акаунт