Може ли пюре?

  • 866
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 985
 Здравейте.До сега давах сок на мойта беба  ама като чета какви работи стават от него се отказах.Започнах преди месец да го давам заради запека и й действаше добре.Започна да ака всеки ден даже по 2-3 пъти, обаче май пак получи колики... Sad
 Та въпросът ми е по-добре ли ще е ако й дам плодово пюре от това на Ганчев за над 3 месеца?И как да започна да й давам?Или някаква каша?.... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 965
За каша според мен, дъщеричката ти е малка. След като вече си захранила реално с плодов сок, можеш спокойно да даваш плодово пюре от същият плод. Даваш по няколко лъжички между храненията до 30-40 мл на ден общо, поне през първият месец.

# 2
  • София
  • Мнения: 248
Може да даваш плодово пюренце, на гербер има такива за захранване - ябълка, морков, на хип също има, поне аз такива давам на моето бебче и за сега съм доволна. За каши е още малко бебчето ти.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
За каша според мен, дъщеричката ти е малка. След като вече си захранила реално с плодов сок, можеш спокойно да даваш плодово пюре от същият плод. Даваш по няколко лъжички между храненията до 30-40 мл на ден общо, поне през първият месец.
  Peace

# 4
  • Мнения: 1 986
  И аз започнах захранването с пюре,но зеленчуково WinkАко си решила да започнеш с плодово,то,както са ти казали момичетата по-горе,добре е да започнеш с плода,от който си давала сок-първоначално по 2-3 лъжички,и постепенно увеличаваш количеството,като в рамките на 1 месец,може да достигне количеството на млякото,което изпива PeaceМеждувременно,след като за около седмица си въвела 1 плод,следващата може да започнеш с друг по същата схема.

# 5
  • Мнения: 5 362
За каша според мен, дъщеричката ти е малка. След като вече си захранила реално с плодов сок, можеш спокойно да даваш плодово пюре от същият плод. Даваш по няколко лъжички между храненията до 30-40 мл на ден общо, поне през първият месец.
Peace

# 6
  • Мнения: 153
Няма проблем и ние на вашата възраст се захранихме с плодово пюре и то точно с на Ганчев feeding

# 7
  • Мнения: 2 677
Щом детенцето ти е захранено вече, спокойно можеш да започнеш с пюретата.
Аз лично съм за захранването с плодово пюре.  Peace

# 8
  • Мнения: 985
Aма искам да ви кажа,че тия пюрета дето ги взех са от няколко плода.Има също и морков в тях.Комбинирани са.Тя до сега е пила само сок от ябълки и круши.А в пюретата има и банани.Може ли?Защото само от тях видях за деца над 3 месеца. newsm78

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 01:08 от vivi83

# 9
  • Мнения: 2 677
Казват, че бананът бил силен алерген. Когато аз захранвах не го знаех. Не е имало негативни реакции.
Не би трябвало да има проблем с това, че пюретата са от няколко плода. Но ако те притеснява, потърси пюретата на Ганчев - има голямо разнообразие на пюрета само от един плод.

# 10
  • Мнения: 153
Аз лично храня само с пюрета на Ганчев и в момента имам 12 плодови пюрета за над 3 месеца това са :
Пюре от плодове с портокали
Пюре от ябълки и праскови
Пюре от ябълки и круши
Пюре от ябълки и кайсии
Пюре от банани
Пюре от тиква и морков
Пюре от ябълки и морков
Асорти
Асорти с праскова
Асорти с морков
Асорти с банан
Асорти с ябълки


За допълнително инфо влез в темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128088.0

# 11
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Няма проблем,ама не се задържай много за плодовите, че после може да ти откаже зеленчуковите.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Можеш да потърсиш на Сънвал.Имат само ябълка с круша и са без захар.

# 13
  • Мнения: 3 405
Аз давам на Ганчев - ябълка, ябълка и морков, ябълка и тиква, ябълка и круша.
Чудя се за кайсии и праскови, съответно плодова смес, дали е рано при навършени 4 месеца от бебето?

# 14
  • Мнения: 27 524
Може да захраниш с плодово. Ганчев по-добре ги избягвай, ужасно неподходящи са точно за захраване.
С кашите изчакай още малко, няма закъде да бързаш.

Казват, че бананът бил силен алерген. Когато аз захранвах не го знаех. Не е имало негативни реакции.

В бананът, както и в доматите, се съдържа хистамин. При обработка пада. В пюретата няма хистамин и няма проблем да се дава, аз захраних сина си с пюре само от банан.

Общи условия

Активация на акаунт