Има ли мами след секцио скоро да искат бебе пак?

  • 2 387
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 280
Регистрирам се първа тръгваща по този път открила мисията в живота която е над всички други.
Ваньо е на 8 месеца и след като се попрегледаме с тати и ако операцията ми е о.к. стартираме със сестриччето Grinningви

Мечтая да се случи чудото отново и да кърмя живи здрави бебета в тандем Praynig
Съжалявам че до сега съм само с едно се моля да наваксам.
Дано открия вече забременели или искащи бебки мамчета за да вървим заедно с тези сладки мечти Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Моят съвет е да изчакаш да стане поне 1год. от секциото - все пак си е коеремна операция и може да имаш проблеми.
Аз съм със секцио и след като мина година почнахме с опитите за второ бебе.
Поздравление за желанието Peace

# 2
  • Мнения: 1 209
Най- добре като отидете на профилактични прегледи с мъжа ти да говориш с доктора за желанието, което имате...
Аз също родих със секцио, но на шестия месец след него като отидох на преглед доки ми каза, че спокойно можем след месец-два да действаме за второ...

Успех  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 369
Мен също живо ме интересува този въпрос. При мен минаха почти 7 месеца от секциото. С няколко д-ри съм говорила. Най-смелите ми казаха 6 месеца да минат и да действаме. Даже последния път д-рката ме прегледа и ми каза,че съм ОК и ни дава зелена светлина. Аз обаче говорих с друг,на който честно казано му имам повече доверие /след като загубих бебе в 9ти месец поради предоверяване на д-р, трудно мога да кажа доверие,но все пак.../. Та той ми каза да почакаме още малко. Поне още месец-два. До лятото. При теб са минали тези месеци. Отиди на д-р да те прегледа,и ако всичко ти е наред-атака:)) И успех!!!
 А иначе с интерес ще следя темата,и ако се включат мами с истински "опит" ще се радвам да споделят как е минала втората бременност.

# 4
  • Мнения: 2 751
Може и да греша, но знам, че трябва да минат 2 години до следващото раждане  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 369
2 години казват,че трябва да минат,ако искаш да раждаш по естествен път. Ако забременееш по-рано от тези две години,съществува риск от рупура на матката при естествено раждане.
А всъщност по тоя въпрос сигурно има толкова мнения,колкото и доктори. Затова ми е интересно какво ще споделят майки,минали по този път:)

# 6
  • Мнения: 2 631
Поздравявам ви за желанието!  bouquet

С 2 секцио съм, но разликата е голяма.
Въпреки нея обаче моята лекарка не желаеше, да рискува, да раждам по естествен път. Не съжалявам за второто секцио, по скоро любопитство ме гризеше, какво е туй нормално раждане, но пък за едното любопитство, да станат усложнения - не си заслужава. Naughty

Иначе от 2-то секцио се възстанових още по-бързо от първото, като освен татито - никой за нищо не ми е помагал.
Първото ми беше с пълна упойка, второто-със спинална.

# 7
  • Мнения: 1 986
  Да,има Wink,аз съм една от тях-мисля да почакаме до навършването на годинка на бебка, и да се "заемаме по въпроса" Grinning

# 8
  • Мнения: 601
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

# 9
  • Мнения: 4 621
След като имаш желание давай Peace само преди това се консултирай все пак с гинеколога си  Peace

# 10
  • Мнения: 1 896
Аз имам секцио преди две години и сега живот и здраве ще раждам второто нормално. Всички доктори казват, че белегът ми е перфектен. Иначе докторът при който ще раждам е правил и три поредни секции на една жена в три последователни години, ама все пак са операции, така че е по-добре да има повече интервал. Обаче вие сами ще решите.
Иначе на мен 2-те години, които си дадох изчакване, не ми пречат да ми се очертава кърмене в тандем  Laughing
Пожелавам ти го. Когато се случи.

# 11
  • Мнения: 576
Много ви се радвам, че толкоз бързо се решавате за второ дете, аз лично...... незнам дали някога ще съм готова!  newsm78

# 12
  • Мнения: 135
Ами аз съм с две секцио, но си изчаках двете години преди да забременея пак. Мисля, че може и по-малка да е разликата, но ще трябва пак секцио да раждаш, а след повече от 2 год. може и нормално. При мен второто секцио мина много по-леко и се възстанових три пъти по-бързо (включително прибиране на корема).
Все пак мисля, че щом имате желание за второ - действайте! Успех! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 216
Може и да греша, но знам, че трябва да минат 2 години до следващото раждане  Rolling Eyes

ДА, и моят гинеколог изрично ми каза  Naughty, че трябва да минат поне 2 години преди следващо секцио, за да бъде напълно зараснала матката за новата бременност  Peace.

# 14
  • Мнения: 4 965
Добре е да изчакате малко:
1. матката е мускул и й трябва време да зарастне, за да може нормално да износи ново бебе;
2. става въпрос за операция и тъканите също трябва да зарастнат, защото повторното рязане може да доведе до проблеми.
Моя позната роди 2-то си дете 1,5 г. след първото. След второто секцио се оказа, че раната й не може да заздравее нормално, гноеше, ходеше с дренаж, пиеше антибиотици, не можеше да изхвърли конците и 6 месеца по-късно я срязаха за 3-ти път, за да изчистят раната - забраниха й да ражда повече.
С мен също роди една жена - 1 г. след първото секцио - със сходни проблеми (буквално й се изливаше гной от раната).
Мисля, че е опасно да се бърза. Неслучайно лекарите съветват да минат поне 1-2 г. преди нови опити за бебе (не преди ново раждане, а преди самите опити).
Консултирай се задължително с лекар.
Казвам го и от опит, защото 4 месеца преди да забременея с близначките имах нормално раждане (в 6-тия месец) и имах много проблеми с бременността след това - натоварването на матката и на организма е невероятно.

Общи условия

Активация на акаунт