Има ли мами след секцио скоро да искат бебе пак?

  • 2 383
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 280
Регистрирам се първа тръгваща по този път открила мисията в живота която е над всички други.
Ваньо е на 8 месеца и след като се попрегледаме с тати и ако операцията ми е о.к. стартираме със сестриччето Grinningви

Мечтая да се случи чудото отново и да кърмя живи здрави бебета в тандем Praynig
Съжалявам че до сега съм само с едно се моля да наваксам.
Дано открия вече забременели или искащи бебки мамчета за да вървим заедно с тези сладки мечти Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Моят съвет е да изчакаш да стане поне 1год. от секциото - все пак си е коеремна операция и може да имаш проблеми.
Аз съм със секцио и след като мина година почнахме с опитите за второ бебе.
Поздравление за желанието Peace

# 2
  • Мнения: 1 209
Най- добре като отидете на профилактични прегледи с мъжа ти да говориш с доктора за желанието, което имате...
Аз също родих със секцио, но на шестия месец след него като отидох на преглед доки ми каза, че спокойно можем след месец-два да действаме за второ...

Успех  Praynig

# 3
  • Мнения: 1 369
Мен също живо ме интересува този въпрос. При мен минаха почти 7 месеца от секциото. С няколко д-ри съм говорила. Най-смелите ми казаха 6 месеца да минат и да действаме. Даже последния път д-рката ме прегледа и ми каза,че съм ОК и ни дава зелена светлина. Аз обаче говорих с друг,на който честно казано му имам повече доверие /след като загубих бебе в 9ти месец поради предоверяване на д-р, трудно мога да кажа доверие,но все пак.../. Та той ми каза да почакаме още малко. Поне още месец-два. До лятото. При теб са минали тези месеци. Отиди на д-р да те прегледа,и ако всичко ти е наред-атака:)) И успех!!!
 А иначе с интерес ще следя темата,и ако се включат мами с истински "опит" ще се радвам да споделят как е минала втората бременност.

# 4
  • Мнения: 2 751
Може и да греша, но знам, че трябва да минат 2 години до следващото раждане  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 369
2 години казват,че трябва да минат,ако искаш да раждаш по естествен път. Ако забременееш по-рано от тези две години,съществува риск от рупура на матката при естествено раждане.
А всъщност по тоя въпрос сигурно има толкова мнения,колкото и доктори. Затова ми е интересно какво ще споделят майки,минали по този път:)

# 6
  • Мнения: 2 631
Поздравявам ви за желанието!  bouquet

С 2 секцио съм, но разликата е голяма.
Въпреки нея обаче моята лекарка не желаеше, да рискува, да раждам по естествен път. Не съжалявам за второто секцио, по скоро любопитство ме гризеше, какво е туй нормално раждане, но пък за едното любопитство, да станат усложнения - не си заслужава. Naughty

Иначе от 2-то секцио се възстанових още по-бързо от първото, като освен татито - никой за нищо не ми е помагал.
Първото ми беше с пълна упойка, второто-със спинална.

# 7
  • Мнения: 1 986
  Да,има Wink,аз съм една от тях-мисля да почакаме до навършването на годинка на бебка, и да се "заемаме по въпроса" Grinning

# 8
  • Мнения: 601
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

# 9
  • Мнения: 4 621
След като имаш желание давай Peace само преди това се консултирай все пак с гинеколога си  Peace

# 10
  • Мнения: 1 896
Аз имам секцио преди две години и сега живот и здраве ще раждам второто нормално. Всички доктори казват, че белегът ми е перфектен. Иначе докторът при който ще раждам е правил и три поредни секции на една жена в три последователни години, ама все пак са операции, така че е по-добре да има повече интервал. Обаче вие сами ще решите.
Иначе на мен 2-те години, които си дадох изчакване, не ми пречат да ми се очертава кърмене в тандем  Laughing
Пожелавам ти го. Когато се случи.

# 11
  • Мнения: 576
Много ви се радвам, че толкоз бързо се решавате за второ дете, аз лично...... незнам дали някога ще съм готова!  newsm78

# 12
  • Мнения: 135
Ами аз съм с две секцио, но си изчаках двете години преди да забременея пак. Мисля, че може и по-малка да е разликата, но ще трябва пак секцио да раждаш, а след повече от 2 год. може и нормално. При мен второто секцио мина много по-леко и се възстанових три пъти по-бързо (включително прибиране на корема).
Все пак мисля, че щом имате желание за второ - действайте! Успех! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 216
Може и да греша, но знам, че трябва да минат 2 години до следващото раждане  Rolling Eyes

ДА, и моят гинеколог изрично ми каза  Naughty, че трябва да минат поне 2 години преди следващо секцио, за да бъде напълно зараснала матката за новата бременност  Peace.

# 14
  • Мнения: 4 965
Добре е да изчакате малко:
1. матката е мускул и й трябва време да зарастне, за да може нормално да износи ново бебе;
2. става въпрос за операция и тъканите също трябва да зарастнат, защото повторното рязане може да доведе до проблеми.
Моя позната роди 2-то си дете 1,5 г. след първото. След второто секцио се оказа, че раната й не може да заздравее нормално, гноеше, ходеше с дренаж, пиеше антибиотици, не можеше да изхвърли конците и 6 месеца по-късно я срязаха за 3-ти път, за да изчистят раната - забраниха й да ражда повече.
С мен също роди една жена - 1 г. след първото секцио - със сходни проблеми (буквално й се изливаше гной от раната).
Мисля, че е опасно да се бърза. Неслучайно лекарите съветват да минат поне 1-2 г. преди нови опити за бебе (не преди ново раждане, а преди самите опити).
Консултирай се задължително с лекар.
Казвам го и от опит, защото 4 месеца преди да забременея с близначките имах нормално раждане (в 6-тия месец) и имах много проблеми с бременността след това - натоварването на матката и на организма е невероятно.

# 15
  • Мнения: 164
Само мога да изкажа огромното си възхищениеот желанието ти!Браво!   bouquet

# 16
  • Мнения: 81
Трабва да мине време, поне 2 години. Имам позната, която забременя така, въпреки предупрежденията на доктори, и когато и започнали контракциите, тъй като роди доста преди термина, а имаше планирано секцио, операцията започва да се отваря. И незнам точно какво става, но лекарят, който я изражда и казва че скоро не иска да я вижда Grinning

# 17
  • Мнения: 2 616
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

Ако ще са близнаци поне да са мъже този път, че ще побъркате татито толкова жени в къщата иначе   love001

# 18
  • Мнения: 601
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

Ако ще са близнаци поне да са мъже този път, че ще побъркате татито толкова жени в къщата иначе   love001

Ужас, ужас! Гласа не му се чува вече! И котките са женски!

# 19
  • Мнения: 8 769
Втората ми бременност след първото секцио дойде леко неочаквано, но не и нежелано, когато дъщеря ми беше на 1г3м. Може би ако не бе станало тогава, щях да изчакам още.
Втората операция лесно заздравя, възстанових се лесно, но имам все още проблеми с килограмите.
Освен това, е трудничко с деца с малка разлика(през първата годин; сега е песен), това също трявба да се отчете.
Бих се замислила над написаното от azaf.

# 20
  • Мнения: 10 975
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

Ако ще са близнаци поне да са мъже този път, че ще побъркате татито толкова жени в къщата иначе   love001

Ужас, ужас! Гласа не му се чува вече! И котките са женски!

У нас е същото  Peace hahaha

По въпроса - искаме, но няма да бързаме. Съгласна съм, че е хубаво да минат поне 2 години.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами повечето ми приятелки искат. Някои даже си направиха вече... Ама дайте си мъничко време да им се порадвате на първите, докато са мънички... Simple Smile

# 22
  • Мнения: 305
Желание не липсва, но все пак трябва да минат поне 2 години след първото раждане, за да може организмът да се възстанови напълно.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 543
Добре е да изчакате малко:
1. матката е мускул и й трябва време да зарастне, за да може нормално да износи ново бебе;
2. става въпрос за операция и тъканите също трябва да зарастнат, защото повторното рязане може да доведе до проблеми.
Моя позната роди 2-то си дете 1,5 г. след първото. След второто секцио се оказа, че раната й не може да заздравее нормално, гноеше, ходеше с дренаж, пиеше антибиотици, не можеше да изхвърли конците и 6 месеца по-късно я срязаха за 3-ти път, за да изчистят раната - забраниха й да ражда повече.
С мен също роди една жена - 1 г. след първото секцио - със сходни проблеми (буквално й се изливаше гной от раната).
Мисля, че е опасно да се бърза. Неслучайно лекарите съветват да минат поне 1-2 г. преди нови опити за бебе (не преди ново раждане, а преди самите опити).
Консултирай се задължително с лекар.
Казвам го и от опит, защото 4 месеца преди да забременея с близначките имах нормално раждане (в 6-тия месец) и имах много проблеми с бременността след това - натоварването на матката и на организма е невероятно.


  202uu Абсолютно съм съгласна с azaf ! Моята лекарка също ме предупреди минимум 2 години, още повече, че моят син се роди 4,4 кг и вероятността второто да е още по-тежко е голяма.
Макар че, честно казано аз и не напирам за второ hahaha

# 24
  • Мнения: 983
Ха, на мен пък ми казаха, че трябва да чакам 4 години  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 751
Ха, на мен пък ми казаха, че трябва да чакам 4 години  newsm78
Освен ако ти самата нямаш някакви показатели да е така, няма смисъл  Peace
98% съм сигурна, че трябва да минат 2 години до следващата бременност, за да не се разкъса шева от първото секцио и още куп усложнения, но не съм д-р  Peace

# 26
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ех,аз веднага след като излязох от родилното бях готова пак да раждам-колкото повече време минава толкова повече страх пак ме хваща (не обичам болниците,лекарите и т.н).
На мнение съм обаче чеорганизма трябва да си почине от самата бременност,а и от операцията.Освен изложените вече рискове мога да добавя и малокръвието.Не съм доктор,но знам че количеството и качеството кръв в организма се наваксва след година-а едно ново бебе има голяма нужда от пълноценна и свежа кръв.
А и риска от отваряне на операцията от тежестта в последните месеци е оляма,което е риск и за живота на бебето.
Аз даже мисля да изчакам около 6 години,за да хвана живот и здраве първокласничката и да помагам,че сама си я гледам щото мъжо все в командировки smile3521

# 27
  • Мнения: 3 216
Мдааа и мен ме пишете в списька. В деня ,в който ни изписаха заявих,че сьм готова за второ и трето бебе. Бих искал вече да започне с бебеправенето,но сьм студентка и ще изчакам да завьрша,че иначе ще е голяма лудница с унивреситет и 2 деца. Crazy

# 28
  • Мнения: 2 126
Охх направо се стресирах от повечето мнения Sad Cry Confused
Аз съм в подобно положение Blush

# 29
  • Мнения: 167
Ох,нямам търпение да мине поне 1г. и 6 м. и да започнем здраво да работим!Спомням си как мрънках последните месеци,а и раждането ми не беше от най-леките,но въпреки това - искам! Heart Eyes

# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 434
Аз PeaceПърво,обаче ще говоря с лекаря,който ще ми прави пак секциото и ако той даде зелена светлина ще започваме с опитите!

# 31
  • Мнения: 2 751
Аз PeaceПърво,обаче ще говоря с лекаря,който ще ми прави пак секциото и ако той даде зелена светлина ще започваме с опитите!
И аз така бих постъпила.  Peace

# 32
  • Мнения: 2 159
и аз искам Peace мисля след още 6 месеца да действаме Wink

# 33
  • Мнения: 1 371
Може и да греша, но знам, че трябва да минат 2 години до следващото раждане  Rolling Eyes

ДА, и моят гинеколог изрично ми каза  Naughty, че трябва да минат поне 2 години преди следващо секцио, за да бъде напълно зараснала матката за новата бременност  Peace.
И моя. А за да родя следващият път нормално - трябва да минат поне 4-5  #Crazy , макар че и тогава може да не се разширя....  newsm78
Все пак всичко си зависи от организма.  Peace

# 34
  • Мнения: 1 817
Нещо ме е хванало шубе от нормално раждане и темата ми е много интересна!  Hug

# 35
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 370
Възхищавам ви се , и ви се радвам момичета!
Две мои приятелки са в такова положение - едната скоро роди второто си детенце, другата още бременей.
И на мен ми се иска, Стиви е спокойно дете и ако другото ми бебе е като него, няма проблеми.
Тъкмо още съм дебела, поне да не ме е яд, ако си разваля фигурата  Grinning
НО, мъжа ми се дърпа, освен това пътува и сега съм сама, а с две деца просто не ми се мисли...
Когато пък трябва да пътуваме с него - лудницата ще е пълна...
Сега се радвам на всички моменти на малкия и на приятелките ми и вас, които очаквате малки човечета  Heart Eyes

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Родих със секцио преди 10 месеца.Искам второ дете, и то много.
Причината е ,че не искам децата да са с голяма възрастова разлика по между си, и отделно се страхувам да раждам след 35 год. възраст.Сега съм на почти 33 и имам ужасното чувство,че нямам време.Друг е въпроса,че искам и имам възможност да отгледам и 3 деца.

# 37
  • Мнения: 3 205
Искам и ще имам  Laughing Разликата ще бъде година и 8 месеца.

По принцип срокът от 2 години е малко условен - зависи много от възстановяването на организма, както и от начина, по който е направено секциото. След като родих Иво, моят лекар ми каза, че по принцип мога да забременея 6 месеца след секциото, но той ми препоръчва да изчакам година.

# 38
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мддааа. Ей ме на! И ако пак са близнаци ще умра от кеф! Но ще е след година-две.

Ако ще са близнаци поне да са мъже този път, че ще побъркате татито толкова жени в къщата иначе   love001

Ужас, ужас! Гласа не му се чува вече! И котките са женски!

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Горкия татко hahaha

# 39
  • Мнения: 865
Искам и ще имам  Laughing Разликата ще бъде година и 8 месеца.

По принцип срокът от 2 години е малко условен - зависи много от възстановяването на организма, както и от начина, по който е направено секциото. След като родих Иво, моят лекар ми каза, че по принцип мога да забременея 6 месеца след секциото, но той ми препоръчва да изчакам година.
браво на теб!и ние ще изчакаме горе-долу толкова време/докато Дари освободи количката Laughing/.в действителност времето за изчакване е условно,най-вече за да се възстанови организма и в хомонално отношение.иначе раната си зараства бързо,ако е направена добре.аз съм ЗА малкота разлика м/у децата.

Общи условия

Активация на акаунт