кога трябва да спра с изцеждането на гърдите

  • 592
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
 Здравейте, ако може някой да ми даде съвет кога да спра с изцеждането на гърдите?Бебка е на 23 дни, за сега наддава добре.Моята практика до сега е редуване на гърдите на всяко хранене около 10,15 мин. и после добавка от шише.Понякога не иска от шишето,друг път изяжда всичко.След това аз изцеждам гърдите.Може ли вече да я държа повече време на гърдата и да не давам шише?Благодаря предварително ако някой си изкаже мнението.

# 1
  • Мнения: 1 008
Аз не изцеждам и сме само на кърма-държа повечко на гърдата-не давам от другата-само в редки случаи.Това с изцеждането е досадно и стимулира допълнително кърма,а иначе бебето само определя нуждите си.успех и продължаваме с кърменето!

# 2
  • Мнения: 1 559
Здравей, Кена!
честита бебка! Да ти е здравичка и усмихната! Grinning
Най-вероятно може да не даваш шише, ако бебка суче толкова често и толкова дълго колкото иска и суче ефективно.
Ако искаш, дай допълнителна информация, за да помислим заедно какво може да се направи. Каква е причината да даваш добавка след кърмене (бебка не сучеше достатъчно ефективно, сучеше вяло и заспиваше или имаш съмнения за недостатъчно кърма)? От колко време и колко често даваш добавка? Колко добавка като количество даваш?
Колко често суче бебка? Кърмите ли се нощем? Даваш ли вода, биберон залъгалка?

# 3
  • Мнения: 134
Звучиш ми спокойно, затова си мисля, че нямаш сериозна причина да даваш кърма и от шише, а по-скоро те е жал да я хвърлиш след като си я изцедила. Ако е така те разбирам напълно защото в началото когато трябваше да хвърлям кърма /скоро имахме млечница и не смея да я пазя/ направо ми се плачеше. Според мен е по-добре да не ограничаваш детенцето и да го оставяш да си суче колкото си иска, а ако между кърменията усещаш напрежение да изчеждаш по малко за да облекчиш гърдата.

# 4
  • Мнения: 134
Забравих да кажа, че и аз давах известно време от шише и това ни развали сукането, бебка започна да "цъка" /звук, подобен на този когато яде от шише/ и да изпуска гърдата, т.е. не можехме да сучем ефективно. В момента сме в период на възстановяване, но е много трудно, затова искрено те съветвам да не даваш от шише. Доколкото знам при шишетата съществува и риск от отбиване, така че по-добре не рискувай. Целувки за бебчето!  Grinning

# 5
  • Мнения: 133
Явно това изцеждане е доста популярно в България...Не знам защо е така....Няма никаква нужда да изцеждаш, кърми на поискване и ще имаш точно толкова колкото е необходимо!

# 6
  • Мнения: 50
Първо да благодаря на всички за бързите отговори.Давам добавка защото на пробно кърмене при педиатъра на 10 мин беше изсукала 60 мл. ,беше на 16 дена.според него това е малко и ми каза че тя гладува и да давам АМ, но аз имах изцедена кърма и давам нея.
ИлианаМмного ще ти бъда благодарна ако ме посъветваш нещо.Бебка преди сучеше вяло, заспиваше,но сега има подобрение.Добавка давам следобед и вечер,когато ми се струва ,че кърмата намалява.Количеството е различно около 30 мл,понякога повече, друг път по малко.Суче на 3 часа, нощем не.Вода ако иска,залъгалка рядко.Още един път БЛАГОДАРЯ на ВСИЧКИ

# 7
  • Мнения: 2 467
Бебчето наддава добре, не дава признаци на глад, пълни си нормално памперсите... намирисва ми, че няма нужда от добавка  newsm78

В началото повечето бебета сучат вяло (Жълтеницата), после не умеят много добре и докато се научат мама трябва да помага и да е търпелива. Колкото повече растат, толкова по-добре ще засуква. На година и половина сутиени откопчават вече  Laughing
За 60мл при педиатъра- никой не яде едно и също количество на всяко ядене (и бебета и възрастни), отделно че при педиатъра е леко стресова обстановка за бебето и може въобще да не е това количеството което изяжда в къщи.

Та моя съвет е: Изхвърли часовника. Давай на бебето да изсуче хубаво едната гърда и когато не му стига, давай и от другата. Махни режима (ако налагаш такъв) на кърмене и предлагай когато бебчо иска, ако ще и на половин час да е. То има нужда и да си хапне и да се гушне - света все още го плаши и ти си му спасителния остров  Hug Цеди само когато има нужда за това - напрежение в гърдите. И колкото има нужда смъкнеш напрежението, а не да изцеждаш докрай гърдата (може да си докараш проблеми така).
Нищо че понякога бебчето седи по половин час и нагоре на гърдата. Запаси се с книги, филми, дръпни един фотьойл пред компютъра  Mr. Green и рови из нета. Бебчето да си суче, ти си почивай. Полека лека намали цедената кърма и по възможност я спри. Ако иска вечер да суче - не му отказвай.
Толкова от мен  Hug Леко и приятно кърмене ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт