Да споделя тайната и на мойте картофки.

  • 20 237
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Такива картофки съм яла в един страхотен ресторант.Само,че там ги сервираха със сос от пермезан и течна сметана.
Ето ви една идея, за допълване на тези вкусни картофки.Соса се прави отделно.Сервира се в сосиера,а картофките се топят в соса,или се поливат с него.Става страхотия.Да уточня:картофите се поливат със соса,когато са извадени от фурната.Или всеки си полива собствената порция картофки. Peace

# 61
  • Мнения: 277
Такива картофки съм яла в един страхотен ресторант.Само,че там ги сервираха със сос от пермезан и течна сметана.
Ето ви една идея, за допълване на тези вкусни картофки.Соса се прави отделно.
А соса как да се приготви?

# 62
  • Мнения: X
Ами питала съм  сервитьорката в ресторанта,дали има представа как се приготвя соса.А тя ми каза ,че за 5 мин. се приготвял.В течната сметана се разтопява сиренето.На котлона, естествено.И когато се получи еднородна смес,се маха от котлона.Направи ми впечатление,че соса ,докато е топъл,е много рядък,но като започне да изтива се сгъстява.Т.е. да не се прави много гъст.Това е.Аз не съм го правила.Но не е късно да опитам.

# 63
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Обожавам всякакви картофки,непременно ще се пробват.Буболина,благодаря за рецептата. Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 4 127
Моите картофи станаха ужасно сухи. Не загоряха, а направо се изсушиха и отказаха да ги ядат.

# 65
  • Мнения: 4 370
Всъщност колко време трябва да се пекат и горе долу какво е количеството на картофите. Аз специално ги пекох 30 мин, защото усетих че започват да стават сухи, налях вода, още 5 мин, изключих фурната и ги оставих да си седят там.

# 66
  • Мнения: 9 894
по принцип всичко, оставено непокрито в изключената фурна, изсъхва.

# 67
  • Мнения: 22 867
Моите картофи станаха ужасно сухи. Не загоряха, а направо се изсушиха и отказаха да ги ядат.

Може би е до самите картофи. newsm78 Аз правих и стари и пресни картофки и все ставаха вкусни. Тези са последните ми.

# 68
  • Мнения: 5 713
Аз вчера пак ги правих, само че прибавих от подправките риган и мащерка. И 2-та пъти ползвах пресни картофи около 1кг, пекох за 30мин и не съм ги оставяла във фурната след като са готови.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Да се включа и аз. Току що ги направих, станаха много вкусни.  Peace
Иначе правя нещо подобно с пиле и картофи. Смесвам равни части сол, червен пипер и брашно. Поръсвам пилето и картофите, наливам малко вода и пека.

# 70
Картофките стават още по-вкусни ако към солта и червения пипер добавите малко чесън на прах, черен пипер и смляно индийско орехче. По принцип винаги имам приготвена тази смес от подправки, която може да се използва и за месо.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 161
аз ги правя само пържени, но нали пърженото е вредно, та ще пробвам по твоя начин

# 72
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Все сме някъде извън къщи и още не съм ги пробвала тези картофки , но тази седмица съм се зарекла да ги направя  Naughty

# 73
  • Мнения: 175
Снощи ги направих и станаха страхотни!!! Само чесън не сложих, защото не обичам:) Страхотна рецепта!!!   bouquet за Буболина

# 74
  • Мнения: 5 577
  chef Тази вечер към скумрия съм ги планирала.

Общи условия

Активация на акаунт