Стволови клетки

  • 3 652
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 652
Здравейте!
Има ли мами, които са взимали и съхраняват стволови клетки и къде?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ще следя и аз темата. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 154
Нямам опит, но ми е интересно, защото на една приятелка и взимаха,но пробата не станала.Според нея или още не са готови да го правят в България или ги взимат за тяхни цели.За това някой,ако знае нещо повече би ми било интересно.

# 3
  • Мнения: 1 207
Аз се бях навила когато раждам да викам екип,но тъкмо тогава гръмна скандала ,че фирмата само вземала парите и ги съхранявала в чужбина където кой знае за какво си ги използват(май нещо такова беше  newsm78 ).
След това като се порових разбрах че не дай си боже ти се наложи някой ден да ти "потрябват" такъв вид клетки,то те могат да се извлекат от гръбначния мозък на донора чрез костния мозък и цената излиза май горе долу същата.Така че  плащаш за нещо за което не си сигурен дали ще ти го дадат ако ти се наложи след 10-20год.,а може и тази лаборатория да не съществува вече.

# 4
  • Мнения: 128
Взеха ми стволови клетки от клиника "Малинов"- София.
Раждах нормално в окръжна болница- Бургас. Екипа дойде за 4 часа. Много съм доволна от тази инвестиция и се надявам тези пари да съм ги дала напразно т.е. дано да не ми потрябват никога тези стволови клетки. Praynig
Самите сакове със стволови клетки ги съхраняват в България и всяка година ти изпращат отчет за виталността на клетките.
Както се оказа и много чужденци съхраняват стволовите си клетки в страни от бившия соц. лагер заради заплахи от атентати към банките за стволови клетки в западна Европа и САЩ.
Според мен всеки, който може да си позволи тази процедура е задължително да го направи за да не съжалява някой ден, а що се отнася до другите методи за извличане на стволови клетки от гръбначен мозък и бедрена кост- процедурата е два пъти по-скъпа, доста болезнена и с неясен резултат.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И ние много искахме да го направим това, но е направо безбожно скъпо и не можем да си го позволим в момента. Дай Боже за следващото дете да имаме възможност да го направим - може само на едно от децата да се съхранят, защото могат да се използват за всеки член от семейството след това (или поне така четох някъде...)

# 6
  • Мнения: 676
На мене ми вземаха аз имах договор с Шейново въпреки скандала-доволна съм,че го направих.Струва 3000лв. за 20г. се пазят след това при желание от твоя страна се доплаща за следващи години.След като ти вземат кръвта при раждането тя се изпраща(аз съм от Варна) в лаборатория в София и там се правят изследвания за болести и дали в нея има достатъчно стволови клетки.Първо се плащат 400лв. и след това,ако кръвта е годна се доплащат останалите 2600лв.След около месец се изпраща сертификат,в който е посочен и номер,под който те се съхраняват в банката.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
А някаква годишна такса за съхранението?
Благодарности на отзовалите се!  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Взеха ми стволови клетки от клиника "Малинов"- София.
Раждах нормално в окръжна болница- Бургас. Екипа дойде за 4 часа. Много съм доволна от тази инвестиция и се надявам тези пари да съм ги дала напразно т.е. дано да не ми потрябват никога тези стволови клетки. Praynig
Самите сакове със стволови клетки ги съхраняват в България и всяка година ти изпращат отчет за виталността на клетките.
Както се оказа и много чужденци съхраняват стволовите си клетки в страни от бившия соц. лагер заради заплахи от атентати към банките за стволови клетки в западна Европа и САЩ.
Според мен всеки, който може да си позволи тази процедура е задължително да го направи за да не съжалява някой ден, а що се отнася до другите методи за извличане на стволови клетки от гръбначен мозък и бедрена кост- процедурата е два пъти по-скъпа, доста болезнена и с неясен резултат.

 Peace

За съжаление е твърде скъпо все още, обаче...  Sad

# 9
  • Мнения: 676
В Шейново 2005 няма годишна такса,всичко е включено в цената.Това е най-изгодната оферта интересувала съм се преди това и за другите места,където освен всичко друго имат и годишна такса в св.Лазар например доколкото си спомням беше 140 евро на година и самата манипулация беше грубо казано около 5000 лв.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Ето малко инфо, която мен лично ме задоволява. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз съвсем наскоро прочетох някъде,че по начина ,по който се взимат тук стволовите клетки,могат да се използват само веднъж.Иначе цената се променяла драстично за съхранение и сигурно някаква различна обработка.
П.П. Не съм компетентна.Но се интересувах и аз за цените и някъде се натъкнах на това.Т.к. ще имаме 2-ро детенце и тъкмо си мислех,че ще искам да вземат от плацентата стволовите клетки,за да имаме,но да не се налага да ги използваме,разбира се.Обаче ме разочарова тази информация.

# 12
  • Мнения: 1 668
veshti4ka, логично е да могат да се използват само веднъж - ти какво си представяш, че кръвта е 100 литра та да стигне за 500 кръвопреливания ли?

Аз лично съм замразила стволови клетки на сина ми в белгия и съм доста доволна. Инвестицията от 3000 лева си заслужава всяка стотинка и въобще не съжалявам за това. хората са доста учтиви и дори като си загубих сертификата ми издадаха нов за 2 седмици. Ако човек проучи детайно нещата ще види, че скандала, които спретнаха покрай Крио-сейф е леко казано смехотворен. там въобще не ставаше въпрос, дали човек ще си получи клетките ако му притрябват, а че няма договор за това и поради липсата на договор може да откажат да ги изпратят. Истината е, че всеки човек със завършен 8 клас му е ясно, че названието договор е всяка писменна или устна договорка за изпълнение на дадена задача. Аз лично имам подписан от мен и тях документ с условията, както и сертификат. Факта, че на нито един от двата документа не пише договор ама хич не ме притеснява. Платените репортажи по темата ми се стуват доста смехотворни, още повече, че не бяха си направили труд дори и да видят споразумението... както и да е... Няма да правя реклама на никого - просто аз не вярвам на всички глупости, които гледам или чета.

# 13
  • София
  • Мнения: 718
Ние използвахме Крио Сейф, като раждах в Шейново. Доволна съм от екипа, който през цялото време (10часа ) стоя и чакаше раждането. Цената е 3000лв за 20 години, като вече си получихме и сертификата, че клетките са успешно съхранени, номерата на банките и т.н. Мисля, че инвестицията си заслужава, пък дано не се налага да ги използваме. Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 718
Аз съвсем наскоро прочетох някъде,че по начина ,по който се взимат тук стволовите клетки,могат да се използват само веднъж.Иначе цената се променяла драстично за съхранение и сигурно някаква различна обработка.
...тъкмо си мислех,че ще искам да вземат от плацентата стволовите клетки,за да имаме,но да не се налага да ги използваме,разбира се.Обаче ме разочарова тази информация.

Стволовите клетки се вземат от пъпната връв и когато ги извлекат ти казват какъв брой са извлечени и за колко операции става дума.

Общи условия

Активация на акаунт