Страх ли ви е от смъртта?

  • 10 912
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 674
Моля те, Мамица е интелигентна жена, при все речника си  Naughty


След такива преживявания си  мисля че си доста силна личност..... Flutter

Напротив, просто никакво чувство за самосъхранение нямам.

мюриел ,не мога да кажа  нищо друго освен че Бог те пази по някакъв начин. Hug Има една приказка# Ако ти е писано да се удавиш...няма да се обесиш#...или нещо подобно беше newsm78 . Но мисля че ме разбра какво имах в предвид...  Wink

# 46
  • Мнения: 4 621
Да, страх ме е, страхувам се от неизвестното,  но най вече се страхувам от загубата на близки хора, защото много боли.

# 47
  • Мнения: X
Да, много ме е страх ! smile3518 smile3518 smile3518 smile3518 Weary

# 48
  • Мнения: 3 674
Не приемам я почти спокойно като естествен завършек на живота/макар,че ми липсват и ще ми липсват хората които няма да са до мен/

Наистина би трябвало  смърта да я приемаме така,както ти пишеш.....спокойно като естествен завършек. А че ще ни липсват близките ,че ги няма вече до нас,това си е така...Само че ако знаем че са на хубаво място би трябвало да ни радва а не да ни натъжава.Ама е трудно да се мисли по този начин наистина... Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 1 426
Страх ме е... Страх ме е от смъртта на близки хора. Страх ме е децата ми да не останат без майка. И за самата себе си - не е точно страх, а болката, че има толкова хубави неща на този свят, а аз няма да ги видя.

# 50
  • Мнения: 8 769
От страхливите съм. И по-точно, защото си мисля, че не съм си свършщила още работата тук.
А за тези, които обичам, не искам и да мисля, че би могло да им се случи...
В същност повече ме е страх от загубата на близък човек...да... Cry

# 51
  • Мнения: 1 629
А, не ви ли е страх повече от самото остаряване, от от физическото скапване, от психическото скапване...?

# 52
  • Мнения: 8 769
А, не ви ли е страх повече от самото остаряване, от от физическото скапване, от психическото скапване...?
Да, затова откакто станах на 33 г съм в постоянна депресия... Cry

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, не ви ли е страх повече от самото остаряване, от от физическото скапване, от психическото скапване...?
Да, повече ме е страх... направо ми е кошмар, това да не съм пълноценнен човек... по-добре смъртта.

# 54
  • Мнения: 1 243
Аз пък си мисля,че не самата смърт е това,което плаши,а страданието,което я съпътства...
Била съм до умиращи...И по-страшното-до такива,които знаят,че дните им са преброени. Плакали са не защото ще умрат, а защото няма да могат да ни помагат, няма да могат да видят внуците си завършили, женени, с деца...
Никога няма да забравя как дядо ми казваше: "Не знаете колко трудно се умира!" Cry Той е най-смелия и силен човек който познавам и въпреки това физическата болка омаломощава човека до такава степен,че той сам започва да се моли за смъртта...Най-страшното е да чуваш как човек,който обичаш,те моли над ковчега му да има цветя а не пръст, в последните си минути да ти казва с кои дрехи иска да е,колко много те обича...Това е страшното,а смъртта какво е-просто една безкрайна почивка от целия този забързан свят... Cry

# 55
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А, не ви ли е страх повече от самото остаряване, от от физическото скапване, от психическото скапване...?
Всъщност това е едно от нещата, които не бих искала да ми се случат, а няма как да го избегна Sad Надявам се да посрещна края като дядо ми, когото обичах страхотно много.Той умря с виц и усмивка на устата на 62години

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само че ако знаем че са на хубаво място би трябвало да ни радва а не да ни натъжава.Ама е трудно да се мисли по този начин наистина... Rolling Eyes
Където и да е това хубаво място, то те нали не са при мен или аз не съм с тях...Трудно е, да, та чак страшно!

# 57
  • Мнения: 3 674
А, не ви ли е страх повече от самото остаряване, от от физическото скапване, от психическото скапване...?


Да мен от това ме е страх ,като стана дърта и без сили.. newsm78 ....и някой друг да са ангажира да се грижи за мен. А аз да не мога да ям нормално,и да се опикавам в леглото....ах жалка картинка Confused

# 58
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Само че ако знаем че са на хубаво място би трябвало да ни радва а не да ни натъжава.Ама е трудно да се мисли по този начин наистина... Rolling Eyes
Където и да е това хубаво място, то те нали не са при мен или аз не съм с тях...Трудно е, да, та чак страшно!
Във връзка с тези изказвания, бих искала да спомена, че траките са плачели, когато някой се е раждал, защото за него са започвали страданията на живота и са се радвали, когато някой е умирал, защото страданията са зад гърба му...На мен лично това ми се струва правилно, но за мое съжаление не мога дори да си представя, да последвам техният пример...

# 59
  • Мнения: 3 674
А, не ви ли е страх повече от самото остаряване, от от физическото скапване, от психическото скапване...?
Да, затова откакто станах на 33 г съм в постоянна депресия... Cry

Доня....а защо си в депресия newsm78....та 33г си  е направо супер младост... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт