Желатинът

  • 786
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Добро утро на всички!
Имам желание да желирам кисело мляко днес за десерт, но не съм сигурна за една кофичка кисело мляко какво количество желатин ми трябва. Моля да ме посъветвате. Благодаря! newsm78

# 1
  • Мнения: 37
Никой ли няма какво да ми каже?  Thinking

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
1 пакетче за 1 кофичка мляко. Нали знаеш как се работи с желатин?

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
На 2 кофички слагам 1 желатин.Става не прекалено желирано.

# 4
  • Мнения: 37
Много благодаря. Ами мисля че по нататък ще се справя. Трябва да го разтворя на водна баня, но да не завира и после го смесвам с киселото мляко и от тук още един въпрос. Веднага ли да го слагам в хладилника или не. Трябва да е  на стайна температура ли?  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
Веднага в хладилника  Peace Не че ако не го сложиш веднага няма да се желира,ама....

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Първо оставям желатина да набъбне в 50 мл студена вода.След това го заливам с още 50-60 мл гореща вода и го разбърквам,докато се разтвори напълно,оставям да се охлади,но не напълно.Прибавям към киселото мляко и в хладилника.

# 7
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Хммм, аз слагам 1 за 1 кофичка, ама щом казвате, че става за 2 - супер:)) Аз го заливам с хладка вода да набъбне, после го врътвам в МВ на размразяване за 20-30 сек. и го слагам в сместа за желиране. Която естествено е със стайна Т поне.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 847
1 пак. желатин е за около 500 мл. течност/гр. смес за желиране. За твърди желета може да се сложи до 1 на 300 мл/гр. За съвсем леки желета - почти кремче, се слага 1 на 700-800 мл./гр.

Ако слагаш плодове в млякото и захар не забравяй да ги включиш в общия грамаж.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Когато сложа 1 желатин на кофичка мляко ми става много желирано.Предпочитам го по кремообразно.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Първо оставям желатина да набъбне в 50 мл студена вода.След това го заливам с още 50-60 мл гореща вода и го разбърквам,докато се разтвори напълно,оставям да се охлади,но не напълно.Прибавям към киселото мляко и в хладилника.

Така правя и аз и винаги се получава. Ако желирам компот, например, после разтворения желатин го смесвам с компота и на слаб котлон за 5-6 мин.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
 Laughing а ще може ли рецептата на това, което ще правиш, Mama i Mitko ? Embarassed

# 12
  • Мнения: 37
Ами да -  много е просто. Разбирам си добре една или две кофички кисело мляко, подслаждаш ги по желание и слагаш ванилия. Когато се желира можеш да го обърнеш в чинийка (като крем карамел). Ядох го за пръв път в студентски стол. Харесва ми. Можеш да слагаш добавки плодове и др. Само фантазията да работи... Laughing  

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Благодаря ти много (жалко, че нямам в момента ванилия Tired )

Общи условия

Активация на акаунт