Кога се отказахте от залъгалката?

  • 1 127
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Нина е на 1 год. и 7 мес., но без залъгалки не заспива - една в устата и две в ръцете. Няма друг начин на заспиване. Затова аз чакам да заспи дълбок сън и я премахвам от устата, но през нощта като се събуди започва да си търси бибката. Притеснявам се за предните зъбки, но и не знам какво друго да направя. Слава богу, бибките са нужни само при заспиване. Мами, вие кога и как отказахте децата си от залъгалките. Моля споделете опит. Crazy

# 1
  • Мнения: 6 029
дъщеря ми ходеше със залъгалка до 2 годишна и повече даже. купихме колело, от тез джиджаните с дръжката отзад и  й казах, че съм взела бибата, за да я дам на тея които правят колелата, за да направят гумите. ако си иска бибата, ще трябва да върна колелото.... и мина доста лесно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 928
На година и един месец започнах да го отучвам отне ми една седмица докато спре да я търси. Сега е най-доброто време за отказване, колкото по-късно толкова по-трудно. Използвай момент когато не е болна или не и растат зъби. Успех!

# 3
  • Мнения: 8 505
На година и 5м.
След като детето ти я използва само при заспиване,няма защо да се притесняваш за изкривяване на зъбите.Не ми стана ясно защо са останалите два биберона.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 197
Още заспива и се успокоява при рев с биберона  Close

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
1г и 4м

# 6
  • Мнения: 1 753
На годинка и половина. Много трудно  Sad 1 седмица си ревеше при заспиване.... Ам аз инат, таткото инат... и така.
Успех, дано мине по-леко при вас

# 7
  • София
  • Мнения: 311

И ние така - мина доста лесно, а се бях притеснила.....

# 8
  • Мнения: 3 116
Ние още сме с биберон  Rolling Eyes

Ползваме го само при заспиване, и през нощта си го търси понякога, но момента не е подходящ за отказване (никнат ни кучешки зъби) Sad

# 9
  • Хасково
  • Мнения: 726
без залъгалки не заспива - една в устата и две в ръцете.
това все едно аз съм го писала Laughing , брат и се отказа сам на 1г и 5м, но за нея не съм сигурна кога...

# 10
  • Мнения: 1 802
Аз отнех на детето си бибата, когато беше на 3 месеца. Но това даде един никакъв ефект, защото започна да си смуче пръстите. Сега е на 3 години и все още си заспива по този начин. Със отказа от бибата беше прекалено лесно, но не знам как ще я отуча от пръстите  Close

# 11
  • Мнения: 1 237
на 1г. 8 мес.,аз я махнах,рязах по малко от бибата,докато остана съвсем малко и тя спря да я смуче.Ползваше я само за заспиване,но ми беше втръснало да се буди по 100 пъти на нощ и да я търси.

# 12
  • Мнения: 110
Синът ми също заспиваше само с биберон, като през останалото време не я търсеше. Но изведнъж на 2г. и 3 месеца, след боледуване започна да я смуче през целия ден и я махаше докато яде и даже, като говореше не я изпускаше.Бях много притеснена и незнаех какво става. Но взех решение и бях категорична.
Купих резервен биберон, а старият го отрязах много дълбоко и той като се събуди, започна да го търси, гледа го и се чуди какво става.
Тогава му обясних, че едно мишле е идвало и е изяло биберона. Той  го прие това обяснение и като се сетеше за биберона само това повтаряше. През този ден бях зарязала всички мои задължения и само с него се занимавах.
Всичко на всичко за около седмица и го забрави, но започнаха проблемите със следобедното заспиване. Заспиваше само докато гледа филмче и то седнал или в колата. Така няколко месеца.
Вече всичко е нормално, има си режим, и биберона е минало.
Пожелавам ти успех! Трябва да намериш най-подходящия подход, според твоето дете. Бъди много упорита  и се зареди с голямо търпение и внимание!

# 13
  • Мнения: 8 242
На 2 месеца му я дадох за сефте. Почти цял месец ми отне да го науча за какво служиа  Twisted Evil.. Ползваше я само понякога като го приспивах, по никаква друга причина не я искаше..
На 9 месеца сам ми я напъха в устата, докато го приспивах.. Започна да ми се хили и я буташе, като исках пак да му я сложа (тамън бяха започнали да му растат зъбките) .. Еми не я дадох повече.. не я е и търсил..
Но се кърмим още мнооого активно, та ме ползва мен за приспиване с туй предназначение  Crazy

# 14
  • Мнения: 1 640
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22622.0
Ето тук има поне 3 теми по твоя въпрос-още в началото на списъка!
На моята дъщеря махнах биберона месец ноември-казах й ,че Дядо Коледа го иска,а в замяна ще й прати след месец многооо подаръци!Това беше и край-биберонът повече не го показах.Само при заспиването се оглеждаше и въртеше-търсеше го с очи.Гушках я и и оказвах морална подкрепа в тези моменти на изпитание.

Общи условия

Активация на акаунт