По протокол е време за чай, многоуважаеми дами...

  • 6 811
  • 210
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 740
Аз деликатно ще прескоча до кухнята за две пържолки и после ще се присъединя към вас.

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност, Марче, идеята хич не ми беше за спамо-чат тема, ама тия мискинки я опропастиха Laughing.

По-скоро, след темата за Ти и Вие, се чудех дали някога ще ми се наложи да се запознавам с протокола. Не само за Английския чай, а и за коктейлите, баловете и т.н.
И, права е Бу, нещо носталгично също ми премина през ума...

# 17
  • Мнения: 254
Ако може и един билков за господина (синът ми е фен на чая), благодаря!
А за мен черен с мед и лимон.
Нали е удобно да седна до Вас, Лиске?
Нося Ви бонбони с ликьор.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 866
Мю, втори алт противоположното на първа цигулка ли е? Или да питам диригента  Mr. Green

Давай, Ванче, сега да говорим за протокола.
Мен ме мъчи много поднасянето на чай, когато върху чашата с гореща вода има сложена чинийка за похлупак. Дъното й е мокро и все се чудя къде и как да я сложа, че да не овапцам ситуацията.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Доня НеРижа погледна възмутено. Какво говореха тези престарели бабички, които сърбаха горещия чай - а някои очевидно сърбаха направо горещ ром - изглупели са! Разбира се, че ще й говорят на "Вие", друго тя не беше и очаквала.
Деликатно вдигна чашката чай заедно с чинийката, както беше по протокол, и сръбна леко, изразявайки така цялото възмущение, което изпитваше.

# 20
  • Мнения: 6 167
предвиждате ли занимания с мильо, или .. може би бридж?

# 21
  • Мнения: 3 423
Нали е удобно да седна до Вас, Лиске?

Заповядайте. Удоволствието е изцяло мое.
Изборът, от коя страна да седнете, ваш.
Побързайте, докато Милена не се е усетила.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
М/у другото, съвсем сериозно, сънувах Лиска на някакви маси. Мяташе коси насам-натам. Дали съм предусещала темата за чая?

# 23
  • Мнения: 6 167
Нали е удобно да седна до Вас, Лиске?

Заповядайте. Удоволствието е изцяло мое.
Изборът, от коя страна да седнете, ваш.
Побързайте, докато Милена не се е усетила.

аз да се наместя от  другата , ако нямате нищо против, тъй ще избегнем ненужни преракания. предпочитам да седна от страната на викторианската масичка, за да си сложа там кошничката с наченатото мильо.

# 24
  • Мнения: 412
Чай - да, благодаря  Grinning
Коняк - може. Сандвич с краставица - тоже. Не съм спамър, даже бабийерос, затова - протоколно  bowuu
Долива се до три пъти. От чая де..
Налива се малко, по около два пръста, за да е топъл чая, докато се пие.
Кутрето не стърчи навън никогаж, докато се разбърква чая.
По възможност да не се чува тракане на лъжички.
Тракане на ченета - допуска се, все пак бабийероска чаена церемония е..  Laughing
По етикет на чай се стои час и половина  Wink
Накрая домакинята очаква да бъде поканено у някоя от гостенките  Grinning
На масата задължително има празна купа, в която може да излеете чая си, ако не Ви харесва   chef
Което означава, че трябва да са поднесени поне два вида чай - руски караван, зелен, черен..
Ако искате да минете за познавач, не добавяйте захар, лимон или мляко  Simple Smile
Ще допълвам...ако някой познае откъде са корените на английския обичай да развалят хубавия чай с мляко  Party

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 12:24 от chandra

# 25
  • Мнения: 254
Да, изпреварихме Милена. Това е добро начало за един добър следобед.

# 26
  • Мнения: 254
И разбира се НИКОГА при
НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА даже и тайно
НЕ ОБЛИЗВАЙТЕ ЛЪЖИЧКАТА!!!

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мократа чинийка, Янита, се оставя върху масичката на този, който не си е направил труда да я подсуши Mr. Green

И освен това, всяка уважаваща себе си домакиня, оставя на масата празна купичка, в която да изсипете чая си, ако не ви харесва.

# 28
  • Мнения: 3 447
По същество това е Бабиейроската тема Grinning
По същество това е спамо-чат темичка. Бабиейроската тема беше творческа  Simple Smile

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Ако е спамо-чат, мога да я затрия - преди да е дофучал Таттман и да ни отсвири. Решавайте. Милост няма - за спам има седмична тема.

Общи условия

Активация на акаунт