Как съхранявате вече разтворено АМ

  • 5 140
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Чудя се дали, мога да сложа вече разтворено АМ в хладилника до следващото хранене 3-4 часа. Моят син все не мога да му уцеля колко му се яде ( първо кърмя) после дохранвам с АМ и се чудя ако направя повече може ли да го съхраня ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не може. Не се съхранява. До час след приготвянето му колкото е изпито, толкова. Останало хвърляш.
Няма как. Всички ни е боляло сърцето  Close

# 2
  • Мнения: 58
"да сложа вече разтворено АМ в хладилника до следващото хранене 3-4 часа" - аз така правех и дори и сега правя все още. Значи, вече година и 4 месеца - не съм имала проблем в смисъл натравяне с развалено АМ. Като започнах, разтварях си 3-4 дози АМ за напред, например от вечерта за до обяд на следващия ден. Започнах да го правя, без изобщо да се замисля, по аналогия с правилата за съхраняване на кърма. После прочетох в книгата на д-р Спок, че може за АМ. Ако я имаш, погледни, там има много подробни инструкции. Правилото ми е, че съхранявам предварително разтворено АМ до 24 часа в хладилника. Ако го извадя и го стопля още веднъж, след това изхвърлям останалото.

# 3
  • Мнения: 1 986
  На мен не ми се е случвало да съхрнявам АМ-моята бебка всичко си изяжда Wink,но на кутията пише,че се изхвърля  1 час след приготвянето;аз лично бих го хвърлила Peace

# 4
  • Мнения: 5 362
Не се съхранява толкова време-най-много час и то в хладилник.

# 5
  • Мнения: 729
На кутията пише че може да се съхранява не по-вече от 1 час.Аз съм давала и след 1,5часа но в никакъв случай по-дълго време.Не те съветвам да го правиш и ти.И мен ме е боляло сърцето когато хвърлям почти цяла доза АМ но детето ми е по важно от парите.

# 6
  • Мнения: 832
аз така правех и дори и сега правя все още. Значи, вече година и 4 месеца - не съм имала проблем в смисъл натравяне с развалено АМ. Като започнах, разтварях си 3-4 дози АМ за напред, например от вечерта за до обяд на следващия ден. Започнах да го правя, без изобщо да се замисля, по аналогия с правилата за съхраняване на кърма. После прочетох в книгата на д-р Спок, че може за АМ. Ако я имаш, погледни, там има много подробни инструкции. Правилото ми е, че съхранявам предварително разтворено АМ до 24 часа в хладилника. Ако го извадя и го стопля още веднъж, след това изхвърлям останалото.

Не ми се струва особено правилно. То на кутията си пише. Щом е написано, че до 1 час може да се пие, значи е така. Но аз никога не съм си позволявала да го съхранявам дори и половин час. Аз лично не мога да разбера смисъла на приготвянето на АМ от сутринта за до обяд, а пък да не говорим от вечерта за другия ден. Ами то приготвянето му отнема не повече от 5 минути.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 676
Не може. Не се съхранява. До час след приготвянето му колкото е изпито, толкова. Останало хвърляш.
Няма как. Всички ни е боляло сърцето  Close
точно така си е Blush

# 8
  • Мнения: 244
аз също смятам че щом на кутията пише че трябва да се изхвърля до един час трябва да го правим,макар че мисълта да си приготвям предварително всичкото мляко за нощта ме блазни много ...но уви  :  Tired

# 9
  • Мнения: 2 908
Аз също хвърлям след 1 час.Не давам след това... Naughty

# 10
  • Мнения: 4 447
И аз в повечето случаи хвърлям, макар,че понякога като останат 50-60гр седи и ако ми примрънка нещо междувременно му го давам. Не съм имала проблеми,дори току що му направих дозата като къмнея пробавих едни 40гр,които останаха от предното ядене. Аз незнам какво може да му стане на млякото? newsm78 Мириша, опитвам и ако не е кислео - давам.

# 11
  • Мнения: 153
Според мен не е редно да се оставя повече от 1 ч. след като това е указано от производителя  newsm78 . На мен ми се е случвало да не мога  да измия шишето след ядене (особено когато пътуваме ) и после след няколко часа в хладилна чанта като го разглобя да го мия мирише на вкиснато , затова не си позволявам повече от половин , максимум 1 ч. след това го хвърлям .

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Ами то след като детето е пило от млякото от устичката му са се пренесли всякакви бактерий в млякото.Същото е както с пюретата.

# 13
  • Мнения: 990
Аз също хвърлям след 1 час.Не давам след това... Naughty
Подкрепям. Не се съхранява, а се изхвърля.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Млякото и идеална среда за развитието на всякакви болестотворни бактерии. Не се съхранява, изхвърля се, особено когато детето вече е пило от него.

Общи условия

Активация на акаунт