Меню за доста лакомници - рожден ден

  • 1 464
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 310
Момичета моля помагайте, другата седмица дъщеричката ми прави годинка и единия ден ще го празнуваме с приятели и дечица на пикник, а другия ден с родата. До тук добре ама с възрастните  ми е проблема, събираме се около 18 човека  Sick. Дайте идея с какво да ги нагостя, хем да мога да приготвя нещата бързо, че с малкото дяволче съм сама по цял ден хем да им взема акъла, нали все пак ни е първи рожден ден Crazy.

Благодаря ви  bouquet

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 23:26 от Morena

# 1
  • София
  • Мнения: 310
моля ви мами дайте идеи
видях картофките на буболинка и мисля да ги направя че може да се притоплят
благодаря ти буболинка  bouquet
ама какво още
салатки предястия основно
моля ви помагайте newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Салатки - най-бързо ще стана шопска салата. Друга, която можеш да направиш е варени картофи, варени яйца, рулца от раци, царевица + майонеза и малко кисело мляко ( за да я олекоти) + малко горчица за пикантен вкус.
Основно - най лесно и бързо за мен е да направя пиле с гъби, топено сирене и сметана - нарязваш пилешкото месо на хапки, гъбките на - 2 на 3, може и цели ако са по-малки, слагаш отгоре късчета масло и малко водичка  и бух да се позапече. След това добавяш сметаната и топеното сирене + подправки - черен пипер, сол, мащерка и отново в печката

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Салата-зелена (макар бързо да се скапва, но е по-обемна и по-евтина) или тази с картофи, написана от Lady Charm. За основно-купи 3-4 готови печени пилета (или някой полуфабрикат), направи гарнитура само и да им е сладко.Можеш да вземеш и от готовите хапки, само да ги бутнеш във фритюрника. Мезета, ядки, тортата и готово. Ако е за до 10-на души добре, да си поиграеш, ама и с детето...

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да готвиш за 18 човека си е наказание направо  #Crazy
Най добре спретни някоя по-засукана салата, пък за основното наистина е по-добре нещо купешко+гарнитура. Има готови хапки, панирани кашкавали, сирена и разни други вкусотии, големите магазини изобилстват от готова храна. Като сложиш и мезе и алкохол и всичко ще е ок  Simple Smile

Или можеш да направиш пържоли, с гарнитура гъби в масло или гъбен сос, това поне за мен е най-щадящия вариант от към усилия за приготвяне

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 18:51 от doniboni

# 5
  • Мнения: 7 106
Или опечи пържолки според бройката на хората или купи 3-4 пилета на грил, готово опечени. С разни хапчици и мезенца няма да успееш да нахраниш 18 човека, освен ако не панираш по един леген от вид  Laughing. Зелена салата сега колкото щеш, направи я асорти - марули, репички, пресен лук и чесън, домат, краставичка и готово, има от всичко по малко. За гарнитура задушени картофки в една голяма тенджера, за да ползваш едновременно фурната и котлона.

п.п. Сега виждам че си от София и ви се чудя защо не ползвате улесненията, които ви предлага големия град. във всеки голям супермаркет (Била, пикадили и т.н. има щандове със готово печено месо, наденички, пържолки, хапки и каквото ти хрумне. купуваш от всичко по много и проблема ти е решен, без да се въртиш около печката цял ден.
Що тук ги нямаше тези удобства  ooooh!.

# 6
  • Мнения: 465
Салатите с майонези са бързи/например зеле,моркови,царевичка/,ако вземеш от Била готово нарязано например.Другото ,което ще ти предложа е рулото"Стефани"правиш 2-3 и готово с гарнитура карт.пюре.

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да. Рулото "Стефани" е много добър вариант  Peace
Или както ти предложих, взимаш пържоли, накисваш в марината за една нощ и на сутринта ги печеш във фурната или на скарата, за гарнитура може задушени или на фурна:картофи; ориз с гъби или моркови.
Също и гъби в масло като гарнитура или сос фрикасе. Абе пържолите може да се гарнират почти с всичко  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 154
Идея за салата ще ти дам (всички, които са я опитвали у нас, я обожават):
сваряваш ориз (може и от този, който се продава в пакети - потапя се пакета във вряща вода, готов е като се запълни), добавяш наситно нарязан лук (може и да го пропуснеш), наситно нарязани кисели карставички, сладка царевица, майонеза, нарязани рачешки рулца и черен пипер, малко лимонов сок или от маринатата на краставичките. По желание можеш да сложиш и наситно нарязани сварени яйца, грах. Можеш да пропуснеш рачешките рулца. Задължителни са царевицата, майонезата и касртавичките Wink.   
Гарантирам успех!  Simple Smile

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Направи баница и малки кюфтенца  Peace Щом ще е пикник може да направиш кренвирши с кашкавал-леко запеченички, м-м-м ...  newsm78, а пак за пикник са подходящи и тостерите /сандвич тостерите/, наскоро бяхме на детски рожден ден и това беше част от менюто... мойе и бутер банички да спретнеш, стават бързо и са вкусни....

# 10
  • София
  • Мнения: 310
МИЛИ МАМИ
ПОКЛОН И БЛАГОДАРЯ  Hug Peace newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm44 smile3501 smile3501 smile3501 newsm18 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20 newsm20

НАПРАВО МЕ СПАСИХТЕ
ще направя зелена салатка и шопска, от салатката на the_path_of_rain   bouquet  bouquet
и пиле с гъби и сметана и останалото ще купиме готово благодаря ви още веднъж
ще опитам да снимам какво се е получило а като мине купона обещавам да побликувам някои мои вкусотии  chef Joy

# 11
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
marinap -  аз май закъснях с предложението си , но все пак да си кажа ,че когато трябва да се нахранят много хора и то вкусно много помага гювеча - ако го има човек разбира се или услужлива комшийка да го подаде. И в тенджера под налягане може , но вкуса не е същия . Това , което аз правя в него е "Горнооряховско гърне" с телешко месо и жили /ако се намерят в месарницата/ - сега като се замисля , май не съм виждала рецептата във форума . Ще трябва да сготвя , снимам и пусна рецептата - ако някой прояви интерес преди туй събитие , моля да пише на лични . Ще допълня , че манджичката е върховна , естетична , сама се готви и нахранва много хора с минимум усилия.

# 12
  • Мнения: 6 958
Минали празненството вече  newsm78

Аз предлагам различни сандвичи за сецата: от пастет с мариновани чушки; кашкавал и домат; извара с варени яйца и кетчуп; сирене + маслини и крастваички на паста върху сандвича; солени или сладки палачинки, питки с плънка от сирене или кашкавал + малко колбас и кисели краствички с лютеница, а за десет кремчера на Йоткер например - децата много ги харесват и т.н., а за големите: различни преястия - роле от шунка с руска салата, апетитка от майонеза, чесън и ролца от раци, солена картофена салата (варени картофи, варени яйца, мариновани чушки, кисели краставици, колбас и сирене или кашкавал) и т.н.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 310
благодаря на всички
 newsm51 newsm20
не сте закъсняли събитието е на 6 май така че събирам още предложения   chef  bouquet Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 426
И аз от време на време събирам доста хора. Освен всичко друго правя и следното:
бутер тесто Бела --> нарязано на ивички примерно 2х10. Слагам в намазнена, ако е тефлонова, или набрашнена, ако е обикновена тава и слагам отгоре разбито яйце с настърган кашкавал. Пека в предварително загрята на 190-200 градуса. След около, тука ще ви излъжа, ама май 20 минути са вече готови. Вадя и слагам следващата порция да се пекат. Много са вкусни, много лесни, за нула време стават огромни количества

Общи условия

Активация на акаунт