Нещо смешно, което вашите деца са казали

  • 83 341
  • 957
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 1 267
Редейки се на опашаката за сладолед за сина ми, чувам радостна песен от неговите уста

Садойед, номе 5, давай газ за Бугас

# 796
  • Мнения: 2 176
А, детето вече се е договорило с мен не само ботушите да ми вземе, ами и всички други обувки и дрехи - като умра. И за да не ме плаши, уточнява - след много-много години, когато умреш от старост Laughing

Това с ботушите може би не е точно заради тях.., а детето се подсигурява, че (като имате такава договорка) няма да хукнеш да умираш скоро, а чааак след 1000 години.., от старост.  Wink

Говорили ли сте някога за смъртта?

# 797
  • Мнения: 4 447
Калоян е на 1г. и почти 10м. С химикал в ръка и лист можете да се досетите какво рисува.
Драсканица в следствие от движение на ръката наляво и дясно. Енергично. И му казвам:
- Хайде, нарисувай ми цвете.
Той вдига ръката от предната драсканица надрасква бързо друга, навежда се и помирисва
"цветето".

Разказвам това на зълва ми. Тя ми разказва за рисунките на племенницата, която е на почти 3.
Малката я вика:
- Мамо, ела да видиш какво зайче нарисувах!
Завежда майка си в коридора и показва на стената някакви драскулки. Майка й я пита:
- И къде е зайчето?
- Е как къде? Ето го - сочи го - не виждаш ли как ме гледа?

 Rolling Eyes

# 798
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Това с ботушите може би не е точно заради тях.., а детето се подсигурява, че (като имате такава договорка) няма да хукнеш да умираш скоро, а чааак след 1000 години.., от старост.
Говорили ли сте някога за смъртта?
O, не, съвсем определено си е заради ботушите Grinning Но понеже очевидно не може да ги получи сега, то явно ще е като порасне голяма (като мен, след примерно милион години), а за да е сигурно, че ще получи ботушите, хубаво е законната им собственица вече да няма претенции над тях. Но, понеже е милозлива, иска й се да умра от старост след много-много години, въпреки че иска ботушите.
Все още не е на онази възраст, в която се страхуват за смъртта на близките Simple Smile (обичайно над 6-7). Засега, на 5, само я интересува дали всички мои неща, които харесва, някой ден ще са нейни Grinning

# 799
  • Мнения: 2 018
Не е много голям бисер, но тепърва ще имаме такива и ще ви напиша това, което успява да ми каже сега. Малкия ми е на 2г и 3 месеца и все още не може да говори много ясно. От скоро му пускам една песничка от нет-а на мечо Пух. Тя е за 5 минути и знам, че  през тези 5 минути е мирен и кротък. Но като свърши започва да вика и хленчи и аз понеже се опитвам да го предизвикам да говори и му казвам, че не разбирам какво иска.

Той мълча, мълча мисли мисли и изтърси: Межо Пуха пуша! Межо Пуха пушаааааа!
Пуша е пусна.  Laughing

# 800
  • Мнения: 44
Въпрос към съседка (около 50годишна), с която случайно се засичаме в асансьора:
- Ти имаш ли си гадже?
 Laughing Laughing Laughing

# 801
  • Мнения: 2 784
С Калина купуваме Форнети и продавачката решава да я почерпи. Подава и една соленка, детето посяга, а тя дръпва ръката със соленката и пита:
-Какво ще ми кажеш?
Калина помисля малко и казва:
-Дай!

Мия си зъбите в банята, а Калина стои пред вратата и иска нещо. Няколко пъти и отговарям с пълна уста, че ще и го дам, когато изляза, но тя не спира да врънка. Най-накрая изнервена крясвам:
-Казах ти, че ще ти го дам, когато изляза. Ееее, искам мъж, сега го искам!
При което Калина ме поглежда учудено и казва:
-Аз мъж не искам.

Калина ми гали корема и пита как се раждат бебенцата. Обяснявам, че мама като пораснала, срещнала тати, двамата се влюбили, решили да имат бебенце, тогава тати гушнал мама и и помогнал да посадят едно специално семенце в коремчето и . От семенцето порасло бебче, расло девет месеца в коремчето и , и когато дошло времето мама отишла в болницата и бебенцето излязло от дупчицата, откъдето пишкат момиченцата. Калина ме поглежда и заявява:
-Имам идея! Отвори си устичката, ще ти натисна коремчето и ще го извадим оттам.
Де да ставаше така... Rolling Eyes

# 802
  • Мнения: 673

Калина ми гали корема и пита как се раждат бебенцата. Обяснявам, че мама като пораснала, срещнала тати, двамата се влюбили, решили да имат бебенце, тогава тати гушнал мама и и помогнал да посадят едно специално семенце в коремчето и . От семенцето порасло бебче, расло девет месеца в коремчето и , и когато дошло времето мама отишла в болницата и бебенцето излязло от дупчицата, откъдето пишкат момиченцата. Калина ме поглежда и заявява:
-Имам идея! Отвори си устичката, ще ти натисна коремчето и ще го извадим оттам.
Де да ставаше така... Rolling Eyes

Това ме подсети... Когато бях бременна с малкия , големия беше на 5 и естествено задаваше въпроси Rolling Eyes. Аз отговарях , че и той ми е бил в корема и ,че татко му ми е дал едно семенце  и т.н.
  - Мамо, ама аз как сам влязъл в корема ти? Тати като ти е дал семенцето ти си го глътнала ,така ли? Mr. Green

# 803
  • Мнения: 285
Айде и от мен нещичко по темата:
Големият ми син беше на 3 години,когато една сутрин баба му пиела кафе и собственичката на кафенето го попитала"Какво работи твоята майка?", а той и отвърнал" Мойта майка има путка"(аз съм кадрови войник) и жената Shocked.Баба му обяснила,че всъщност означава пушка.На другата сутрин,тя пак го пита и той и казва"Ми то не само мама има путка,то и леля и чичо имат".И тя го пита"Ми на кой е най-голяма?",а той"На чичо",той е висок 2,04м. Mr. Green.

# 804
  • Мнения: 4 380

"Когато умреш, мога ли да ти взема ботушите?"

 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Това ми напомни, за бисерче от детските години на сестра ми. Лягаме си вечерта, баба ни разказва любимите ни приказки за "лека нощ" и сестра ми разнежена от милата ни баба й казва: " Бабо, като умреш, ще ти направя най-хубавия паметник-от мрамор"    Crazy Crazy Crazy

Това ме подсети за дочут разговор между изпращаща мъжа си съпруга на летището с думи "хайде и лека ти пръст!". Laughing

# 805
  • Мнения: 1 258


Това ме подсети за дочут разговор между изпращаща мъжа си съпруга на летището с думи "хайде и лека ти пръст!". Laughing

 hahaha добро пожелание

# 806
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сядаме да вечеряме. На масата има кебапчета и карначета. Малката щерка гледа, гледа известно време карначетата с недоверие и като посегнах да й взема чинията да й сложа нещо, вика: "Аз от ония навитите кюфтета не ща!"

# 807
  • Мнения: 317
Сядаме да вечеряме. На масата има кебапчета и карначета. Малката щерка гледа, гледа известно време карначетата с недоверие и като посегнах да й взема чинията да й сложа нещо, вика: "Аз от ония навитите кюфтета не ща!"

И у нас менюто беше същото Grinning
И мойта коментира:"ние в детската тез работи ги ядем с едно "червисано"!!   
 Kiss  - лютеница  Peace

# 808
  • Мнения: 929
Това се случи пролетта: седя си аз и малката - Мамо ти си патица. Аз в недоумение и казвам - Да ти си малкото пате. А тя - Не аз не съм пате, ти си мама птица, а аз съм лебед. Направо умрях от мях, откъде им идват тези бисери не знам.  Laughing

# 809
  • Мнения: 247
Правих за вечеря пица, а малката вика: "Уха, цица." Crazy Ами не може да каже горкото пица. Hug

Общи условия

Активация на акаунт