Пюрета с мед и шоколад???

  • 1 278
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 994




Да, някои много се предоверяват на марката, а в хипските пюрета се откриват много повече "изненади" /като люспи на праскови/, на които не им е там мястото, спрямо Ганчевите, с които досега гафове не сме имали.
[/quote]
Аз точно в Ганчевите открих "изненада" зеленчуково пюре с мравка #Crazy.Добре щях да захраня сина си.

# 16
  • Мнения: 1 701
DoniDo, погледни от добрата страна на нещата - след година, когато започне да се рие в пясъка няма да се притесняваш да не изяде някоя буболечка - нали вече е захранен!  Mr. Green Joy

# 17
  • Мнения: 241
Не става въпрос само за бактериите в меда,   а за това, че той е един от силните алергени! Пък да не говорим за какаото! За мен звучи абсурдно да дам на бебето си подобен продукт #Crazy

# 18
  • Мнения: 4 399
Толкова по въпроса че пюретата били съобразени с възрастта на бебетата. Тук редовно чета мнения че щом имало нещо в пюретата, нямало проблем да се дава и в ранна възраст защото пюретата били съобразени с възрастта. Съобразени са предимно с маркентиковата стратегия на фирмата.  Naughty И не са само пюретата, а и доста каши. Изобщо не можем да се доверим на произведителите и отговорността е изцяло на майката какво дава на детето.

# 19
  • Мнения: 962
Оня ден в магазина видях пюре плодово с портокали  Shocked Shocked Shocked Също и ябълка,банан със сметана  Shocked

# 20
  • Мнения: 1 555
И аз винаги съм се чудила на тези пюрета, но синът още не е опитвал вкуса нито на мед, нито на щоколада, а мисля скоро да не го запознавам !!!  Hug

# 21
  • Мнения: 4 451
И аз съм го виждала това пюре на Хаме с ябълки и мед, и пак от техният асортимент-с ябълки и ванилия. Винаги много съм се чудила, особено на това с меда newsm78. В нашият малък град има само пюрета на "Ганчев" и ползвам най-вече тях. Доволна съм. Малката хапва с апетит и готовите каши на Ганчев "Лека нощ" (аз съм въвела вече глутена, а тя е почти от самото начало на АМ, така че и млякото не е особен проблем при нас). Но съм изумена от един вид каша на Ганчев - с какао и грис. Shocked На етикета пише след 6-тия месец, но аз определено не бих посмяла да и дам.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не става въпрос само за бактериите в меда,   а за това, че той е един от силните алергени! Пък да не говорим за какаото! За мен звучи абсурдно да дам на бебето си подобен продукт #Crazy
Меда не е силен алерген,напротив.
Меда е естествен продукт и съдържа спорите на Clostridium botulinum( Shockedмай така се пишеше).Тъй като през първата година от живота на бебето чревната флора не функционира перфектно,тези дразнители могат бързо да се размножат в червата и да образуват вредни за бебето вещества.От втората година може да се предлага мед.Преди това също може да се предлага мед,но термично обработен при температура от 100 градуса.

# 23
  • Мнения: 596
Може би като са термично обработени продуктите не вредят.  Thinking

# 24
  • Мнения: 2 197
Според мен излишно се вманиачаваме за глупости. Аз лично съм давала всякакви пюрета на дъщеря ми от както е започнала да яде пюрета - от 4,5 месеца. Тя сама е определяла дали и харесват. Не съм се вторачвала в съдържанието - след като детето го яде и няма проблеми изобщо не ме интересува дали съвпада с мнението на някой виден специалист дали е подходящо за нейната възраст. На 6 месеца е яла плодови пюрета с горски плодове, праскови и др. "алергени", пюрета със сметана и сухо мляко сигурно и на по-малка възраст е приемала. Няма никакви проблеми и не мисля, че и за това трябва да се поставят ограничения. Това е мое мнение и досега нищо не ме е убедило, че не съм права.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Според мен излишно се вманиачаваме за глупости. Аз лично съм давала всякакви пюрета на дъщеря ми от както е започнала да яде пюрета - от 4,5 месеца. Тя сама е определяла дали и харесват. Не съм се вторачвала в съдържанието - след като детето го яде и няма проблеми изобщо не ме интересува дали съвпада с мнението на някой виден специалист дали е подходящо за нейната възраст. На 6 месеца е яла плодови пюрета с горски плодове, праскови и др. "алергени", пюрета със сметана и сухо мляко сигурно и на по-малка възраст е приемала. Няма никакви проблеми и не мисля, че и за това трябва да се поставят ограничения. Това е мое мнение и досега нищо не ме е убедило, че не съм права.

Принципно съм съгласна с теб. Дъщеря ми е захранена бързо, направо скоростно. Така че, разбирам те какво искаш да кажеш  Peace Ама тихичко, че сега ще се разрази война, предполагам  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 6 461
От известно време гледам по магазините пюрета в едни такива странни комбинации, които са недопустими за деца под 1 год. - каша "Лека нощ" със шоколад /Хип/...  Rolling Eyes Или мед и ябълки /Хаме/...  Shocked На всичкото отгоре са дадени за деца над 4-мес. /ако не се лъжа/.  Crazy Кой ги купува тези неща???  Thinking

На пазара се предлагат най-различни бъркочи за бебоците.Ами да си ги предлагат.
От родителите зависи каква храна ще дават на децата си.

# 27
  • Мнения: 2 908
Според мен излишно се вманиачаваме за глупости. Аз лично съм давала всякакви пюрета на дъщеря ми от както е започнала да яде пюрета - от 4,5 месеца. Тя сама е определяла дали и харесват. Не съм се вторачвала в съдържанието - след като детето го яде и няма проблеми изобщо не ме интересува дали съвпада с мнението на някой виден специалист дали е подходящо за нейната възраст. На 6 месеца е яла плодови пюрета с горски плодове, праскови и др. "алергени", пюрета със сметана и сухо мляко сигурно и на по-малка възраст е приемала. Няма никакви проблеми и не мисля, че и за това трябва да се поставят ограничения. Това е мое мнение и досега нищо не ме е убедило, че не съм права.
Ама тихичко, че сега ще се разрази война, предполагам  Mr. Green
hahaha JoyТова беше смешно..Аз съм на почти същото мнение-не трябва да се задълбава,но и трябва поне да се поглежда етикета какво съдържа буркана-е,чак пък да не знаеш какво точно даваш на детето си... newsm78

# 28
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Куппуват ги явно хората с вяра към производителите.Моят син и досега не е ял нито мед нито шоколад и не мисля и скоро да ги прояде...

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И аз така се чудя.....преди 3-4 дена ми се наложи да купя готово зеленчуково пюре на бебо.И понеже в магазина имаше Ам-Ам,Ганчев и ХИП - се спрях на Хип.
Огледах им съставките,но в магазина като че ми се загубиха някой дребни надписчета.
Оказа се че в пюре за 4мес. бебе си има и прясно краве мляко  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт