Парацентеза - болница ?

  • 13 864
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 116
Момичета, помагайте  Praynig

Вчера направиха парацентеза на малката. Без да разберем малката е направила жесток отит. Отидохме на УНГ и веднага  й направи парацентеза. Изписа капки за уши, нос и Зинат.

Четох тук едни теми че някои деца са лежали в болница заради такъв отит, а нас не ни пратиха. Има ли нужда от болнично лечение ?

От вчера ушенцето й тече, една странна жълтеникава течност, но на мен не ми мирише на гной, някой знае ли какво е това, колко ще тече ?

Има ли опасност за детето, много ме е страх от менингит, не дай си боже  Praynig Има ли опасност да си загуби слуха  Cry

Въобще ще ви бъда благодарна ако споделите как е минал този момент при вас  Heart Eyes

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз пък чета за много случаи, при които се прави парацентеза на място  Shocked И ми е чудно- на моята й сложиха пълна упойка... Лежахме в болницата 5 дни- беше на АБ венозно, защото беше с 40С Т 4 дни заради серозния отит (тогава се оказа, че кара и розеола и мацаницата беше пълна  #Crazy ).

И когато в другата тема прочетох, че са правили на дъщеричката ти парацентеза, щях да те питам как точно стана това. Не боли ли, не е ли опасно да не мръдне?! Аз така се бях притеснила от общото й състояние, че изобщо не ми дремеше, че ще е под пълна упойка...

На Силия в крайна сметка й изтеглиха минимално количество течност, което даже не беше гной. Не й е текло нищо след интервенцията.

# 2
  • Мнения: 3 116
Сложиха й локална упойка и аз я държах през цялото време  Cry Cry Cry

Малката вчера за пръв път вдигна температура, през нощта към 12 часа пак се опита да вдигне, но на 37,8 я стопирахме с Ефералган. Иначе досега днес не е вдигала и се надявам да не вдигне  Praynig

Детето беше спокойно вчера и днес е така, баща й я гледа.

# 3
  • Мнения: 3 506
Ritka, успокой се. Детето се чувства 100000 пъти по-добре и по-спокойно вкъщи, а това е едно от най-важните неща за оздравяването му. Не се натискай да го водиш насред болничните бацили, повечето от които са резистентни към всякакви антибиотици.

Дъщеря ми беше на 6 месеца, когато го закъса с ушите, един антибиотик, втори, няколко вида антибиотични капки и нищо, температура над 39, ако случайно падне - детето пищи та се къса, когато е висока - унесено и отпуснато до степен, в която се замислях дали няма менингит. Накрая се сетиха да и направят парацентеза, правиха я без упойка, увиваха я в едни чаршафи, варварска работа... но не са казвали, че заради парецентезата трябва да стои в болница. напротив - казваха, че ако не тръгне към оправяне, тогава ще трябва да остане в болница, за да я слагат на системи. Парецентезата се наложи да я повтарят доста пъти, защото дупчицата зарастваше, а гной продължаваше да се събира. Водех я на място и си я връщах обратно вкъщи.

От моя скромен опит (това, което ми обясняваха тогава и което съм изчела) - докато има парецентеза (дупчица) - всичко лошо изтича навън и нещата не са опасни, т.е. няма опасност от менингит, масто... (нещо си), увреждане на слуха и пр. Следи за температура/болка - може като се позатвори дупчицата, ако продължава да се събира гной, отново да се покачи температурата, при което - тичате пак на лекар.

Всъщност какво ти казаха докторите за течността - гной ли е? Ще я изследват ли за бактерии? Би следвало да пуснат антибиограма, ако е изтекъл гноен секрет...

# 4
  • Мнения: 3 116
Всъщност какво ти казаха докторите за течността - гной ли е? Ще я изследват ли за бактерии? Би следвало да пуснат антибиограма, ако е изтекъл гноен секрет...

Момичета, много ви благодаря за включванията и успокоенията  bouquet

Нищо не ми казаха вчера, но не взеха секрет, така че най-вероятно няма да я изследват  newsm78 Може би защото й е леко зачервено гърлото и задна хрема има и предполагат че от вирус е станала тази работа  newsm78

Утре сме на контролен преглед, ще видим какво ще кажат  Heart Eyes

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Парецентезата се наложи да я повтарят доста пъти, защото дупчицата зарастваше, а гной продължаваше да се събира. Водех я на място и си я връщах обратно вкъщи.

А защо не са й сложили макарички?! Естествено, че дупчицата зараства- това става още след 4-5 дни.

# 6
  • Мнения: 3 506
Честно казано, не знам - не съм се замисляла по този въпрос. Може би защото все пак това е по-инвазивна интервенция с по-дългосрочни последствия. Вероятно са очаквали, че еееей сега, този път, за 4-5 дни ще и мине. Знам ли  newsm78 Две седмици (или три бяха) я водих през ден в болницата - в някои дни и правеха промивки само, защото гнойта засъхваше и затваряше дупчицата, в други - разширяваха дупчицата отново. Така и не разбрах накрая тези манипулации ли я оправиха, хомеопатията ли или организмът и макар и след доста време сам се пребори... Каквото и да е било - ефектът му беше доста траен. Цели две години нямаше проблеми с ушите, а си представям колко е било наранено мястото след всички тези "хубости"..............

# 7
  • Мнения: 3 116
Цели две години нямаше проблеми с ушите, а си представям колко е било наранено мястото след всички тези "хубости"..............

Мария, а сега имате ли проблеми с ушичките ?

# 8
  • Мнения: 3 506
Не, въпреки че сравнително често прави хреми, а от време на време и ангини. Един път само преди малко повече от месец - след поредица вируси, хреми, настинки и т.н., свързани с тръгването и на ясла, направи един отит. Мина доста леко обаче, изобщо не сме го усетили - видях, че и тече ушето, измерих 37.5 и я заведох на УНГ. Аз писах и в другата тема - "изписва се антибиотик по принцип, но както искате". Не исках (още ми държи влага как като бебе не и подействаха). Детето беше видимо добре, само със запушен нос. Минахме пак през хомеопатката за всеки случай - но вече почти накрая, когато и хремата минаваше - та пак не съм на 100% убедена има ли отношение. Оттогава си е добре, макар че изкара поредните 2-3 хреми, даже и в момента нещо кашля...

# 9
  • Мнения: 3 116
Мария, пожелавам ви все така да нямате проблеми и да сте здравички   bouquet

P.S. Поуспокой ме доста  Hug

Общи условия

Активация на акаунт