Дългокърмещите мами : кърмите от мързел,а??

  • 2 764
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 043
Ама подплънките могат да не са еднократни, чаят може да е друг (а ти опитай от друга аптека - мисля, че ги правят малко различно) - дето се вика, има вариации. 850-1,300 лв годишно, все пак Grinning

Ми могат, ама си купих многократните на Авент, но се оказаха много дърварски и не ги ползвам. Те и еднократните им не струват  #Cussing out На друга фирма многократни не съм виждала, май. То не съм и търсила, де. Че с еднократните по-лесно.
За чая не ми мина през ум, че може да е различен в различните аптеки. Но като съм си харесала този на ХИП (за пръв път в живота си ми е приятно да пия чай), трудно ще се откажа от него. Бе, не се оплаквам, важно е кърма да има в крайна сметка Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 1 252
Да си призная и аз съм от мързеливите - вече 13 месеца кърмя моето юначе и си спестявам куп забавления край мивката.
Но за мен най-големия плюс на кърменето е, че държи свекитата на разстояние и още дълго време няма да поискат да ми гледат детето Simple Smile

# 32
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
От мързел и от бедност  Mr. Green И щото сме цигани  Laughing
Баш ! И щото ме мързи да се прибирам до нас през деня, та си кърмя като циганка катунарка насред тревичката в парка.

И аз, и аз

# 33
  • Мнения: 4 181
Кърменето има безброй ползи за майката и за детето. И аз си признавам, че ме мързи понякога да ида да рендосам някой плод и давам цица  Mr. Green

ra4e, за мен това със свкървата е най-голямата полза  hahaha направо умира от яд, че не може да ми го вземе да спи у тях Joy

deni k не се притеснявай, кърмата не е някакъв извор, който може да пресъхне  Laughing
докато даваш на бебето да суче имаш кърма.
мен са ми много смешни някои хора като ми кажат "Ама как го постигаш  Crazy"
така като гледаш всички дългокърмещи кви сме мързеливи да не мислиш, че полагаме някакви усилия да имаме кърма  hahaha

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Да - мързел си е.   Mr. Green
Защо ли не можах да го приложа и при каката ...  Thinking

# 35
  • Мнения: 2 616
Когато казах на педиатърката, че кърмя на поискване и категорично отказвах да давам сокче и пюренце, тя ми каза: "Защото те мързи да ги правиш, нали?" smile3513
 Joy Joy Joy

На мен ми обясниха, че съм го лишавала от витамини така  #Crazy

# 36
  • Мнения: 1 081
Ууу, чак толкова скъпо ли бре? 850-1,300 лв годишно, все пак Grinning

И за 3 годинки сме спестили таман за лифтинг:)/по желание-импланти/ Joy

# 37
  • Мнения: 1 081
Но за мен най-големия плюс на кърменето е, че държи свекитата на разстояние и още дълго време няма да поискат да ми гледат детето Simple Smile



 smile3501

# 38
  • Мнения: 2 829
Ха, щом темата е за мързеливи мами-я ме пуснете напред!!! Аз съм от най-мързеливите-и аз като Айла, не само, че кърмих изключителнодо 6 месец ами и захранвам педагогически-никакви пюрета и каши не съм приготвяла, нямаме бебешки чинийки, лъжички, чашки-малкия хапва с мен, от моята чиния, с моята вилица/лъжица!
Определено за мен е важно да ми е лесно и приятно да си гледам бебето. По-мързеливо гледане от моето-не мога да си представя! А малкия е толова весел и щастлив, защото цялото ми време е за игра с него, а не за миене, стерилизиране, бъркане и т.н.
И мисля още дълго да кърмя от мързел!

# 39
  • Мнения: 366
Така де:  Накарай мързеливия на работа, да те научи на акъл!!!
Такава и нашата работа. С голямата дъщеря в началото се опитах да съм работлива - стерилизирах биберони, преварявах вода - поне това да работя, като съм мързелива и кърмя.
Но после от вас, "мързелани такива", научих, че и водата не е нужна, нито пък пюрета и пр., че защо да се работи, като може да си го спестим... - педагогическото захранване рахат работа .......И така второто детенце съвсем мързеливата ще се гледа милото ми Simple Smile)))))

# 40
  • Мнения: 319
А бе, първия месец не е никакъв мързел с всичките болки, разранени зърна, втвърдявания, цедене ... Но след това си е направо удобство!!! smile3521

# 41
  • Мнения: 2 818
Когато казах на педиатърката, че кърмя на поискване и категорично отказвах да давам сокче и пюренце, тя ми каза: "Защото те мързи да ги правиш, нали?" smile3513
 Joy Joy Joy

На мен ми обясниха, че съм го лишавала от витамини така  #Crazy

 hahaha hahaha hahaha

# 42
  • София
  • Мнения: 1 775
Не знам, но за мен кърменето е по- трудно (особено в началото). С първият син беше по- лесно, от третият месец беше на АМ ( заради "компетентни" съвети) и който го хванеше - той го хранеше, а мама може да си поспи през това време. Имаше си режим и можех да си разпределя времето. Но боледуваше  Sad. Още съжалявам, че допуснах други хора да се месят.
Така, че мами, не смятам, че е мързел да кърмиш и се радвам, че има майки, като вас Hug. Определено се изисква голям инат и постоянство, но си заслужава.

# 43
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Определено в началото си е борба за кърма с разранените зърна, но пък сега си е супер удоволствие. Голям кеф, ей!!!!!

# 44
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Я да ви питам, "мързеливи мами", бебе  на 14месеца колко пъти суче (ама за нахранване)? Моят син суче в 7.00, към 13.30, след като е обядвал стабилно ядене, си търси цица за заспиване, вечер към 22 - пак за заспиване и през нощта в 2.00(това отпреди около 6месеца ). Та, големите бебета ядат ли нощно време - сигурна съм, че са зъби, ама как да го откажа? Много пъти ли го кърмя?

Общи условия

Активация на акаунт