"Втори шанс" или да поговорим за компромисите.

  • 1 526
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
По колко пъти "позволявате" човек (приятел, гадже, съпруг, роднина) да се извъни пред вас?

Склонни ли сте да дадете втори шанс? Забравяте ли, прощавате ли?

Изобщо втория шанс компромис ли е, или нещо задължително?


# 1
  • Мнения: 3 405
Както го чувстваш.
Аз прощавам много неща и шансове давам в големи количества, но за дребни за мен "провинения".

# 2
  • Мнения: 3 447
Зависи колко го обичам. Давам и втори, и трети шанс, но понеже съм злопаметна и не забравям, количествените натрупвания водят до качествени изменения.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
втори шанс...
Всеки го тълкува, както си иска. Няма еднозначен отговор, нито рецепта, нито правило, какво да се прави...

Всичко е според конкретната ситуация, чувства и хора.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Компромиси не правя по принцип. И ми е по-лесно.
Има една такава приказка-Ако ме излъжат веднъж, срам за теб, ако ме излъжат втори път-срам за мен.
Изключително рядко правя компромис само с определени хора.

# 5
  • Мнения: 1 629
Давам и втори и трети и петдесети даже. Обаче помня и в един момент просто прекъсвам всякакви отношения.

# 6
  • Мнения: 7 107
Помня като слон. И не знам дали прощавам всъщност.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз давам, но компромиси със себе си не правя. И аз съм злопаметна и си търся обещаното за дадения от мен н-ти шанс.

# 8
  • Мнения: 2 723
Помня като слон. И не знам дали прощавам всъщност.

уффф и аз Tired

# 9
  • Мнения: 4 138
давала съм-кофти опит. който се е издънил веднъж, пак се дъни.
затова вече не давам. и съм злопаметна. само бих му отровила живота на второшансовоимащия.

# 10
  • Мнения: 834
шансовете ми са безкрайни, но помня и ми стои като обица на ухото.

# 11
  • Мнения: 836
Давала съм втори, че и повече шансове. Но, това при условие, че виждам, че човека отсреща осъзнава грешката си и има желание да не я повтаря. Правя го, защото никой не е идеален, аз също греша и често имам нужда от нечия благосклонност.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако обичам човека , му давам всички шансове на Света ... ако не го харесвам се насилвам да му дам втори

# 13
  • Мнения: 1 992
Давам втори шанс на хората, които обичам.

# 14
  • Мнения: 2 792
 Давала съм, но понякога на човек му се налага да прави и корекции на собствените си изисквания към човека, с който е, защото проблемът може да не е в шансовете, а в натрапването на наши мисли върху чужд образ.

Общи условия

Активация на акаунт