За кашата

  • 894
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Някой въвеждал ли е кашата изцяло?В смисъл да не захранва с лъжичка-две,а направо,колкото иска дечко?Има ли лоши ефекти?Започвам да въвеждам кашите и се чудя Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 877
Не съм правила така!Постепенно въвеждах всичко

# 2
  • Мнения: 4 451
Аз направих така, не съм захранвала с каша постепенно. Тъй като това беше първото нещо с което захраних, като за начало приготвих половината количество от указанието на опаковката и оставих малката да изяде колкото иска. Както и предполагах, като непозната за нея храна, тя не успя да изяде всичко. Нямаше никакви отрицателни последствия. Така направих и когато въвеждах пюретата - дадох толкова, колкото на нея и се ядеше. Всичко е наред. Мисля, че няма за какво да се притесняваш, детето и без това едва ли ще изяде всичко наведнъж.

# 3
  • до канала
  • Мнения: 518
бях чела тук във форума че една майка дала по-голямо количество първия път и детето получило преплитане на червата

# 4
  • Мнения: 2 908
Ами аз въвеждах пюретата както си трябва,ама сега направих  оризова каша колкото пишеше на опаковката-не се сетих да направя по-малко като количество и и дадох да си хапне като за пръв път-към 12 чаени лъжички.. EmbarassedДано да няма последици...другото го изядох аз. EmbarassedТя стана по-редичка,защото я правих по упътванията. Rolling EyesМари-анка,тя искаше още да яде,и не се съмнявам че щеше да изяде може би всичко... CrazyТя не ми отказва нищо докато не вземе да повръща и аз трябва да преценявам количествата.

# 5
  • Мнения: 1 701
Аз въведох кашата направо, а не постепенно, но преди това бях захранила с пюрета. Мисля, че когато кашата е първа храна, трябва да се въвежда постепенно.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 908
Ох,дано,че това с преплетените черва-нещо ми настръхна косата ShockedИ го прочетох след  като и дадох кашата ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 677
Не съм захранвала с каша. Направо с цялата купа.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 555
Аз давах първоначално половината консиситенция и после след някокло пъти така минах на цялата, особено ако е оризова няма никакви проблеми според мен !

# 9
  • Мнения: 27 524
Безглутеновата си я дадох цялата.
Само за глутеновата първия ден дадох една лъжичка, на другия ден цялата порция.

# 10
  • Мнения: 1 483
Ами и аз дадох веднага цялата порция.Даже сега се чудя по колко ли трябва да изяжда едно бебе на 4мес? newsm78 Защото аз направих по упътването (бананова на Милупа) 130мл и май му е малко newsm78

# 11
  • Мнения: 2 908
Ей,момичета,успокоихте ме HugТя мрънкаше след това и аз реших че я боли коремчето,и съм прекалила,ама след това млъкна и цял ден не се обади.Колкото до 130мл-аз направих според инструкциите-150мл обща каша излезе и тя си изяде доста Embarassedостанаха горе долу към 60-70мл,ама не че тя ги остави-аз я  спрях и допълних с нашето мляко.А кашата е на Милупа,безглутенова,оризова,млечна,защото ние сме на Аптамил.
Отдъхнах си... WhistlingРЕших че съм направила голям гаф като и дадох за пръв път толкова много.

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Безглутеновата си я дадох цялата.
Само за глутеновата първия ден дадох една лъжичка, на другия ден цялата порция.
И аз така. Peace

# 13
  • Мнения: 153
И аз въведох кашите с цяла порция от 120 мл. .  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
С всички храни захраних постепенно. При захранването няма място за бързане.

Общи условия

Активация на акаунт