Течна диета

  • 17 901
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Момичета,някоя от вас опитвала ли е течна диета? Само течности- вода,кафе,сок,кола,бульон и т.н. в продължение на 5-7 дни,след което се продължава с 2-3 дни плодове и постепенно се включват към менюто зеленчуци,млечни, хляб,месо и т.н. 
Това го сподели една приятелка,която за 2 седмици(1 седмица течности +1 захранване) е свалила 6кг  Shocked а тя нямаше много за сваляне и сега изглежда страхотно  Peace   Мисля да се пробвам,но пък ми се вежда много хард, особено първата седмица  newsm78

# 1
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Е, от колко е стартирала твоята приятелка?
А йо - йо после имаше ли?
То всичко на теория звучи добре, но после?

# 2
  • Мнения: 3 647
 правила съм го  но 3-4 дена
има резултати  но 50 % от загубеното тегло  се възвръща
 Peace

# 3
  • Мнения: 6 958
Особено подходяща е от днес до края на седмицата, заради предстоящото пълнолуние  Peace

# 4
  • Мнения: 1 424
Ще опитам по-натам  Peace И ако има резултат и при мен ще споделя   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 817
За 2 седмици на плодове, фрешове и вода също ще свалиш 5-6кг, но поне ще го направиш здравословно!  Hug

# 6
  • Мнения: 2 959
...вода,кафе,сок,кола,бульон...
Да изкараш само на течности няколко дни, добре, ако погледнеш на това като вид пречистване на организма, но не разбирам защо и кафе и кола е допустимо? А и не за всеки човек е препоръчително такъв вид диета/ да го наречем за по- меко "пречистване"/.

# 7
  • Мнения: 1 280
И аз мисля като Калида....когато се 4истиш по този начин,трябва да е без кафета,коли...за бульона съм съгласна,от зеленчуци без мазнини,1 на ден е добре....Като цяло смятам,4е диетата трябва да е няколко дни,до 3 например...не знам защо се притеснявам от много дълги гладувания...може би,защото съм се дънила при захранването, след плодовете...леле щях да умра....и то от лакомия по зеленчуци.Такива болки в стомаха имах...мислех,че си заминавам...Моми4ета,бъдете много внимателни,ама многогоооооооо...ако имате и най малко съмнение,4е може да не го направите както трябва,изобщо не започвайте...по добре по бавно,но на сигурна диета,дето и да се издъните няма да е фатално за здравето ви,отколкото да направите изключително голямата грешка,както аз преди години,да се налапам със зеленчуци....и не бях яла много,ама....беше страшно!!!

# 8
  • Мнения: 1 424
Pinkito, Kalida   съгласна съм и с двете ви  bowuu За кафетата и колата не знам, тя каза,че си е пийвала. Предполагам,че заради кръвното, друго обяснение нямам  Peace 
Диетата, наистина е тежка,дори и аз която се хвърлям на подобни диети с бърз резултат,все още се колебая  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 6 958
Течна диета:

същност: течности

препоръчва се: на напълно здрави хора.

не се препоръчва: на страдащи от каквито и да било болести хора, на младежи и деца, на хора в напреднала възраст, на бременни и кърмещи жени.

дневно меню:

закуска: 1 чаша черен или билков чай, 150-200 гр. кисело мляко

в 10 часа: 1 чаша доматен сок

обяд: 1 чаша доматен сок или яйчен коктейл от пресен жълтък, 1 ч.л. мед, 1/2 ч.л. лимонов сок, сок от 2 грейпфурта/портокала или коктейл от 3 средноголеми ябълки, 50 гр. банан и 1 с. л. кисело мляко

в 16 часа: 1/2 чаена чаша прясно мляко

вечеря: 1 чаша прясно изцеден зеленчуков сок от моркови, целина, зеле и домати

преди сън: 1/2 ч.ч. прясно мляко или айрян

продължителност: 3-5-7 дни, като количеството на примената след диетата храна се увеличава бавно и постепенно, докато се стигне до нормално хранене.

приложение: 1-2 пъти месечно

ефект от диетата: 3-5-7 кг.

# 10
  • Мнения: 6 958
Диета със сокове

същност: строга диета, бедна на белтъчини и лишена от мазнини.

препоръчва се: на напълно здрави хора, които искат да отслабнат за кратко време.

не се препоръчва: на страдащи от каквито и да било болести хора, на младежи и деца, на хора в напреднала възраст, на бременни и кърмещи жени, на склонни към болести на сърцето и камъни в бъбрците.

дневно меню:

Закуска: 200 мл. доматен сок
Обяд: 200 мл. портокалов сок
Вечеря: 200 мл. сок от моркови

Може да се разнообрази менюто от сокове, но те трябва да са прясно изцедени и без добавка на захар или сол.

калорийна стойност: 200 к.кал.

продължителност: 7-10 дни, като количеството на приеманата след диетата храна се увеличава бавно и постепенно, докато се стигне до нормално хранене.

приложение: 1-2 пъти годишно

ефект от диетата: 7-10 кг.

# 11
  • Мнения: 6 958
Нулева диета:

същност: глад

препоръчва се: на особено пълни хора, които са свикнали да се хрант обилно. Трябва да се провежда от напулно здрави хора.

не се препоръчва: на страдащи от каквито и да било болести хора, на младежи и деца, на хора в напреднала възраст, на бременни и кърмещи жени.

дневно меню: 1.5-2 л. нискокалочични течности - кафе и чай (подсладени при нужда само със захарин или малко мед), минерална вода (с лимонов сок)

калорийна стойност: 0 к.кал.

продължителност: 5-10 дни, като количеството на примената след диетата храна се увеличава бавно и постепенно, докато се стигне до нормално хранене.

приложение: 1-2 пъти годишно

ефект от диетата: 5-10 кг.
 

# 12
  • Мнения: 6 958
vodka_s_led ето ти едни диетки от мен, но мило според мен не се товари с толкова драстичен режим, защото ти имаш малко за сваляне... Този тип диети са подходящи за хора с по-голямо наднормено тегло, но по слабичките колкото и да я прилагат няма да им действа... Това е мое мнение естествено  Peace

# 13
  • Мнения: 1 424
vodka_s_led ето ти едни диетки от мен, но мило според мен не се товари с толкова драстичен режим, защото ти имаш малко за сваляне... Този тип диети са подходящи за хора с по-голямо наднормено тегло, но по слабичките колкото и да я прилагат няма да им действа... Това е мое мнение естествено  Peace
Миранда,мерси за диетите  Hug Страхотна си  Hug  Heart Eyes  Hug
Мисля първо да приложа М.Търманд за около седмица( кога ли ще я почна най-сетне и аз не знам  ooooh!) след което,ако имам нужда ще направя и течната  Grinning

# 14
  • Мнения: 6 958
Мисля, че добре си се ориентирала към Търманд  Peace Успех ти желая   bouquet А относно течната диета, най-подходящо като за теб е според мен да си правиш едно лунуване или един ден на течна диета и оттам на татъка да продължиш с ограничения режим, който си следваш принципно и до бала ще си се стопила и ще си най-красивата мацка  Hug Успех   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт