помощ - колко време след аборт идва цикъла?

  • 170 598
  • 189
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Някой може ли да ми каже след аборт след колко време идва цикала ? Някой забременявал ли е веднага след аборт и да е родил здраво бебче? Мисля че сьм бременна веднага след аборт МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЬВЕТ! На 04.04 правих мед.аборт поради липса на пулс вьв 2 месец. newsm78 newsm78

Последна редакция: пн, 30 апр 2007, 11:22 от Сънчи - Пънчи

# 1
  • Мнения: 862
e36 всичко е относително. Може да има бременност, а може и да е някакъв проблем. Моят съвет е да отидеш на лекар възможно най-скоро. Само доктор ще ти каже точно какъв е проблема. На 04.04 като прави аборт, кога прави за първи път любов?Кога ти спря кървенето след аборта? Дай повече инфо.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Обикновено от 30 до 40 дни след аборт идва цикълът. Рано е да се тревожиш според мен. Не ви ли каза докторът да се пазите newsm78 На мен, примерно, ми каза след аборта да не правим секс докато не ми дойде и после трябваше да се пазим още 2 месеца. По принцип се счита, че след раждане или аборт се забременява по-лесно.

# 3
  • Мнения: 1 335
Мен ми дойде на 28 ден (обаче приемах противозачатъчни от деня на кюретажа, за да намаля по възможност настъпването на пълен хормонален хаос). Доколкото знам до 40 дни след процедурата идва редовна М. За твое успокоение иди на лекар. Тест и да правиш, ще е положителен.
Успех! Дано всичко е наред Praynig

# 4
  • Мнения: 1 765
Веднага след аборта си имала кървене прилично на цикъл, нали?!? Не може да не си....Нормалната менструация си идва до 40 ден, за собствено успокоение е добре да посетиш лекар, ако смяташ, че има нещо нередно, което те притеснява! Аз също не съм правила секс, докато не влязат нещата в норма ( 1 -2 месеца ), но не помня кога ми дойде нормалния цикъл... newsm78

Тук всички си повтаряме при един или друг случай, да не се побъркваме!

Стискам палци всичко да е наред!  bouquet

# 5
  • Мнения: 219
Благодаря на всички ! Кьрвене имх само в деня на куртажя и то няколко часа.Пих Докцитиклин и Матерна На 7 ден или 10 беше ходих на преглед доктора каза че всичко е нормално Той каза 7 дни без секс за повече не спомена .Аз си мислих че докато не ми е дошло няма опасност от бременност Днес и преди 5 дни правехме секс без да се пазим вьтре Направо като децата -просто за пьрви пьт правя аборт Направо сьм обьркана какво ще стане.

# 6
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 415
На първо място бих попитала: какво те кара да подозираш, че си бременна? Някакви симптоми, или просто фактът, че сте правили секс без предпазни мерки? Embarassed

И аз имах спонтанен аборт преди три години, като след кюртажа почти не кървих, а редовната М пристигна около 40 дни пост фактум, което е в реда на нещата. Странно, на нас доки не ни е казвал да не правим секс luvbed, а само да се пазим поне 1-2 месеца и толкоз... Е, ние се пазихме цели 2 години, но това е друга тема.  offtopic

На въпроса дали може да се забременее НЕПОСРЕДСТВЕНО след абразио, ЛИЧНО АЗ смятам, че категорично НЕ. Не и преди да се възстанови цикълът ти (т.е. хормоналният баланс). Все пак, гинеколозите са по-компетентни и е редно, ако тревогата ти се засили, да се посъветваш, поне за свое успокоение.  bowuu

АКО ИСКАШ БЕБЧЕ, ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ И ДА ГО ПРАВИШ С КЕФ!!!  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 219
Разбирасе че изкам бебче Просто ме е изтрах след аборта казват че е опасно да се забременнее казват че има опасност от спонтанни аборти от това ме изтрах .

# 8
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 415
Разбирасе че изкам бебче Просто ме е изтрах след аборта казват че е опасно да се забременнее казват че има опасност от спонтанни аборти от това ме изтрах .

Не се страхувай -- ще видиш, че всичко е било за няма нищо (в смисъл, че почти няма вероятност за бременност преди възстановяване на редовния цикъл).

Е, най-добре изчакайте поне един-два цикъла преди бебеправенето...  Hug

# 9
  • Мнения: 219
Благодаря за пожеланията и сьвета

# 10
  • Мнения: 4 700
На мен ми каzаха, че 6те ми доидеежду 6 и 8 седмици. И моят аборт бе6е в 12 г.с. поради липса на сърдечна дейност. Дойде ми след 6 седмици, но предполагам, че нямах овулация. Първо ЧХГто трябва да падне до нула и чак тогава може да има ову. А това едва ли 6те стане zа по малко от месец.  newsm78

# 11
  • Мнения: 375
НА мен ми дойде точно след 1 месец от датата на аборта.

# 12
  • Мнения: 2 874
Здравейте!
Много съжалявам, че първият ми пост е точно тук, но какво да се прави - това е съдбата!  Sad Правиха ми абразио на 29.03.07 - оказа се "кухо яйце". Цикълът ми дойде точно след един месец - на 30.04.07г.

# 13
  • Мнения: 1 919
на 26 ден ми доиде...т.е на 29 декември ми беше абразиото..на 24 януари ми доиде и ......вече фефруари пак бях бремена....не чаках 6 месеца Crazy

# 14
Здравйте, много ме вълнува въпроса, ако след аборт правя секс и презерватива се скъса, дали е много вероятно отново да забременея?

Общи условия

Активация на акаунт