Запек

  • 1 661
  • 33
  •   2
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 412
Сигурна е пускана подобна тема,но не успях да намеря много по въпроса,момичета помагайте със съвети,защото положението ми е отчайващо! ooooh! И преди съм страдала от запек,но е било не периоди, сега е простои нетърпимо-само пиенето на слабителен зелен чай ми помага,а знам,че е опасно! Съвети от рода на хранителен режим също не вършат работа! Корема ми е постоянно надут,червата ми къркорят и от това ми се гади! пробвала съм какво ли не-изключително тежък случай съм,не мога да се порадвам на бременността си-помогнете ми!

# 1
  • Мнения: 27 524
Фреш и плодове сутрин и през деня на гладно. Овесени ядки. Зеленчуци. Разходки. Течности.

# 2
  • Мнения: 3 412
Фреш и плодове сутрин и през деня на гладно. Овесени ядки. Зеленчуци. Разходки. Течности.
ох,нали това казвам-хранителен режим и разходки не вършат работа,пия си и фрешове,когато мога,овесени ядки ям всеки ден....

# 3
  • Мнения: 676
Да не те отчайвам,но и аз горе-долу бях така и почти нищо не помага.Смени зеления чай с дуфалак-само той е разрешен за бременни.Хапвай сутрин на гладно плодове,но не е сигурно,че ще ти помогне.На мен наистина в един момент нищо не ми помагаше да не говорим,че си влязох в нормалния режим два месеца след като родих.

# 4
  • Мнения: 3 412
Да не те отчайвам,но и аз горе-долу бях така и почти нищо не помага.Смени зеления чай с дуфалак-само той е разрешен за бременни.Хапвай сутрин на гладно плодове,но не е сигурно,че ще ти помогне.На мен наистина в един момент нищо не ми помагаше да не говорим,че си влязох в нормалния режим два месеца след като родих.
Дуфалак съм го пила около седмица-ефект нулев Sick,плодове не ми помагат,просто не знам защо така се получава,при другите бременни май не е така...а няма ли след известно време да се пооправят малко нещата или цели 9 мес ще е така ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 183
Здравей мила,дано да си като мен,аз до 4-ят месец имах голям запек,но след това всичко от само себеси се равновеси,даже последните месеци ходих по- лесно и по-често,и аз да посъветвам за много течности и движения и лека бременност  Peace

# 6
  • Мнения: 1 596
Сигурна е пускана подобна тема,но не успях да намеря много по въпроса,момичета помагайте със съвети,защото положението ми е отчайващо! ooooh! И преди съм страдала от запек,но е било не периоди, сега е простои нетърпимо-само пиенето на слабителен зелен чай ми помага,а знам,че е опасно! Съвети от рода на хранителен режим също не вършат работа! Корема ми е постоянно надут,червата ми къркорят и от това ми се гади! пробвала съм какво ли не-изключително тежък случай съм,не мога да се порадвам на бременността си-помогнете ми!

аз се оправих с 2-3 пакетчета дуфалак.
Вечер преди лягане.Не те хваща на следващия,даже и на по-следващия ден,но после си ходиш редовно всяка сутрин.поне при мен е така.и аз бях като теб,какво ли не пробвах но с дуфалака се оправих.
иначе си яж особено преди лягане, по 1-2 ябълки или киви.също спомагат.
поздрави Simple Smile

# 7
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Слава богу аз нямам  проблеми с "ходенето", но съм чувала от приятелки чв си правят гореща вода с мед и пият все едно е чаи.Дано помогне.
Вили

# 8
  • Мнения: 556
При мен първите три и последните три месеца бяха така. Ужасно е Cry Единствено ми помагаше дуфалак, като взимах от най-голямата доза 45 мл. Пих го почти през цялата бременост.
Ти по колко си взимала? Едно пакетче е 15 мл. Продават го и в шише и там е оказано по колко.

# 9
  • Мнения: 2 082
има едни свещички Ева кю.може да попиташ в аптеката и да прочетеш упътването.не съм ги ползвала,но чета,че действали добре.мисля,че стават за бременни,но все пак питай

# 10
  • София
  • Мнения: 276
Проблемът ти е супер неприятен - и аз бях така известно време. При мен беше заради желязото, което пиех (Ferro Folgama). Щом го спрях, моментално се оправих. Иначе може само дуфалак  Tired

Ти пиеш ли желязо?

# 11
Да не те отчайвам,но и аз горе-долу бях така и почти нищо не помага.Смени зеления чай с дуфалак-само той е разрешен за бременни.
Пробва  ли  да  си  извариш  сушени  сливи  и  да  пиеш сока?Прясното мляко също разхлабва,но не прекалявай Simple Smile

# 12
  • varna
  • Мнения: 1 012
ленено семе и сушени плодове като сливи и кайсий също са много полезни

# 13
  • София
  • Мнения: 4 587
И на мен гореща вода с мед ми помага в повечето случаи. Нищо не пречи да пробваш. Успех! Peace

# 14
  • Мнения: 3 412
благодаря ви на всички за съветите,но съм пробвала почти всичко вече-мислех си по-скоро за някакъв препарат ooooh!

# 15
  • Мнения: 6 461
Сутрин на гладно можеш да изпиваш чаша с топла вода.
А  също така и можеш да си вземеш Дуфалак.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Имах подобен проблем и пиех течен парафин, но трябва де се яде много зеленчуци от радо на зеле, ряпа, моркови, зелени салати и други твърди храни. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 576
Тук момичетата са ти казали всичко. Да не те стряскам, но при мен помогна чак 2-то шише Дуфалак. Явно трябва да го попиеш повечко време + хранителния режим. Пожелавам ти успех, че това си е много неприятна работа.

# 18
  • Мнения: 3 412
ох ще пробвам повече време с тоя Дуфалак,в момента ми е толкова кофти и нищичко не мога да хапна цял ден заради тоя запек,корема ми е като балон и ми се гади от това,че съм пълна с отрови

# 19
  • Мнения: 447
Те момичетата са ти казали, ама и аз да допълня. Дуфалак, но не разчитай само на него. Хранителен режим, течности и движение в допълнение и ще имаш резултат.

# 20
  • Мнения: 1 672
опитай сушени сини сливи накиснати във вода за поне едно денонощие.Сутрин на гладно пий водата в която са накистани сливите и яж и самите сливи.Дано да ти помогне
Друго за което се сещам е прясно мляко с много захар
Стискам палци

# 21
za da podeistva,nai dobre dufalak se pie sutrin na gladno,po 3 paket4eta navednuj

# 22
  • Мнения: 3 412
ох,момичета..какъв Дуфалак...аз миналата вечер изпих 90 мл(двойна доза) Sick Лактулоза(аналалога на Дуфалак),сутринта едно пакетче сена и резултата е нулев!!! Освен силно куркащия ми корем  Sick-нищо друго! Вече се побърквам....ще се нагълтам с два-три зелени чая и каквото това..полезно вредно....и така е вредно ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 427
И аз съм с подобни поблеми,само че пи мен е непрекъснато.От както ям сварени овесени ядки за закуска съм повече от екстра.Аман с моите овесени ядки Laughing,вече сте вземете да ме пратите по дяволите,ама наистина са о'кей!И няма опасност от лениви черва.Само регулират функцията им по естествен начин.

# 24
  • Мнения: 683
Слава богу аз нямам  проблеми с "ходенето", но съм чувала от приятелки чв си правят гореща вода с мед и пият все едно е чаи.Дано помогне.
Вили
И аз така съм чувала, но при мен не помогна. Но не бях и много постоянна - то не ми беше толкова приятно

# 25
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Пробвай със сок от сушени сливи или пък изяш една круша и изпии една чаша мляко с нея - ефекта е гарантиран.  Wink

Може запека да е от желязото, ако пиеш - поне при мен беше така - сока от сливи работеше перфектно.

Не избързвай със зеления чай, в него има повече кофеин и от кафето.

Избягвай оцета - той запича.

# 26
  • Мнения: 60
аз имам същият проблем като теб още от началото на бремеността, а като добавим към това и непрекъснатите киселини, които се появяват от всичко вкл. и вода нещата са вече пълен комплект:) исма да ти кажа да не очакваш веднага ефект от дуфалака. той е с действие 12-24 часа, така че имай го предвид! консултирай се с лекар, но на мен лично ми помага в две дози дуфалак /сутрин и следобяд/. пий вода повече, то и без това съвсем скоро ще пиеш доста и без да ядеш:) а за здравословното хранене вече са ти дали съвети, но е малко бавен резултата. не пий сена/свиква се с нея/, зелен чай, билки и разни там боклуци, все пак бременна си помисли и за бебчо.
надявам се не съм звучала много назидателно?:void(0);

# 27
  • Мнения: 3 412
аз имам същият проблем като теб още от началото на бремеността, а като добавим към това и непрекъснатите киселини, които се появяват от всичко вкл. и вода нещата са вече пълен комплект:) исма да ти кажа да не очакваш веднага ефект от дуфалака. той е с действие 12-24 часа, така че имай го предвид! консултирай се с лекар, но на мен лично ми помага в две дози дуфалак /сутрин и следобяд/. пий вода повече, то и без това съвсем скоро ще пиеш доста и без да ядеш:) а за здравословното хранене вече са ти дали съвети, но е малко бавен резултата. не пий сена/свиква се с нея/, зелен чай, билки и разни там боклуци, все пак бременна си помисли и за бебчо.
надявам се не съм звучала много назидателно?:void(0);

То Дуфалака и след толкова часа при мене пак не действа...почвам да си мисля,че ми има нещо Sick,след още една доза сена днеска малко се поизчистих..е не толкова,колкото исках,но..това всичко от тия проклети хормои ли да е? Аз и преди имах таива периоди,но все пак периоди! даже съвсем в началото на бременността си ходех по 2 пъти на ден,даже може би се урочасах,защото си виках,че е мит това през бремеността да имаш запек ooooh!В крайна сметка си пия лактулоза(дуфалак) и междувременно се налага да взимам сена,иначе няма как-имам чувството,че ако не ми се "даде налягане" отвътре нищо няма да излезе! съжалявам за неприятната тема и че съм така подробна,но само препатил жестоко като мен може да ме разбере колко е съсипващо!

# 28
  • Мнения: 521
Наистина проблема ти е много неприятен и аз бях така докато не открих сушените сливи в началото не вярвах но действат по няколко сушени сливи сутрин на гладно и вечер и действа, пробвай дано ти помогне Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 114
Чувала съм,че сушените сливи вършат чудеса Grinning.Мисля,че ще ти помогнат до известна степен.Слава богу,че го намям този проблем за сега.Но съм се заредила със сущени сливки.Също така от личен опит знам,че овесените ядки имат същия ефект.А относно зеления чай-мойе ли да се пие по време на бременност newsm78

# 30
  • Мнения: 105
И аз съм така още от началото на бременността. И тъй като от Дуфалака ми се гадеше - започнах да пих капки "Гуталакс" - не всеки ден, а през няколко дни по 10-тина капки вечер. Имат много добър ефект, а и доки каза, че не били вредни...

# 31
  • Мнения: 3 412
ама момичета като сте се хванали с тия сини сливи Laughing,не ми вярвате,че на мене някой път зелен чай не ми действа камо ли сини сливи.. Sick

# 32
Опитай с едни гръцки карамелени бонбони със слабително действие, попитай в аптеката-мисля, че се казват Лаксатол. Аз единствено с тях успявам да се оправя, като се има предвид, че цял живот страдам от лениви черва. Напълно безвредни са за бременни.  Laughing

# 33
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Ами и аз си хапвах сушени сини сливи,през бременността си(профилактично) и никога не съм имала
проблеми.Отделно овесени ядки,полодове,зеленчуци и много вода.Сега,след като родих,вече за
съжаление не се храня така здравословно,и при мен се появи подобен проблем.Помагат ми билкови
таблетки сена,но мисля да обърна по-голямо внимание на храненето си.Явно в това е ключа.Не
знам при бременност могат ли да се използват билкови таблетки,но са много ефективни.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт