За баните с орехова шума

  • 16 648
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 270
Аз също не съм слагала никога нищо във водичката...  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 941
когато беше на 2-3 месеца малкия,имаше обриви по гръбчето,рамената,ръчичките.Във водата за коритото добавях отвара от лайка или смрадлика.И така обривите изчезнаха,даже сега също го правя от време-навреме.А за ореховата шума съм чувала

# 32
  • Мнения: 2 427
Да,прави се баня на децата с орехова шума.Листата на орехите съдържат ёд и тази баня действа антисептично,както и подпомага растежа на децата.Аз имам топлинна екзема на краката и ръцете,единствено с бани от орехова вода се излекувах.А съм пробвала какви ли не мазила.От две процедури изчезна екземата.Също така и на псориазиса на съпруга ми повлия много добре.Добро противогъбично средство е.Заздравява и ноктите на ръцете и краката,както и подобрява тонуса на кожата.Хумата и глината са също полезни за бани на бебета.За съжаление тук нямам орехи под ръка за да правя на сина си тези процедури с листата,ако имаше със сигурност бих се възползвала.Единственият недостатък е че разтвора оцветява понякога кожата ,косата и ноктите.Но предполагам че ако разтвора не е много концентриран оцветяването ще е почти незабележимо.Мисля че също така го препоръчваха профилактично против рахит Peace

# 33
  • Мнения: 120
запарвах 2-3 с.л. във 2л вода. после обливахме малката с отварата. Понякога слагахме и в коритото. Така правехме и със лайка .

# 34
  • Мнения: 990
Не съм слагала нищо във водата на децата си , а и не бих го направила  Stop

# 35
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Как въобще може да сравнявате себе си и процедурите, които си правите с новородено?
За какво точно е нужно да се правят антисептични бани на бебе???

Ако искате профилактика за рахит - ходете на разходки с децата си, на слънце и чист въздух.

# 36
  • Мнения: 4 053

Ако искате профилактика за рахит - ходете на разходки с децата си, на слънце и чист въздух.


 newsm10

# 37
  • Мнения: 114
Аз съм варила Смрадлика(Тетера). използва се като антисептично средство.Бебенцето ми нямаше нито една пъпчица.И за второто ще правя такива бани.Племенника ми имаше много пъпчици по тялото и също му правиха такива бани със смрадлика и орехови листа.

# 38
  • Мнения: 4 621
Не съм слагала нищо във водичката за къпане на Яна.

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пък им пеех химна всяка сутрин и може би затова нямат гъбички на краката  newsm78

# 40
  • Мнения: 4 053
Аз пък им пеех химна всяка сутрин и може би затова нямат гъбички на краката  newsm78

 hahaha hahaha hahaha

кажи и за жълтъка във водата да не се поти  Crazy

# 41
  • Мнения: 6 461
Аз пък им пеех химна всяка сутрин и може би затова нямат гъбички на краката  newsm78

 hahaha hahaha hahaha

кажи и за жълтъка във водата да не се поти  Crazy

Аааа ,моля ,не във водата Naughty суров жълтък направо се слага на главата на бебо Crazy
за по-бързо затваряне на фонтанелата Crossing Arms

  Flutter

# 42
  • Мнения: 2 952
спамаджийки  hahaha Joy маска за коса си е това....ако се сложи гас мас и оцет  пък още по-по-най красива коса ще никне....

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269

Аз пък им пеех химна всяка сутрин и може би затова нямат гъбички на краката  newsm78

 Mr. Green

# 44
  • Мнения: 46 508
Единственото свойство на ореховата шума е антисептично, затова се присъединявам към чакащите отговор на този въпрос:

... За какво точно е нужно да се правят антисептични бани на бебе??? ...

Общи условия

Активация на акаунт