За баните с орехова шума

  • 16 626
  • 50
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Здравейте,мамчета!

Чувала съм,че баните с орехова шума заздравяват костите на бебоците.Листата се киснат ,след това се загрява водата и се правят бани,но колко листа и колко се киснат...  newsm78?Ако някоя от вас знае,моля да ми каже.Благодаря предварително! Hug

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 631
На Боби само 3 пъти му варих  Embarassed, но по принцип е много полезна тази баня. Съотношението е като за чай, аз така правих.

# 2
  • Мнения: 795
Никога нищо не съм слагала във водата за къпане, но съм чувала за подобни отвари! Ако имаш желание - защо не!!! Peace

# 3
  • Мнения: 2 746
Наистина са полезни тези бани, заздравяват имунитета и за костите е добре.Но не трябва да е много концентрирана отварата да не раздразниш кожата на бебо.Правила съм на сина ми и съм доволна.

# 4
  • Мнения: 5 391
Това ми звучи като ония процедури със солта при новородено ooooh!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Наистина са полезни тези бани, заздравяват имунитета и за костите е добре.Но не трябва да е много концентрирана отварата да не раздразниш кожата на бебо.Правила съм на сина ми и съм доволна.

Как реши, че си доволна?
Какъв ефект видя?

# 6
  • Мнения: 6 461
Чувала съм,че баните с орехова шума заздравяват костите на бебоците.Листата се киснат ,след това се загрява водата и се правят бани,но колко листа и колко се киснат...  newsm78?Ако някоя от вас знае,моля да ми каже.Благодаря предварително! Hug

Не съм правила подобни бани на децата ми.
Мисля ,че ако се налага да се правят някакви такива процедури ...би трябвало да са предписани от лекар като лечение....поне така мисля.
При положение ,че детенцето ти е здраво ...мисля ,че това е излишно.

# 7
  • Мнения: 2 746
Ами детето ми беше здраво, това достатъчно ли е? Ни вируси, ни инфекции, нищо.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Ами детето ми беше здраво, това достатъчно ли е? Ни вируси, ни инфекции, нищо.

Не мисля. И без ореховата шума най-вероятно щеше да е здраво.

# 9
  • Мнения: 576


Не съм правила подобни бани на децата ми.
Мисля ,че ако се налага да се правят някакви такива процедури ...би трябвало да са предписани от лекар като лечение....поне така мисля.
При положение ,че детенцето ти е здраво ...мисля ,че това е излишно.

[/quote]
 newsm10

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това ми звучи като ония процедури със солта при новородено ooooh!
Не само ти звучи, а си е така. Нито ореховата шума влияе на костната с-ма, нито солта на потните жлези.
Най-много да си направиш нещо нежелано на детето с тези отвари.

# 11
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Вигантола за какво ли е тогава?

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз съм правила по съвет на педиатъра миналата пролет.5-6 листа кисна в гореща 2-3 литра вода и после само изплаквам.

# 13
  • Мнения: 324
Това ми звучи като ония процедури със солта при новородено ooooh!
Не само ти звучи, а си е така. Нито ореховата шума влияе на костната с-ма...
Това не е съвсем така.
Ето едно мнение на Проф. Д-р Цветана Попиванова - http://www.sbubg.info/udelo/?article=64
Само че се отнася за малко по-големи деца.
mаvi, можеш да зададеш въпроса си и към д-р Слънчева, в подфорума Доктор NIVEA Baby. Мисля че, там можеш да получиш достатъчно компетентен отговор, дали са показани или не, подобни бани при малки бебета.

# 14
  • Мнения: 2 952
или да си проснеш  косата на слънце та да се насмучи с витамин Д 

шегувам се .... Simple Smile аз лично не съм използвала такива готварски рецепти Wink

Общи условия

Активация на акаунт