Фетална морфология - кога?

  • 6 009
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 746
Кога е най-подходящо да се направи? Вярно ли е, че на това изследване се вижда определени аномалии, като синдром на Даун?
Из нет-а срещнах най-различни писания, затова питам и тези от вас, които са ходили.По принцип знам че се прави около 20-та седмица, но коя 20-та - гестационна или реална бременност / ако не се лъжа - реалната бременност = гест.семици - 2 седмици /??

# 1
  • София
  • Мнения: 2 967
Мисля, че може около 15-19 г.с. Скоро го четох това нещо Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз доколкото помня се ходеше от 16 до 20 гестационна седмица.

# 3
  • Мнения: 2 617
На мен ми предстои този петък.

# 4
  • Мнения: 100
АЗ ХОДИХ В 18г.с. И СЕ ВИЖДАШЕ  АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ДОРИ И ПОЛА ЩЕ ИМАМ МЪЖ КАЗАХА МИ ЧЕ Е 100% СИГУРНО

# 5
  • София
  • Мнения: 4 585
АЗ ХОДИХ В 18г.с. И СЕ ВИЖДАШЕ  АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ДОРИ И ПОЛА ЩЕ ИМАМ МЪЖ КАЗАХА МИ ЧЕ Е 100% СИГУРНО

И при мен беше точно така. Laughing
Мисля, че е хубаво да се отиде към 18-20 г.с. Peace

# 6
  • Мнения: 520
Аз я правих в 18г.с.,но и до 20г.с. може ,а най-рано16г.с. Могат да се видят някои както се казва меки маркери за даун, но не и на 100 процента ,но ще ти кажат имаш ли такива или не,в случай на съмнение могат да ти предложат да направиш амниоцентеза.Аз лично минах по този път и затова я направих в 18 г.с. ,защото ми казаха ,че амниоцентезата се прави най-късно до 20г.с. Успех ти желая и всичко да е наред! Peace

# 7
  • Мнения: 1 555
При първата бременност отидох за първи път някъде 22-23 г.с. а сега с втората бременност отидох още в 17 г.с. и всичко се видя и пола също  Grinning Heart Eyes
Страхотно е изживяването да видиш бебоче в реално време ...

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Четох някъде ама къде  newsm78... просто абсурд да се сетя ooooh!...

... та ФМ по принцип е хубаво да се направи 3 пъти - около 12г.с. , 19-22г.с. и 28-30г.с.
Първия път се гледала някава гънка( нухална транслуенция се казва изследването) на вратлето точно за Даун и ако има проблем те насочват за амноцентеза, която пък трябва да се направи до към 20г.с. ..,втория се гледат всички органи, защото вече са достатъчно добре оформени, както и една костица на нослето пак за Даун, но пък онази вратна гънчица вече не би могла да се види, а третия път органите са още по-добре оформени, а дробовете едва тогава се гледат, че са по- добре развити.

... около 20-та седмица, но коя 20-та - гестационна или ...
По принцип за срока на бременността се говори в календарни месеци, лунарни месеци и  най-често в гестационни седмици (г.с.), та щом четеш/чуеш някъде за седмиците на бременността, то винаги става въпрос за г.с.

Иначе това
...реалната бременност = гест.семици - 2 седмици /??
е точно така. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 473
на мен ми препоръчаха 20 седмица.

# 10
  • Мнения: 194
на мен ми бяха казали ,че се прави м/у 19 и 22г.с,но не можах да си запиша час на време и моя лекар каза,че няма проблем въпреки,че съм 23 г.с вече!но се надявам др.седмица вече да успея  Praynig

# 11
  • София
  • Мнения: 1 555
desi_h_d - Не е хубаво да се лъже за лоши резултати от БХС! Аз например имах лоши резултати (1:184) и трябваше по-бързо да си намеря час за ФМ и беше доста трудно. Защото, ако всеки втори лъжи, накрая ще престанат да вярват на хората, които наистина казват истината и, които наистина се нуждаят от час СПЕШНО!

# 12
  • софия
  • Мнения: 25 195
Аз ходих в 16 г.с. (или 18та беше) при доц. Томова. Каза ми всичко и пола дори. Тук във форума имаше кога се ходи, но да ме убиеш не мога да се сетя.
Лека бременност   bouquet

# 13
  • Мнения: 502
Аз ходих в 16 г.с. (или 18та беше) при доц. Томова. Каза ми всичко и пола дори. Тук във форума имаше кога се ходи, но да ме убиеш не мога да се сетя.
Лека бременност   bouquet

И аз ще ходя при доц. Томова. Можеш ли да ми кажеш как беше отношението при нея. Какви са цените и къде преглежда? Чух, че има разлика в кой кабинет те гледа, защото техниката е различна/

# 14
  • Мнения: 256
Parvata se pravi mejdu 18 i 20 g.s/taka preporachvat tuk/Az ja pravih v 19 g.s.Shte ti kajat pola,ako moje da se vidi/ponjakoga tova ne stava/,a i vinagi ima risk ot iznenadi  Mr. Green.
Nai-sigurnijat nachin da se razbere dali plodat ima anomalii e amnioto/da ne dava Gospod/,kojato se pravi do kam 22 g.s./Az ja napravih kam 21 g.s.

Jelaja ti uspeh   bouquet

# 15
  • Varna
  • Мнения: 503
първата е добре да се направи между11-13г.с. . ,втората- 19-22г.с. и третата28-30г.с.

Общи условия

Активация на акаунт