Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
След белия, ето го и черния списък......
Развихрете се за всичко що е с насилие, агресия, смут,страх и болка в детската душа и всичко онова,което пречи на децата ни да имат малко по-добро детство.....

Сещам се за кеч-преданията, Том и Джери, приказки с убийства, изкормвания, приказки като Хензел и Гретел, Чернета шапчица и какво ли не още...., целият Картон, и не на последно място зарибяващите поредици от вафли, снаксове и пр. с картинки на звезди,които децата събират....

Пишете, скъпи мами..., пишете.....

# 1
Мерси Цоцоланке  Hug  Heart Eyes
Аз за сега нямам отговор по темата,но се надявам мамите който са се сблъсквали с насилието във детските филми,книги и т.н да споделят.Трудно е да изгледаш едно филмче и чак тогава да го пусниш на детето си,за това е хубаво да знаем кой филми не са подходящи за децата ни  Naughty

# 2
  • Smallville
Конкретно заглавие няма да посоча,защото не знам,но ще кажа ,че ми е много дразнещ Картон нетуърк,то само едни писъци и крясъци звучат и детето е като зомбирано с ококорени очи и виснало чене Shocked.Какво намират там,не ми е понятно,но аз не разрешавам да се гледа този канал у дома,хиляди пъти предпочитам филмчетата,които изброих в белия списък.

И още да добавя,преди години и бяха подарили един сборник от Български народни приказки и аз я бях взела да я чета преди лягане за приспиване....Ами какво да ви кажа,то нямаше приказка без отрязана глава или насечени змейове  #Crazy,но аз не можах да се приспя с нея и я  скрих  навътре в библиотеката,не съм сигурна,че ще и дойде времето да я чете,щом аз на тия години не я понесох Thinking

# 3
  • София и там където не се пуши
Конкретно заглавие няма да посоча,защото не знам,но ще кажа ,че ми е много дразнещ Картон нетуърк,то само едни писъци и крясъци звучат и детето е като зомбирано с ококорени очи и виснало чене Shocked.Какво намират там,не ми е понятно,но аз не разрешавам да се гледа този канал у дома,хиляди пъти предпочитам филмчетата,които изброих в белия списък.

И го махам от менюто и се боря в къщи, но пак заварвам да се гледа и се чудя какво може да се направи да се спре излъчването

# 4
  • Sofia
 ooooh!
Със сестра ми сме отраснали с Том и Джери (тя ги гледаше до скъсване по хиляда пъти) и с всякакви приказки - чужбински, народни, със змейове, с катерички и т.н. и определееено не сме агресивни и със скапана психика - особено тя е ужасно мил  и добър човек.
Странно, а вие с кои приказки сте израснали и как ли са ви повлияли?  Wink

Не го казвам да се заяждам, просто ми се струва, че някои родители малко се втилясват - но това е само по моите критерии.
В моя черен списък е само Юги-о - безумно глупаво е. Не помня в това филмче или в някое друго героите непрекъснато се наричаха "идиот", "глупак" и не мога да повярвам, че пускат по тв такива детски филмчета... Бих гледала, доколкото е възможно, да ги избягвам подобни. В интерес на истината понякога се чудя кога точно дават нещо за децата, но това сигурно е, защото гледаме главно бТВ и само събота и неделя сутрин рано засичам детските.

# 5
  • София
Аз май нещо не съм в час  newsm78

Защо "Том и Джери" са лоши? Или пък "Хензел и Гретел" - съвсем наскоро я четох за първи път на дъщеря ми... Какъв им е проблема на въпросните произведения? Наистина ще съм благодарна ако обясните... Praynig

Мен най-много ме дразнят префасонираните съвременни приказки, в които Принцът от "Принцесата и граховото зърно" се влюбвал в филмови звезди  Shocked или пък вълкът от "Червената шапчица" бил набит или изгонен накрая Rolling Eyes Такива не чета, както и прескачам разни думи като от "Златокоска и трите мечока", където невъзпитаната Златокоска казала "скръндзи скапани" - тя може да е невъзпитано, но предпочитам дъщеря ми да не учи подобни думи от приказките.

# 6
  • София
Прочетох белия списък и за да не репликирам там слагам тук:

"Карлсон, който живее на покрива" - чела съм всичко от А. Линдгрен и обичам историите й, но тази книга направо я мразех. Този Карлсон, който само използва горкото дребосъче. Много ми беше мъчно за него и ня бих я чела на дъщеря ми... Може би не я разбирам, но наистина ще ми е трудно да обясня какво му е доброто на шишкото с перка. А с "Пипи Дългото Чорапче" се научих да чета.

# 7
  • Варна
Нашия черен списък включва еднодневки от рода на Барби списания.

Мисля, че направо се преиграва по темата но няма да го кажа... Rolling Eyes

# 8
Да се обоснова за Том и Джери и Хензел и Гретел....

И двете заглавия не носят нещо полезно за децата. Това за мен са филмче и приказка без поука. Къде е доброто? В Хензел и Гретел според мен едно дете с малко повече въображение може да сънува кошмари - вещицата затваря децата в къщичката, угоява ги за да ги изяде.После децата бутат вещицата в пещта и тя изгаря.А в началото родителите искали да се оттърват от децата.....Том и Джери - ами то там има 95% само гоненица, удари, номера под кръстта и пр.

Ако мога да сравня с черния списък на хранителните прдукти напр. Да, без вредности не можем. Общо взето трудно се намира заглавие без насилие.Но ако може да бъде колкото може по-рядко и в по-малко количество в самото филмче, така и по принцип.....

Посочените 2 заглавия - просто обобщавам неща,които са като тях.....Предполагам,че има и други заглавия,които носят само празни калории на децата ни. (Ако питате мен т.нар. сапунени сериали също носят празни калории.Голяма част от децата ги гледат, приемат нещата за чиста монета, в самите сериали има изрази,които не са за детски уши.Историите често наистина са много лустрирани и могат да спомогнат за едно изкривено приемане на това,което се случва в реалния живот).

Това е мое скромно мнение. Да, Барби модата за мен също не е здравословна.....

# 9
  • София
"Хензел и Гретел" не е ли за това, че доброто побеждава, за любовта между брат и сестра и прочие..?

"Том и Джери" вярно все се гонят, но никога не се нараняват - няма кръв, няма страдание... а в много от случаите се обединяват срещу по-голямо зло или единия в защита на другия... Хипер ми е забавно  Laughing

# 10

Мен най-много ме дразнят префасонираните съвременни приказки, в които Принцът от "Принцесата и граховото зърно" се влюбвал в филмови звезди  Shocked или пък вълкът от "Червената шапчица" бил набит или изгонен накрая Rolling Eyes Такива не чета, както и прескачам разни думи като от "Златокоска и трите мечока", където невъзпитаната Златокоска казала "скръндзи скапани" - тя може да е невъзпитано, но предпочитам дъщеря ми да не учи подобни думи от приказките.

Сериозно ли това е съвременият вариант на приказките  Shocked Направо съм потресена  #Crazy Моля те сподели на кое издателство са въпросните приказки.А израза "скръндзи скапани" просто е без коментар.......

# 11
Много ми е труден черния списък... попадала съм наистина на много лоши детски филми и книги, но явно съм ги забравяла на секундата...
А за някои, които все пак се сещам - не бих ги сложила точно в черния списък. Например Литъл Стюард филма - е, не ми хареса, ама не ми хареса! - но пък не е точно за черен списък. newsm78
Да, разните реклами-зарибявки и аз ги слагам в черния списък. Ама да си кажа, Хензел и Гретел, Червената шапчица, Малечко-палечко и т.н. съм ги слушала очарована... и децата ми също.... да, бая са кръвожаднички, не отричам, ама гледайте колко стотин години са преживели, явно има нещо в тях... знам ли

# 12
"Том и Джери" ми беше една от любимите анимации като малка.Както и приказките "Хензел и Гретел" "Червената шапчица" "Седемте козлета" и т.н.
Щом и в тях открихте насилие и ги нарочихте за опасни ... какво да кажа?!

# 13
  • някъде ... тук ...
Не понасям и държа да не се гледат само Картун и Джетикс.
За книжките - дразнят ме префасонираните приказки като описаните от Иса. И у нас има такива ooooh!

# 14
  • София и там където не се пуши
"Том и Джери"  Щом и в тях открихте насилие и ги нарочихте за опасни ... какво да кажа?!

Том и Джери само се гонят само се измъчват, как да не е насилие. Нека кажат и други, но в някои страни чух че са забранени. Едно дете почва да измъчва като Том и Джери друго, ама другото пуска кръв. Е детето боледувало като малко и мама го забавлявала с Том и Джери и детето не може да прецени, че не трябва да се държи като анимационен герой, ако доста му се пускат такива неща.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт