Vamos a la playa! ИСПАНИЯ

  • 29 231
  • 293
  •   1
Отговори
# 120
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Вес,искам да те питам(от другата тема ми дойде наум) как и къде мога да заявя тук в Испания,4е не желая да бъдем донори на органи?

За заявяването - не знам точно къде, но се издавала либрета де донанте, така ми каза мъжа ми.  newsm78 Ако няма такава, и ако случая е спешен, се питат роднините дали разрешават даряване на органите. По подразбиране било, че ако не се знае съгласен ли си или не, се счита, че не си съгласен да даряваш органите си.  newsm78

# 121
  • Мнения: 1 128
Аз съм се информирала относно донорството.Няма формуляри.Когато настъпи момента най близките роднини трябва изрично да дадат съгласието си и ДА ПОДПИШАТ.Аз искам да донорствам органи(за какво са ми на мен два метра под земята,а ако могат да бъдат полезни на някой в нужда мисля че е много,много по добре).Така че съм информирала всичките ми близки за това мое желание и се надявам да го спазят ако се стигне до такава ситуация.От института за донори ми казаха,че тази либрета няма  newsm78(не зам как да го кажа..) тежест.Дори и да я имаш без подписа на близките няма да може да си донор.
Гоя,аз имах много контракций(не знам дали това е което чувстваш).Нормални са само донякъде.Матроната все ми казваше че са нормални,но в Ла Паз ми ги засякоха и два пъти ме вкарваха в болница със системи за задържане.Последните два месеца(до деветия месец така и не стигнахме Mr. Green) бях удома на легло.С което не искам да те шашкам разбирасе,но се наблюдавай.

# 122
  • Мнения: 221
  bye Не съм сигурна дали е контракции, защото това се получава само при резки движения. Рязко свиване и после отпускане. Дано да не е нещо сериозно, на което не обръщат особено внимание до момента.  Thinking

# 123
  • Мнения: 811
  bye Не съм сигурна дали е контракции, защото това се получава само при резки движения. Рязко свиване и после отпускане. Дано да не е нещо сериозно, на което не обръщат особено внимание до момента.  Thinking
И аз съм имала,то4но такива стягания.Но се полу4аваха винаги,когато се преуморявах...след или по време на работа,докато 4истех вкъщи,а накрая и без да правя нищо.Не се товари,по4ивай си пове4е.

# 124
  • Мнения: 3 098
На мен пък ми казаха,заЩото тогава ме занесоха в урхенсиите,4е е от непосилния товар.Щото аз имах един голям корем,а вси4ко друго ми беше слабо. hahaha
А наистина ме занесоха,заЩото ме сви отведнъж и после болката слезе към крака и не можех да го движа. Confused

# 125
  • ES
  • Мнения: 2 172
Фрики, наистина е благородно да дариш органите си на нуждаещ човек, още повече, че на теб евентуално няма да ти са нужни. Но иде реч за друго. Скоро по бг телевизия съоб6тиха, че е било изпратено от Испания тяло на мъж, който умира в болницата при неизяснени обстоятелства, или поне не такива, каквито пише в смъртния акт. След аутопсия на бг патолози, се е установило, че момчето не е починало от това, което испанските му колеги са описали в документацията и че бъбреците (мисля, че те бяха) са липсвали, т.е. той е бил донор. И имало голяма вероятност човека да е починал точно от това, че е  "дарил" органите си. Роднини не е имал, за да ги питат, дали да дарят органите му. Испанските лекари са казали, че за това не е трябвало изричното съгласие на лицето (респ. роднините му), защото в Испания донорство не се прави, ако е изрично изискано от лицето приживе. Та и на мен не ми се иска да стана такъв донор.

Гоя, аз имах едно такова схващане на целия корем, ставаше твърд, но не ме болеше. Случваше ми се при физическо натоварване и вечер, след работа (работих 25 дена преди да родя). Това са предварителни (подготвителни) контракции и са нормални, но при мен бяха след 8-ия месец. В БГ им дават да пият магнерот да успокоят муслулатурата на матката. А ниско долу получих болки 24 часа преди да родя. А ти не се натоварвай, почивай повечко и не прави дълги разходки на слънце.

# 126
  • Мнения: 1 128
О,като гледам днешния"наплив" мисля че много разходки е имало днес Mr. Green

# 127
  • ES
  • Мнения: 2 172
Днес е Гергьовден, един от най-хубавите пролетни празници! Да ви почерпя за повода!

# 128
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
 newsm51   честит имен ден на Gery_to,както и на всички именници,а на мамите

¡Feliz Dia de la Madre!,пък ако ще и по испански да е  bouquet

# 129
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Feliz Dia de la madre всички мами!    bouquet
Честит имен ден на Гери!


Да почерпя за моя племенник Heart Eyes, който днес е именник, а след 4 дни - рожденник!   Mr. Green

# 130
  • Мнения: 1 818
                                                   Честит Гергьовден!

                                             

Гери,да си носиш името със здраве!  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Вес,да ти е жив и здрав племенника! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

И аз имам Георги у дома... големият ми син...да почерпя!Наздраве! cheers



        И от мен ...  Честит ден на майката,испански мами!

                                               

# 131
  • Мнения: 811
Гери,4естит имен ден.Да си жива и здрава

4естит имен ден и на Гери на Хулиган4е   bouquet.Расти все така лъ4езарно и добро моми4енце за радост на мама и тате.  bouquet4естит имен ден и на Георги на Габи   bouquet.
Весе,приеми поздравленията ми и за племенника ти   bouquet.Да расте здраво,усмихнато и послушно дете   bouquet
Мили мами,4естит Dia de la madre   bouquet




П.П
Ама какви са тези софри ? Shocked С големи вкусотии 4ерпите  Wink,само да не бяха виртуални  Mr. Green.

# 132
  • Мнения: 409
Гери 4естит празник мила ,да си носи6 името сас здраве,много касмет,лубов,и ли4ни успехи     [color=blue4ЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ВСИ4КИ ДЕ4ИЦА БЕЗГРИЖНО ДЕТСТВО[/color] 4ЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ ИСПАНСКИ МАМИ,БАДЕТЕ ВИНАГИ ЖЕЛАНИ И ОБИ4АНИ,И КРАСИВИ КАТОВесело посре6тане на празника,на вси4ки празнува6ти

# 133
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Честит имен ден на вси4ки именници !
мерси за пожеланията Simple Smile моя татко също е именник и сега стягам такъмите и отиваме на скарите извън града да празнуваме Simple Smile
 4естито и весел празник !
4естит ден на майката мили май4ета !
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 134
  • Мнения: 235
Честит празник на всички испански мами и Честит имен ден на празнуващите! Бъдете здрави и щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт