дайте ми идея за едно стъкло

  • 10 600
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
Тъй като и аз се заинтругувах от темата и в квартирата има цели 3 врати със стъкла, му хрумна, че мога да ги разкрася. Но тъй като съм абсолютно начинаеща ми се иска да споделите има ли начин, ако стане грозно (или дойде време да се изнасяме) да се махне витражното фолио или боите.

# 31
  • Мнения: X
Тъй като и аз се заинтругувах от темата и в квартирата има цели 3 врати със стъкла, му хрумна, че мога да ги разкрася. Но тъй като съм абсолютно начинаеща ми се иска да споделите има ли начин, ако стане грозно (или дойде време да се изнасяме) да се махне витражното фолио или боите.
Не, не можеш да махнеш нито фолиото ,нито боите.Но можеш да си вземеш стъклото. Laughing

# 32
  • Мнения: 2 591
Но можеш да си вземеш стъклото. Laughing

 Joy hahaha Joy

и аз това си мисля - ако стане неуспешно, ще сменя стъклото - при мен то е малко, а имаме и познат стъклар  Joy Joy

# 33
  • Мнения: 238
   Здравейте!
 Кажете моля за непросветените като мен, от къде се купуват такива бои и по-скоро какви трябва да са? Не се ли отмиват после? А стават ли за шишета или буркани?
 Предварително сърдечно Ви благодаря!

# 34
  • Мнения: 2 591
Кажете моля за непросветените като мен, от къде се купуват такива бои и по-скоро какви трябва да са? Не се ли отмиват после? А стават ли за шишета или буркани?

аз моите ги бях купувала от Германия, но иначе ги има в магазините за художнически материали + магазини "Слънчоглед" и "Бриколаж"! те са специални за стъкло, не се отмиват, стават за всички гладки повърхности - нанася се първо контурен цвят, изчаква се около два часа и после се запълва с желаните цветове  Peace стават много красиви неща!

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Купуваш златна акрилна боя и рисуваш вълнички с много тънка четка по цялото стъкло ... може от край до край или малки тук- таме ... според мен много ще си отива с цвета на кухнята и ще си партнира с пердето ... иначе винаги можеш да оцветиш листо или някаква форма и просто да я отпечатиш на стъклото ... или да си направиш шаблони от картон и да ги очертаеш ....такива неща

# 36
  • Мнения: 226
Аз подкрепям идеята за фолио за витраж.
Има си специални,много са красиви и става чудесно.
От личен опит го споделям. Peace

 Peace

# 37
  • Мнения: 2 591
Купуваш златна акрилна боя и рисуваш вълнички с много тънка четка по цялото стъкло ... може от край до край или малки тук- таме ... според мен много ще си отива с цвета на кухнята и ще си партнира с пердето ... иначе винаги можеш да оцветиш листо или някаква форма и просто да я отпечатиш на стъклото ... или да си направиш шаблони от картон и да ги очертаеш ....такива неща

мерси за идеята   bouquet наистина е добра, а и е постижима с моя невероятен творчески талант  hahaha

# 38
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Да намерете, някой, който да Ви го изрисува - става прекрасно.
Като ученичка бях изрисувала всички стъкла вкъщи и беше страхотно.После с рев съм гледала, как произведенията ми отиват на боклука, като сменихме дограмата.
И досега ми се струва пусто без рисунките, а минаха към 8 - 9 години от тогава...

# 39
  • Мнения: 238
Кажете моля за непросветените като мен, от къде се купуват такива бои и по-скоро какви трябва да са? Не се ли отмиват после? А стават ли за шишета или буркани?

аз моите ги бях купувала от Германия, но иначе ги има в магазините за художнически материали + магазини "Слънчоглед" и "Бриколаж"! те са специални за стъкло, не се отмиват, стават за всички гладки повърхности - нанася се първо контурен цвят, изчаква се около два часа и после се запълва с желаните цветове  Peace стават много красиви неща!
  А после не се отмиват като се намокрят? Мерси!

# 40
  • Мнения: 2 591
моето стъкло така си и седи  Rolling Eyes но вчера гледах по ТВ7 изненадите на деби травис и показаха нещо невероятно, което отново изправи пред мен това пусто стъкло  Embarassed

та там използваха шаблон и гравираща паста и се получи нещо невероятно като ефект  Blush

някой има ли опит с такова нещо  newsm78 чували ли сте за тази паста? дали може да се намери и при нас и дали не е твърде скъпа  newsm78 (на мен ми трябват сигурно 100 - 200 мл.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето това успях да открия само,но не пише цена.
http://respect.free.bg/index_files/Page309.htm
Иначе съм чувала,че за матиране на стъкло се използво смес от английска сол и бира,но не знам нищо повече. Rolling Eyes
  bouquet

# 42
  • Мнения: 725
Снежке ,много хубава ти е кухнята,
н якой беше п оказал как е направил вратата с есенни листа  ,коя мама беше newsm78
матирана и правени листа с шаблон
 
http://handmade.idvz.ru/forum/forum_posts.asp?TID=82&PN=1
тук е за витражи и рисувани стькла
н о аз предпочитам самозалепващо фолио 

Последна редакция: пн, 06 авг 2007, 06:53 от ra4eto

# 43
  • Мнения: 2 591
аз не обичам фолио! и не искам да има цветове! много съм се навила за тази паста, ама все още проучвам въпроса  Rolling Eyes, т.е. нищо не правя  hahaha (то си и личи, де Mr. Green)

мерси за комплимента за кухнята  Blush - постарали сме се, особено след последния ремонт - а те в албума снимките са преди ремонта  Rolling Eyes

# 44
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Божеее,
като ви чета и се навих да боядисвам стъклата.

Общи условия

Активация на акаунт