Пликчета за замразяване на кърма?

  • 1 844
  • 15
  •   1
Отговори
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мили мами с опит, моля да ми помогнете и обясните, какво представляват пликчетата за замразяване на кърма, от къде мога да си набавя и дали са ефикасни?

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Авент имаха такива, но ги спряха от призводство, ако не се лъжа. Можеш да замразяваш в стерилизирани бурканчета от пюре или от каквото се сетиш. Аз дори ползвах бутилчиците от Куинс.

# 2
  • Мнения: 10 982
Във форума съм чела, че стерилни шишенца от аптеката също вършат работа.
В нашия град незнам къде мога да си намеря пликчета. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 39
Ако си от София, пликове за замразяване на кърма преди месец гледах в един детски магазин срещу 20та поликлиника в Борово. Но са доста скъпи. Аз лично замразявах в контейнерчета за стерилна урина - има едни от 75 мл и едни от 120 мл, но трябва да питаш в аптеките защото на повечето места се продават такива от 15 мл.
Успех  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 950
Аз преди около 4 месеца питах във всяка аптека и бебешки магазин за тези пликчета, но ми казаха, че са спряни от производство и затова ползвах стерилни чашки по 75мл (тук са 40ст.) и контейнерчета на Авент по 180мл (10 броя са 20 лв. - малко скъпи идват).

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Във всяка аптека продават контейнерчета за стерилна урина. Има от 75мл и 100мл. Струват около 30-40 ст. бройката. Когато ми се е налагало замразявах кърма в тях.

# 6
  • Мнения: 2 467
Аз ползвах на Playtex, но си имах и шишетата. http://shop.danet.bg/advanced_search_result.php?keywords=playtex … 7&x=5&y=5

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Благодаря ви, за тези контейнерчета за урина съм чувала, но успях за сега да открия само тези по 15 мл, ще търся от големите. За сега замразявам в бурканчета от пюре, но заема доста място.

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880

Имам същите пликчета, но ми ги пратиха от Америка, чудесно е, че вече ги има и у нас. Доволна съм от тях.

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975

Не можах да разбера, дали не можа само пликчетата да си купя без шишета? newsm78

Имам същите пликчета, но ми ги пратиха от Америка, чудесно е, че вече ги има и у нас. Доволна съм от тях.

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880

Не можах да разбера, дали не можа само пликчетата да си купя без шишета? newsm78

Имам същите пликчета, но ми ги пратиха от Америка, чудесно е, че вече ги има и у нас. Доволна съм от тях.

Значи става дума за това http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3164&osCsi … af5b31faf21d29297. Принципно това се водят стерилни пликове, които се слагат в шише. Изключително практични и удобни са за кърма. Ако си направиш и сметката с тези стерилно контейнери за урина по аптеките 100 бр * 30 ст, ще ти излезнат 30 лв, а тук 100 бр ти излизат 8.50 + доставката, значително по-евтино и удобно.

# 11
  • Мнения: 1 117
Аз също ги гледах тези пликчета на Playtex в Данет , но не разбрах как се използват и за какви шишета иде реч newsm78
Някой може ли да обясни по-подробно Embarassed

# 12
  • Мнения: 10 982
На опаковката им пише, че са за шишета Playtex Premium 4 oz/118 mL или Playtex Original Nurser 4 oz/118 ml. Дали стават и за по-масовите шишета тук? newsm78

За закрепянето - доколкото разбирам пликчето се слага в шишето и отгоре се захваща с биберона.

Видях, че от същата марка има и пликчета за многократна употреба.
http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=124&p … af5b31faf21d29297

# 13
  • Мнения: 1 043
ох много са хубавки тези - нямаше ги като ми трябваха на мен обаче , аз търсих ли търсих авентските да си намеря - но уви нямаше и от тях вее а бяха с много хубава стойка за подреждане във фризера
за ефикасното - според мен ще са много по удобни и по евтинки от варианта който избрах аз - в контейнери авент  Crazy , не че съм замразявала много но пак малко отмалко за да не изхвърлям това което изцедя в началото като ми се препълваха гърдите

# 14
  • Мнения: 2 467
Шишетата се продават отделно -на Playtex. Самото шише е като другите, но без дъно. Торбичката се закрепва на гърлото и се завинтва с биберона. Ето такова трябва да е шишето http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3192&osCsi … af5b31faf21d29297
Не се вижда добре на снимките, за съжаление апарата ми е счупен и не мога да снимам. Удобно е доста, не се налага да миеш и стерилизираш шишето. Вадиш торбичката с готова кърма и бам в бутилката.
За това дали стават и за друга марка шишета - защо не. Стига да се съобрази размера на гърлото и обема на шишето с пликчетата.

Общи условия

Активация на акаунт