Били ли сте жертва на расистко отношение от страна на местните?

  • 7 519
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Не съм забелязала да си призная-  но ако  и това се случи вярвайте ми няма да си оставя"магарето в калта"
В работата си съм 2 пъти по прилежна и трудолюбива отколкото местните, знам че България не  е Балтийска република(както много от местните мислят )и не съм "бляк" както питали веднъж мъжа ми когато казал че съм Българка.Заради това и много други неща няма да позволя  на никои да ме третира като "second hand"
Обичаите се!
Вили

# 16
  • Мнения: 2 427
Мистик,ако дам пример с теб,съвсем ще ги обидя.Ти изглеждаш просто прекрасно,мацка,но мисля че си прекалено критична към себе си за да се видиш с истински очи.Предполагам всички които са те виждали ще се съгласят с мен,така че гледай си раб'тата с твойте 10 кила! smile3534

# 17
  • Мнения: 2 427
Хер,много се смях с това Блякkk Joy

# 18
  • Мнения: 2 907
Ами душа, ти мен отдавна не си ме виждала. Аз за една година без да се усетя качих 10 кила. Както правех диети и исках да слабея, тъй ми се случи най-лошото. Недей да твърдиш каква мацка БЯХ, вече не съм. Което за мен е ужасен проблем. Питай след две седмици сърфлайн, ще ни идват на гости след 12 дни, аз за първи път да ти кажа честно се СРАМУВАМ от себе си. Ама си казвам, че сърфи няма да ми гледа дебелия задник, нали?

# 19
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Момичета,а не мислите ли,че по-големи расисти от нас няма?Не искам да се заяждам с никой,но помислете малко-влудява ни факта,че ни сравняват с румънци,обиждаме се,че ни бъркат с други нации,засягаме се,когато мислят,че сме "черни".Всичко това не е ли расизъм? Thinking
Би трябвало и ние да се научим да уважяваме другите нации и след това да изискваме да ни уважяват и нас.

# 20
  • Мнения: 2 427
Ехехeeeee,Саби,ти накъде го изби!
Това че се обиждам от факта че ме вземат за румънка го обясних защо е така.Тук сме 12.000 парчета в наше село.Както се казва се знаем всички по физиономия.Да,гадно ми е че им приличам на онези румънки,които ако ги видиш ще ти стане веднага ясно за какво ти говоя...не е въпрос на расизъм това че не желая да бъда оприличавана на някоя която без свян с спуква от бой детето по детските площадки,със онази която си хвърля фасовете по пясъчниците и оставя опаковките на закуските на детето си по пейките от където се разхвърчават по съвършенната поляна и още хиляди подобни причини,поради които не желая да минавам за румънка.Не ща бе!Аз съм българка Crossing Arms!За какъв расизъм говориш не знам.Казах вече,залагам си главата че има хиляди приятни румънци,нарочно го одебелих,така че да не се подхваща наклон на разговор,който няма нищо общо с онова което мисля по отношение на другите етноси

# 21
  • Мнения: 2 907
саби, ако някой ти каже, че си не си завършила висше образование , ами селското училище, че говориш испански с андалузки акцент, че косата ти не е естествено руса, ами боядисана - какво ще кажеш? Приемаме, че си завършила висше, че говориш литературен испански и си истинска блондинка.
Същото е когато на някого си казала, че си нигериец, а не сомалиец. Аржентинец, а не перуанец. Българин, а не румънец. Това, че държа хората да си спомнят за моята националност признак на расизъм ли го наричаш? Хей  Laughing Laughing Laughing

А ако мъжът ти в леглото вземе да те нарече с името " Жулиета", а ти не се казваш така? Расизъм ли е ако вземеш, че се обидиш?

# 22
  • Мнения: 811


А ако мъжът ти в леглото вземе да те нарече с името " Жулиета", а ти не се казваш така? Расизъм ли е ако вземеш, че се обидиш?
Shocked Обидиш? Wink

# 23
  • Мнения: 2 563
Да,и на мен често ми се случва да обяснявам че българите нямат нищо общо с румънците и че НЕ съм румънка.Сравнението изключително ме дразни,зашото до сега не съм се сблъсквала с приятна румънка.Всичките румънки които са се сблъскали случайно с мен са биле някакви абсолютно нагли вулгарни и невъзпитани лепки,които като разберат че не си италианка идват и те обсипват с куп недискретни въпроси.Естествено далеч съм от мисълта че симпатични румънки няма,но аз до този момент не съм срещнала такава.И когато някой италианец започне да ми разправя ,че румънка или българка е все тази отговарям невероятно мазно,мило и възпитано че румънците са много по близки до култура с италианците,отколкото с нас и за да им докажа че съм права им напомням че е достатъчно да знаеш италиански за да разбереш горе-долу за какво се говори в някой текст на румънски.Има много общи думи с италианото.След този мой железен аргумент ме оставят на мира ,като тактично сменят темата на разговор.
Друго,което страшно ме дразни е изречението,което непрекъснато чувам по повод на фигурата ми"..ааа,вие жените  от изтока веднага се връщате във форма след раждането,ние сме по деликатни...",което направо ме вади от нерви.Все едно че говорят за някаква издържлива порода добитък.Какво да направя ,като изглеждам прекрасно след само 4 месеца от раждането на детето си.Трябва ли и аз да се клатя като дроб,защото тя 5 години не е съумяла да влезе във форма?!Просто за всяко положително нещо се намира някакво отрицателно тълкувание от тяхна страна.
Много се изненадвам че в шатите чужденците не са подложени на подобен вид дисекция,ты като нашият приятел ,който живее в Алабама неведнъж е казвал че той като италианец там усеща точно този вид отношение от страна на туземците,каквото чувствам тук аз.Веднъж дори се скара на една служителка,защото тя подхвърлила нещо по отношение на мен като българка(което аз така и не разбрах,явно не е било толкова очевадно,в сравнение с това което вече съм свикнала да понасям)и той беше избеснял буквално.
Но както вече споменах,напоследък факта ,че съм българка се приема прекрасно,чак започвам да се щипя за да проверя дали не сънувам Laughing.Много странно! newsm78

Е, Алабама... Там няма много разнообразни имигранти. Аз що постоянно казвам, че ме е страх от юга?  Laughing

Пък на теб са ти свикнали явно, прехвърлили са си снобското внимание на друга жертва...

# 24
  • Мнения: 2 563
Момичета,а не мислите ли,че по-големи расисти от нас няма?Не искам да се заяждам с никой,но помислете малко-влудява ни факта,че ни сравняват с румънци,обиждаме се,че ни бъркат с други нации,засягаме се,когато мислят,че сме "черни".Всичко това не е ли расизъм? Thinking
Би трябвало и ние да се научим да уважяваме другите нации и след това да изискваме да ни уважяват и нас.

Бе аз винаги съм смятала, че българинът си е расист, но след като прочетох тази тема, вече виждам, че италианците са по-расисти!  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 563


А ако мъжът ти в леглото вземе да те нарече с името " Жулиета", а ти не се казваш така? Расизъм ли е ако вземеш, че се обидиш?

Ха. Или "Ромео"!  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 147
Не. Не съм се сблъсквала с по-различно отношение към мен само защото съм чужденка. Радват ми се на акцента, разпитват ме за България и Европа, но са много добронамерено. Приемат ме като равна заради знанията и опита ми и това откъде идвам не е било тема на обсъждане или специално (негативно) отношение. Втори въпрос, че в Калифорния чужденците са повече от американците ...

# 27
  • Мнения: 393
Мене пък ме пита дали съм от Франция или Швейцария. Пустото "р" не мога да го кажа. Колко се опитваха да ме "откажат" от това преди мноооого години в БГ. Почти нямам акцент на англ. език, но на някои думи гадното "р" се усеща. То в англ. го няма българското твърдо "р", но все пак......

# 28
  • Мнения: 1 436
Радват ми се на акцента, разпитват ме за България и Европа, но са много добронамерено.

Абсолютно. Даже от добронамереност прекаляват понякога. Колко пъти съм държала опашка я в магазина, я в пощата, я в кафенето докато отговарям на въпроси откога съм тук и харесва ли ми. А родителите ми? Аййй, те са си в България? Мъчно ми е сигурно за тях... И на тях сигурно им е мъчно за мен. Роднини имам ли тук? О, нямам, милата аз. А, имам мъж? Ама той българин ли е? Тук ли се запознахме? Аууу, от България още! А кога за последен път съм си ходила в България? Аууу, ами то отдавна (или съответно, а скоро е било, добре). В България сигурно е много хубаво. Липсва ли ми? А какво е времето там сега? Вали ли сняг? Стават ли жеги? Имаме ли океан? А плаж? А планини? Еййй blahblah В повечето случаи нямам нищо против, ама понякога като прибягвам през магазина набързо и нямам време за раздумка като ме питат откъде съм, отговарям Сан Франциско  Mr. Green. Само веднъж един касиер ми се ухили и каза "Добре де, а акцента ти откъде е?"  Joy

# 29
  • Мнения: 4 629
не ми се е случвало до сега. Особено в магазин  Shocked Не мога да си предтавя да ме третират лошо - не им е това работата

Общи условия

Активация на акаунт