Били ли сте жертва на расистко отношение от страна на местните?

  • 7 518
  • 160
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 427
хаха,Вале ,голяма си джаста-праста.Ако стана лоша то ще е само заради теб,да знаеш,много обичам да ти подражавам в тези работи Blush.Просто сме като серирийният килър и пелегриното което му подражава и се учи от всеки негов ход.Ред Драгон братче!Дано и аз стана един ден човек като теб Rolling Eyes Laughing

# 136
  • Мнения: 2 427
Лени,много си права,но на всички би могло да се случи.Преди седмица ми се случва следното:имам някави джобни,но съм си взела банкомата и решавам да не тегля,а да отида в супера,като се разплатя посредством картата.Сметката ми прави точно 30 евро.подавам му картата ,а тоя(някаъв супер нелюбесен м-у другото не само с мен а по принцип с всички)избоботва че не им функционира устройството.Почвам да ровя из джобове да търся дребни ,но се оказвам само с 28 и нещо.Оставям торбата при него и се изстрелвам до банкомата.Натиквам се със сто зора вътре с количката(много е тясна тази дупка!),вземам пари,отивам,плашатм,оня ме изглежда на криво.Прибирам се в нас-гледам пюретета всичките с изтекла годност.Набирам се страхотно и отивам да ги връщам.Давам му да види датата,най-възпитано,а онзи-да съм си отваряла очите занапред,не ги бил произвеждал той.Да,ама нали той работи там,затова му плащат.Не съм се разправяла с него,ама не е моя вината че са измислени и други начини на разплащане или пък че персонала си чопли в носа,вместо да преглежда поне бебешките стоки и да ги бракува ,когато се налага.Едното беше изтекло още през 2006!Този ПАМ страшно го мразя! Crossing Arms

# 137
  • Мнения: 2 032
Аз съм забелязала че в последните няколко години отношението и мнението за Българите коренно се промени тук в UK.
Преди години когато по-голямата част от чуждестранните работници тук работеха нелегално, бяха третирани  като слуги.Не се правеше много разлика кои от къде - всички бяха  в един знаменател- евтина работна ръка и толкоз!След като пуснаха Полша в EU, и след като поляците наводниха улиците с присъствието си, сякаш това накара Англичаните да се замислят и да видят че между тях и Българите има огромна разлика- Българинът  когато иска работи, по отговорен е ( не се налива всяка вечер като казак че да не може да отиде на работа на другият ден), може да смята и наи важното -почти всеки Българин може да говори Английски(или ако не може се научава)
Англичаните се дразнят от хора , които  не говорят езика им, от хора които само гледат как да вземат пари от държавата им- дали във вид на помощи за деца, безработни и прочие, да не плащат данъци.А поляците точно за това са тук- водят децата и жените си тук, живеят в къщи с облекчен наем, даже напоследък най големият хит е  да правят деца и да ги раждат тук а после си отиват  в Полша- а от тук им плащат седмично детски и други подобни за да отглеждат децата си уж в Англия( с тези пари  в Полша живеят като царе)Отгоре на всичкото имат наглостта да искат и да им върнат VAT  данъка  за покупките направени тук.
Българинът - общува  с Англичаните повече, говорят за всичко с тях, шегуват се, смеят се,работят (когато се налага) Joy
Моят мъж е Англичанин и аз знам че такива са и неговите чувства към хора които "ограбват" системата.Сигурна съм че ако такава беше ситуацията  в България и ние щяхме да устояваме позициите си като "местни"
Вили
Извинявам се, но моите впечатления от поляците са коренно различни от горе описаните.
Работят къртовски по 14ч на ден, заемат работни места, които един англичанин не би се хванал да работи понеже са му под достойнството. Болни, здрави не пропускат един работен ден. Винаги са  точни и навреме на работа.
Не се връзвай на това, което пишат по таблоидите.  Peace

Говоря от личен опит , не се позовавам на таблоидите.Работя с много поляци и виждам какви са мнозинството от тях.Има и много добри и трудолюбиви, но като цяло мнението си го писах.Това за Англичаните  е верно че няма да се хванат, но не защото  е недостоина работата а защото на Поляците им се плаща по £4 / час.Ти за тези пари ще се хванеш ли да белиш лук цял ден?Те се хващат щото от 50 милиона поляци - сигурно половината са в Англия и знаят че друга работа трудно ще си намерят.Отделно че половината от тях не се регистрират в хом оффиса и не плащат данъци.(плащат ги такива баламурници като мен)
Измислят си какви ли не причини само и само да  живеят в държавни жилища и да плащат облекчен наем, а иначе кара БМВ от полша за 20 хиляди.Как да ги харесвам  такива - на тях една дума им е позната само ДА ВЛАЧИ.....
Вили

Уф, не ми се пише в тема какви жертви сме  били, ама искам само да поправя фактологичните грешки в разказа на her 76, която май има малко предразсъдъци към поляците. Не може да е вярно как раждали в Англия деца и жевеели от издръжка, защото поданство на детето не се придобива само поради това, че е родено тука.

Миналата година имаше публикувана статистика как огромният процент поляци, които в момента са в Англия, са сравнително млади, нямат деца/dependants, плащат си данъците, и смятат да се върнат след време в Полша: т.е., не са в тежест на "системата", и се вписват много добре в обстановката. Тези 4 лири на час де да бяха: водопоровдчиците/gas men нали са поляци; тарифата е в Лондон е 50-75 лири на час за техния труд.

Уж не се "позоваваш" на английските таблоиди, ама тези раздумки за поляка, карал БМВ (пък и дето си му изчислила, че струва 20 хиляди!) са, хм, несериозни.

# 138
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз съм забелязала че в последните няколко години отношението и мнението за Българите коренно се промени тук в UK.
Преди години когато по-голямата част от чуждестранните работници тук работеха нелегално, бяха третирани  като слуги.Не се правеше много разлика кои от къде - всички бяха  в един знаменател- евтина работна ръка и толкоз!След като пуснаха Полша в EU, и след като поляците наводниха улиците с присъствието си, сякаш това накара Англичаните да се замислят и да видят че между тях и Българите има огромна разлика- Българинът  когато иска работи, по отговорен е ( не се налива всяка вечер като казак че да не може да отиде на работа на другият ден), може да смята и наи важното -почти всеки Българин може да говори Английски(или ако не може се научава)
Англичаните се дразнят от хора , които  не говорят езика им, от хора които само гледат как да вземат пари от държавата им- дали във вид на помощи за деца, безработни и прочие, да не плащат данъци.А поляците точно за това са тук- водят децата и жените си тук, живеят в къщи с облекчен наем, даже напоследък най големият хит е  да правят деца и да ги раждат тук а после си отиват  в Полша- а от тук им плащат седмично детски и други подобни за да отглеждат децата си уж в Англия( с тези пари  в Полша живеят като царе)Отгоре на всичкото имат наглостта да искат и да им върнат VAT  данъка  за покупките направени тук.
Българинът - общува  с Англичаните повече, говорят за всичко с тях, шегуват се, смеят се,работят (когато се налага) Joy
Моят мъж е Англичанин и аз знам че такива са и неговите чувства към хора които "ограбват" системата.Сигурна съм че ако такава беше ситуацията  в България и ние щяхме да устояваме позициите си като "местни"
Вили
Извинявам се, но моите впечатления от поляците са коренно различни от горе описаните.
Работят къртовски по 14ч на ден, заемат работни места, които един англичанин не би се хванал да работи понеже са му под достойнството. Болни, здрави не пропускат един работен ден. Винаги са  точни и навреме на работа.
Не се връзвай на това, което пишат по таблоидите.  Peace

Говоря от личен опит , не се позовавам на таблоидите.Работя с много поляци и виждам какви са мнозинството от тях.Има и много добри и трудолюбиви, но като цяло мнението си го писах.Това за Англичаните  е верно че няма да се хванат, но не защото  е недостоина работата а защото на Поляците им се плаща по £4 / час.Ти за тези пари ще се хванеш ли да белиш лук цял ден?Те се хващат щото от 50 милиона поляци - сигурно половината са в Англия и знаят че друга работа трудно ще си намерят.Отделно че половината от тях не се регистрират в хом оффиса и не плащат данъци.(плащат ги такива баламурници като мен)
Измислят си какви ли не причини само и само да  живеят в държавни жилища и да плащат облекчен наем, а иначе кара БМВ от полша за 20 хиляди.Как да ги харесвам  такива - на тях една дума им е позната само ДА ВЛАЧИ.....
Вили

Уф, не ми се пише в тема какви жертви сме  били, ама искам само да поправя фактологичните грешки в разказа на her 76, която май има малко предразсъдъци към поляците. Не може да е вярно как раждали в Англия деца и жевеели от издръжка, защото поданство на детето не се придобива само поради това, че е родено тука.

Миналата година имаше публикувана статистика как огромният процент поляци, които в момента са в Англия, са сравнително млади, нямат деца/dependants, плащат си данъците, и смятат да се върнат след време в Полша: т.е., не са в тежест на "системата", и се вписват много добре в обстановката. Тези 4 лири на час де да бяха: водопоровдчиците/gas men нали са поляци; тарифата е в Лондон е 50-75 лири на час за техния труд.

Уж не се "позоваваш" на английските таблоиди, ама тези раздумки за поляка, карал БМВ (пък и дето си му изчислила, че струва 20 хиляди!) са, хм, несериозни.
Хахаха добре - първо за въпросният господин с БМВ знам защото ми е колега- работи при нас , работи вечер като охрана, кара си колата и му дадоха каунсил хаус( в Стратфорд апон аивон)- защото им каза колко е нуждаещ се  и че не може да си позволи да излезе на свободен наем.Мила аз не пиша празни приказки.
Колкото се отнася до поляците- ти маи не си наясно че ако пребивават тук една година могат да кандидатстват за indefinite leave to remain и си раждат и си вземат все що могат а после засилват децата на баби и дядовци и работят на черно за да си вземат и помощите и заплатката.Информацията ми е достоверна- мои колеги са.Работя на място където лятото имаме повече от 4000 работници-имам добра представа за всички номера които правят.
А това как поляците били плащали данъци и искали да си отидат после в Полша- съгласна съм , но това е за тези които са регистрирани, а какво ще кажеш за тези които идват само за сезона? Не се регистрират, не плащат данъци- как аджаба помагат на икономиката?
Нямам намерението да се заяждам с никого , просто водим разговор, но не сме на едно и също мнение.
Със здраве!
Вили

# 139
  • Мнения: 6 167

нещо не ме разбра. newsm78
разбира се, че на всеки може да се случи да няма достатъчно пари, но не това беше идеята

...

# 140
  • Мнения: 2 032
Вили, тези примери не са статистически значими. Това да си редим ти какви поляци познаваш, а аз -какви още по-други други познавам, малко махленско идва.

Предлагам да спрем да нападаме поляците (на теб какво са ти направили колективно поляците, всъщност? На мен една полякиня едно време за малко да ми вземе гаджето, гадината, причини ми остри сърдечни болки, значи, ама нямам лоши чувства към нацията, странно  Naughty) и да не се хвърляме към сравнения между разлизчните имигрантски групи, от рода на : Ами албанците? Ами сомалийците? и т.н.

Ние сме най-стока, нали, разбрахме се вече  Mr. Green.

# 141
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Вили, тези примери не са статистически значими. Това да си редим ти какви поляци познаваш, а аз -какви още по-други други познавам, малко махленско идва.

Предлагам да спрем да нападаме поляците (на теб какво са ти направили колективно поляците, всъщност? На мен една полякиня едно време за малко да ми вземе гаджето, гадината, причини ми остри сърдечни болки, значи, ама нямам лоши чувства към нацията, странно  Naughty) и да не се хвърляме към сравнения между разлизчните имигрантски групи, от рода на : Ами албанците? Ами сомалийците? и т.н.

Ние сме най-стока, нали, разбрахме се вече  Mr. Green.

Е разбира се че нашето е най убаво. Joy Mr. Green Joy
Нека се обичаме и живеем в мир!
Вили

# 142
Тук има силен вътрешен и външен расизъм. Колкото е по-прост човек, толкова по расист е. Нивата на България обаче не се стигат  ooooh!
Жертва на расизъм не съм била  Rolling Eyes. Малко се дразнех по болниците, че едва ли не със жестове ми говорят, но като видях що народ им се изсипва, дето не могат и датата на раждане да си кажат, ги разбирам Thinking
Хубавото е, че въпреки че имат някакво общо негативно мнение за българите (пак разбираемо) все пак допускат възможността, че точно ти може и да си свестен  Grinning. Единствено някои си мислят, че като си от изтока си по-лесна (пак разбираемо Whistling).
Eххх gioia,
Милано  е много хубаво местенце - ходихме миналата година и останах очарована.
Страхотно "бижу" е този град.
Извинявам се на авторката за откланянето от темата.    bouquet
Вили


радвам се, че ти е харесало  Peace
хубав е градът, но за съжаление има много чужденци  Joy

# 143
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Не съм била лично аз дискриминирана до сега, когато съм била в чужбина, но съм чувала само лоши коментари за българите. Най-ми беше криво, когато веднъж на едно място чух, че ни сравняват с циганите.
Натурална брюнетка съм Simple Smile Където и да отида по света, всички, които не ме познават,  изведнъж решават, че съм "италиано", така и ме наричат, въпреки, че разговора обикновено се води на английски, а аз италиански не знам въобще  Simple Smile Абе казвам им, от БГ съм, кракът ми не е стъпвал в Италия... Сякаш не ме чуват. Ааа, ясно, ясно, италиано ... Веднъж се изплациках и взех, че изтърсих, че съм от Хърватска. Отговора на компанията - Шегувате се, ха, ха, от Хърватска...  Laughing ама нали сте италиано .... Дали ако кажа, че съм от емирствата ще ми повярват и ще спрат да ме спрягат за италианка?
С какво ги провокирам да мислят, че съм "италиано"?

# 144
  • Мнения: 1 199
Най-ми беше криво, когато веднъж на едно място чух, че ни сравняват с циганите.
 
Щях да кажа "Ами нали и циганите са българи?", ама се усетих че е неподходящо. Ама се питам защо. В Канада съм от малко повече от 5 години и се водя за канадка (от български произход), натурализирана, ама все пак канадка. Децата ми пък съвсем. Обаче за циганите, които живеят от векове по нашите земи, не могат да ни се изкривят езиците да кажем че са българи newsm78

# 145
  • Мнения: 6 390
...
Те се хващат щото от 50 милиона поляци - сигурно половината са в Англия и знаят че друга работа трудно ще си намерят.Отделно че половината от тях не се регистрират в хом оффиса и не плащат данъци.(плащат ги такива баламурници като мен)
Измислят си какви ли не причини само и само да  живеят в държавни жилища и да плащат облекчен наем, а иначе кара БМВ от полша за 20 хиляди.Как да ги харесвам  такива - на тях една дума им е позната само ДА ВЛАЧИ.....
Вили
Е да не би българите да не правим подобни магарии по света? Или всички от родители в чужбина сме легални и данъкоплащащи? Хайде, плийз.
Къде точно съм написала всички???Точно така - НИКЪДЕ!
Знам че и Българи има такива , но са много по-малко.какво е това за родителите и легалността?
Вили
Много по малко са защото сме 8.милиона  Wink няма място за сравнение  Crazy Laughing
И по цялото ти писание ти с колко милиона поляци си в толкова близки отношения, че ги слагаш всички под един знаменател ...
И аз да ударя рамо на поляците  Mr. Green има всякакви, но всички да са един дол дренки... тц не са  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 6 167
Малко вадя темата от нафталина, за да попитам какво бихте направили на мое място ( сега, след като е минала случката). Писах и в италианската тема, но и тук да взема мнения  Laughing

Свекърва ми е в  хоспис,  където повечето мед. сестри и асистенти са чужденки - има полякини, румънки и тн. Ок. Всички са много мили и драги, а обслужването в хосписа е на много високо ниво. На кратко , условията са като в луксозен хотел, обслужването и отношението към възрастните и роднините е страхотно. Услужливи, мили, нямам думи да ги похваля.

Още в първия ден, като я приеха, едната сестра ми каза, че е полякиня.
После ме попита аз от къде съм и аз казах, че съм българка. Тя веднага спря да ми говори на вие и мина на ти, което в това място е рядкост, но както и да е. Попита ме дали съм гледачката, а когато й казах, че съм снаха й, тя не реагира, но от тогава тази жена привидно ми се усмихва, но не е много искрена.

Днес свекърва ми искаше подлога и аз й натиснах копчето,  пристигна тази жена ( полякинята) и ми казва " Аз подлогата съм я сложила в банята". Демек, аз да й я сложа. Аз малко се стреснах, не защото не мога или се гнуся, ами не съм виждала как се слага.  И нали възпитана й казвам " Ами аз не знам как се слага". А тя ми отговори " Ами то не е голяма философия, лесно е".   И нали, те обикновено затварят вратата , канят близките изда излязат навън при такива процедури - а тя държеше да ми покаже как се прави.   Shocked ( да не я викам повече, сигурно, когато съм там без мъжа си!!!)
Аз останах да видя , беше ужасно, защото и свекърва ми  се попритесни...
После, аз държа добрия тон до край.
Но си помислих, честно да ви кажа - ако бях италианка дали щеше да се държи така и да ме обучава тази мед. сестра от Полша Rolling Eyes

и дали дискриминацията и лошото отношение от емигранти даже не е по-силна, от тази от 'местните'.
 

# 147
Лени, не бъди толкова мнителна. Предполагам, че не сте се разбрали. А и тук е съвсем нормално да се говори на ти между млади хора.

# 148
  • Мнения: 6 167
говоренето на ти изобщо не е драма.
но отношението й не ми се стори нормално и се сетих и за темата. темата ми увеличи параноите, хаха.
следващият път може да ме научи и как се поставя венозен източник, например. Laughing
едва ли ме дискриминира, защото няма с/у какво, но все пак малко хора на мое място щяха да си замълчат.

# 149
ами питала си я как се слага и тя ти е обяснила ....
наистина ли си мислиш, че и дреме от къде си? блъска жената 12 часа на смяна да изкара някакви пари, че на всичкото отгоре и на любезна се прави и се усмихва

Общи условия

Активация на акаунт