Някакво образувание под клепача?

  • 9 377
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Дъщеря ми е на 5 годинки и има някакво образувание под клепача колкото грахово зърно. Личната ни лекарка каза, че е мастно образувание и да го наблюдавам дали расте, ако да ще го махаме оперативно. Като обърна клепаче и се вижда едно жълто топче. Въпросът е там, че аз доста се притеснявам и ми се струва, че расте, не знам дали си въобразявам или не. Бих искала да чуя и друго мнение, обаче не знам на какъв лекар да я заведа, дали да е офталмолог, хирург или кожен?

# 1
  • Мнения: 1 080
Трябва да ви даде направление за офталмолог .Може да е ечемик или хемагином - незнам дали така се пише .Малкия ми син постоянно има такива топчета - казаха ,че са ечемици ,после ,че са хемагиноми .Май накрая ще се окаже ,че имаме стафилокок - никой не се е сетил да му вземе секрет от очите . ooooh!Междувременно помагат топли компреси на очите и топъл белтък също .

# 2
  • Мнения: 47 956
идете на очен лекар, и то непременно детски
препоръчвам ти д-р топов
ние имаме образование, но е киста, и също го наблюдаваме

# 3
  • Мнения: 4 053
идете на очен лекар, и то непременно детски
препоръчвам ти д-р топов

да,и не прави нищо преди да го е видял специалист 
това е око все пак  Peace

# 4
  • Мнения: 3 914
Трябва да ви даде направление за офталмолог .Може да е ечемик или хемагином - незнам дали така се пише .Малкия ми син постоянно има такива топчета - казаха ,че са ечемици ,после ,че са хемагиноми .Май накрая ще се окаже ,че имаме стафилокок - никой не се е сетил да му вземе секрет от очите . ooooh!Междувременно помагат топли компреси на очите и топъл белтък също .

catch, не слагай топли компреси и белтът,ако се окаже наистина стафилокок,ти му осигуряваяш прекрасна среда за живот Peace
идете на очен лекар, и то непременно детски
препоръчвам ти д-р топов

да,и не прави нищо преди да го е видял специалист 
това е око все пак  Peace
Peace

# 5
  • Мнения: 1 080
 Viki i mama ,още не са му взели секрет от окото .А именно очен лекар ме посъветва да слагам топли компреси  newsm78

# 6
  • Мнения: 3 914
Viki i mama ,още не са му взели секрет от окото .А именно очен лекар ме посъветва да слагам топли компреси  newsm78

Ама преди или след като се сетиха да вземат секрет,ей тия доктори са.....................
Вземи секрет ,пък когато имаш резултат ,си има страхотни капки Peace
И отиди при Топов,ако още не си го посетила де Wink
Успех Hug

# 7
  • Мнения: 1 080
Въобще не е ставало и дума да взимат секрет а малкия вече 4 месеца постоянно е с топчета по две три на око .Никакви капки и мехлеми не помагат .За това се съмнявам за стафилокок той и по бузките има обрив уж било атопичен дерматит   ooooh!
Не сме ходили при този доктор .

# 8
  • Мнения: 728
Благодаря за съветите! Ние не сме във Варна. Днес пак я водих при личната и пак каза да го наблюдаваме и й изписа хидрокортизон. Ще помислим още малко да видим.

# 9
  • Мнения: 3 914
Благодаря за съветите! Ние не сме във Варна. Днес пак я водих при личната и пак каза да го наблюдаваме и й изписа хидрокортизон. Ще помислим още малко да видим.
Заведи я в очната болница във Варна,с направление,там има прекрасни офталмолози,Светла Николова е една от тях PeaceНаправи го,не боли Hug

# 10
  • Мнения: 22
И аз да се обадя Simple Smile Имах нещо подобно под клепача години наред докато на един преглед във военна болница не ми казаха, че е необходима операция, която аз отказах. Споделих с колежката си и тя просто си свали златния пръстен от ръката натърка ме с него и точно след една седмица изчезна Laughing така че това е съвет от мен  може и да помогне Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 053
И аз да се обадя Simple Smile Имах нещо подобно под клепача години наред докато на един преглед във военна болница не ми казаха, че е необходима операция, която аз отказах. Споделих с колежката си и тя просто си свали златния пръстен от ръката натърка ме с него и точно след една седмица изчезна Laughing така че това е съвет от мен  може и да помогне Simple Smile

съмнявам се много,това нещо да ти се е махнало благодарение на златния пръстен  Crazy

# 12
  • Мнения: 47 956
е щом сте във варна, там има много добра болница със страхотни лекари, идете там

Общи условия

Активация на акаунт