Каква професия НЕ бихте желали децата Ви да изберат?

  • 3 452
  • 93
  •   1
Отговори

Анкета

Коя от посочените професии не бихте искали детето ви да избере и ЗАЩО?- моля изберете максимум 3 от посочените опции

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Мили настоящи и бъдещи мами и татковци,
коя професия НЕ бихте желали  детето ви да упражнява и защо?

Аз лично Не бих искала детето ми да стане военен- гледаме по новините колко много млади воиничета гинат по разни воини, които се водят повече от интерес към "земните богатства" отколкото за доброто на човечеството.
Вили

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Не мисля, че е удачно да се бъркам в избора на детето си. Единственото, което бих направила е да го насоча ненатрапчиво, но ако видя , че има интерес в определена област.

# 2
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Избрах военен, сигурно ще полудея докато свикна през какви опасности може да мине детето ми  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 243
Продавачка. Peace

# 4
  • Мнения: 601
За сега съм на мнение, че няма да им се бъркам. Е, няма да съм на седмото небе ако са стриптизьорки, например, но деца са ми - каквото и да работят, пак ще си ги обичам. Със сигурност няма да съм от онези майки с неосъществени мечти, които бутат децата си все по някакви конкурси и участия!
А анкетата може да е обидна за хора, практикуващи професия, спомената в нея. Няма обидна професия. Аз като ученичка какво ли не съм работила, за да си купя заветните дънки! И в мебелен завод и цветя съм продавала, и в закусвалня и 'айде, да не изброявам... Laughing
На продавачката, например, със сигурност й се иска баща й да е строителен магнат, ама какво да прави момичето?!

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 09:57 от Pettya®

# 5
  • Мнения: 6 461
Не бих желала да се намесвам в избора за работа на децата си, когато пораснат.
Може би ще ги насоча ,но последната дума ще е тяхната.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 359
Много от тези професии не бих искала да упражнява дъщеря ми.
Аз пък смятам, че бих мога да помогна на детето си да направи подходящ избор на професия. Във възрастта, когато се прави този избор и насоки, да го кажем, на едно дете не е достатъчно само собственото му мнение, поне според мен.
Моите родители допуснаха грешка в това отношение и не бих искала на направя същото за детето си.

# 7
  • Мнения: 2 631
Едва 2-3 от изброените ми допадат!
Освен това, е коренно различно относно момиче и момче!
Т.е. не гласувах. Mr. Green

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Слава Богу моите родители никога не са се месили в живота ми с такива решения как да живея собствения си живот! Родителите поне според мен трябва да подкрепят децата си и да им помагат.
Важното е децата ми да са добри и качествени хора. Няма срамна или лоша професия.
Моля се само да не взимат дрога и да не вършат престъпления.

# 9
  • Мнения: 4 621
Не мисля, че е удачно да се бъркам в избора на детето си. Единственото, което бих направила е да го насоча ненатрапчиво, но ако видя , че има интерес в определена област.
Това е и моето мнение Peace

# 10
  • Мнения: 439
Моя бебчо е още малък,иначе не страдам от някакви болни амбиции.Живот и здраве той сам ще избере пътя по който иска да върви
Иначе гласувах с първата опция-военен

# 11
  • Мнения: 576
Не бих желала да се намесвам в избора за работа на децата си, когато пораснат.
Може би ще ги насоча ,но последната дума ще е тяхната.

И аз споделям това мнение! smile3521

# 12
  • Мнения: 2 952
   Мисля , че от  всички професии коже да преуспее ако са кадърни, може да се издигнат и да си намерят добра позиция.
  Например не баш шивач , обаче дизайнер или шеф на шивашка фирма .... hahaha голяма съм скица , все си ги виждам децата по високите позиции  Joy

 Wink

# 13
  • Мнения: 1 364
Не бих желала да се намесвам в избора за работа на децата си, когато пораснат.
Може би ще ги насоча ,но последната дума ще е тяхната.

И аз споделям това мнение! smile3521

Гласувах за военен.

# 14
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Всички изброени в анкетата професии са достойни за уважение. Не бих желала детето ми да работи нещо, от което ще се чувства зле. Най-много за хората съм научила от най-неприятните неща, които съм работила.

Общи условия

Активация на акаунт