Лепенки за епилация Таку – е*аси лепенките!

  • 9 938
  • 57
  •   1
Отговори
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Искам да споделя с вас нещастния си опит да си махна космите с въпросните лепенки. Аз от години се обезкосмявам само с епилатор, но от 2-3 седмици не ми е под ръка, а космите си растат и нехаят Grinning , затова си взех 3 лепенки и почнах от бедрата и бикини-линията. Поставих въпросното чудо и дръпнах, при което се изскубнаха 3 косъма, а половината зелена лепкаща гадост остана върху мен  ooooh! . Пробвах няколко пъти с найлончето да я взема, в резултат на което успешно отстраних още десетина косъма, а лепкащото вещество си остана. Отказах се и отидох да се измия..и о, ужас – не се мие  Sick ! Оставих душ-гела и се натърках здраво със сапун, постоях няколко минути и пак не се отми! Пробвах да се обръсна, но космите бяха залепнали здраво или за кожата, или на групички помежду си и само си задръстих самобръсначката  #2gunfire . За момент се замислих за нещо по-силно измиващо, като прах за пране или препарат за чинии, но идеята ми се стори налудничава и се отказах. Взех марля и спирт (90 процентен!) и се натърках здраво, но и това не помогна. Доста се чудих после какво да направя и накрая взех талк за тяло и здравата се напудрих, гледката е незабравима – косми с пудра  Tired ...Като си обух домашния панталон и той плътно залепна и на всяко ходене до тоалетна трябваше да го отлепям...Днес положението е по-добре, след н-тото миене престана да лепи, ама вчера бях откачила направо!

# 1
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Махни го с бебешко олио Wink...само така става, иначе нищо не помага.

# 2
  • Мнения: 5 228
С тези ленти не съм имала точно такъв проблем, обаче веднъж си обезкосмих краката с тях и след това целите станаха във врастнали косъмчета. Ужас. Месеци след това имах проблеми. С други ленти не ми се е случвало. Нещо не са читави тези ленти.

# 3
  • Мнения: 1 540
Да, с олио ще се изчисти.

Аз веднъж съм ползвала тези ленти и номерът да ги използваш максимално ефективно е да ги сложиш в хладилника и да ги използваш веднага, докато са студени. Има ефект, ако са студени, но иначе...  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 455
Бях си купила цяла кутия от тях и полудях.Резултата беше същия като при теб Mr. Green
От години си купувам българската,но реших да пробвам тази и стана пълен провал.За почистване само с олио става.

# 5
  • Мнения: 6 896
Аз съм използвала такива лентички върху приятеля ми, а той логично е по-окосмен от мен и почти всички косми се махат, не съм имала проблем.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
И аз не ги харесвам.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз не съм доволна от лепенките на Таки. Фирмата ,в която работеше мъжа ми ги внасяше ,а аз  използвах тези от конкуренцията.Използвам спрея на Стрийт и съм много доволна.Обаче епилатора е незаменим.От кремчетата също имам оплаквания.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Точно вчера си купих от тези ленти,сега обаче се чудя дали да ги ползвам.Те не се ли загряват преди употреба?! newsm78

# 9
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
То не стига това, ами другата половина от найлончето, по която не би трябвало да има от кола-маската я намерих незнайно как лепната плътно за любимата ми чанта... #Cussing out Явно докато съм се суетяла, съм бутнала лепенката и тя точно за чантата ми намерила да се лепне  Tired Сега съм я сложила в един плик и се чудя какво да я правя - незнам дали ще се изпере в пералнята newsm78 Абе голямо приключение с тези лепенки - другите 2 директно е боклука ги метнах!

# 10
  • Мнения: 1 540
Точно вчера си купих от тези ленти,сега обаче се чудя дали да ги ползвам.Те не се ли загряват преди употреба?! newsm78

Напротив, трябва да са току-що извадени от хладилника.

# 11
  • Мнения: 5 228
Аз пък ги затоплях. Не се ли действа така с всички ленти?

# 12
  • sofia
  • Мнения: 4 296
на опаковката пише да се стоплят м/у дланите

# 13
  • Мнения: 1 540
на опаковката пише да се стоплят м/у дланите

Да, но това трябва да стане за част от секундата, затова не бих го нарекла затопляне. Аз ги ползвам така лепенките - вадя ги от хладилника, за част от секундата ги слагам между дланите, после бързо отлепвам лепенката, слагам я на крака /или където/, натискам набързо и рязко дърпам. Като се стопли зеленото, не може въобще да се ползва.

# 14
Аз използвам лиентичките за махане на косъмчетата около устните и мога да кажа че вършат чудесна работа поне при мен.На други места не съм ги ползвала, и да, затоплям ги предварително между дланите си иначе нищо не става ами се получава както  при vanessa_jo

# 15
  • Мнения: 113
   И аз имах същите перипетии като  vanessa_jo,въпреки че преди това бях ползвала други марки и не съм имала проблем. Явно нещо не са от най-хубавите.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 472
И обикновено залепват ужасно плътно за кожата, така че си махате и част от нея заедно с космите, или пък може и само кожата. Над горната устна е особено гадно.

# 17
  • Мнения: 5 362
Точно такива изхвърлих наскоро и аз.
Реших да се обезкосмявам с тях,но почти всичко залепна по мен и едвам се изчисти после...,мани!
Не съм доволна въобще Naughty

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз преди години пробвах с тях, но ръцете ми станаха тука има-тука нема. Добре, че са ми тънки и руси космите, та не избеснях толкова. Козметик му е майката  Peace

# 19
 Grinning Значи хич да не го пробвам на други места по тялото.. добре де, като не ви  понасят кажете поне от кои  сте доволни, и защо ли ми се струва ,че повечето не ги харесват не защото не са хубави ами защото не могат да боравят правилно с тях.. newsm78 ,макар ,че ги  ползвам ама и аз не съм от очарованите да си призная ,но понеже ми вършат добра работа търпя  Crazy

# 20
  • Мнения: 5 228
Аз ползвам Стреп и Леокрема и са ок.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Точно такива изхвърлих наскоро и аз.
Реших да се обезкосмявам с тях,но почти всичко залепна по мен и едвам се изчисти после...,мани!
Не съм доволна въобще Naughty

И аз не успях да се справя с Taky, а няколко пъти пробвах  ooooh!.

# 22
  • Мнения: 1 952
Тези неща..лентите, се използват по определен начин и няма проблем.

# 23
  • Мнения: 6 958
Продават се специални кърпички заедно с лентичките за преди и след третиране  Peace

# 24
  • Мнения: 1 952
Лепкавото се отстранява с всичко мазно, аз съм го махала даже и с тоалетно мляко, не е болка за умиране, просто не пада от водата.

# 25
  • Мнения: 248
Миранда много правилно ви каза - има мокри кърпички за след това, които са напоени с нещо като бебешко олио и с тях няма никакъв проблем да се махне, ако нещо е останало от лентата. То не само маха остатъците, но и успокоява кожата на съответното място. Аз ползвам само на Таки, пробвала съм и други, но от тях определено не съм толкова доволна - особено от Леокрема, от които звърски се обринах, да не говоря, че освен космите си отлепих и доста кожа, така че.....май е доста индивидуално.-

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 816
Продават се специални кърпички заедно с лентичките за преди и след третиране  Peace
Именно.
С Таки съм се обезобразявала по метода, споменат от авторката.
Но то беше поради глупост - който не чете упътване и не ползва кърпичките, така е...
А миналото лято си оформих перфектно триъгълника с лепенки Вийт - изцяло - та е въпрос и на техника  малко.

# 27
  • Мнения: 1 455
Продават се специални кърпички заедно с лентичките за преди и след третиране  Peace
Именно.
С Таки съм се обезобразявала по метода, споменат от авторката.
Но то беше поради глупост - който не чете упътване и не ползва кърпичките, така е...
А миналото лято си оформих перфектно триъгълника с лепенки Вийт - изцяло - та е въпрос и на техника  малко.
Не съм сигурна ,че е въпрос на техника.Аз от 7-8 години ползвам само кола маска и съм пробвала може би всички възможни,само с Таки не успях ooooh!
А като си купих цяла кутия,в нея има само две кърпички Crossing Arms
Аз със олиото си се почистих,но половината маска остана по кожата ми.

# 28
  • Мнения: 2 237
Ох,много се смях....Извинявай,то не  е смешно ама...Аз бях в същата ситуация миналата година.Тръгвам за морето,ама порядъчно космясала.Козметичката - в отпуск.И викам,чакай да пробвам с тези лентички.И лепвам аз на бикини-зоната и какво мислиш ? Да,да,същото като при теб ! Като залепна оная ми ти щуротия по мен,няма измиване.Да не говорим че едва ми махна десетина косъма.Пробвах да я махна с лепенката - не ще.Мих,търках,жулих....тц.
Измих се с лакочистител и горе-долу падна.Резултат - отидох на море цялата синя-червена-лилава-зелена-жълта в бикини зоната.И зверска болка от дърпането.Ще каже някой - тая са я изнасилвали....И повече от тия лепенки - не !

# 29
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Продават се специални кърпички заедно с лентичките за преди и след третиране  Peace
Тези кърпички са длъжни да ги дават продавачките,ако се услушват си ги поискай.Определено не съм фен на тези ленти с найлончетата има по добри.

# 30
  • Мнения: 1 952
Продавачката не е длъжна да ги дава, когато си купите една лента, а не цялата кутия, защото кърпичките са по-малко от лентите.
Като искаш кърпи, плащаш.

# 31
  • Мнения: 1 540
Да, те си вървят в комплекта.

# 32
  • Мнения: 2 229
Аз си махнах веднъж космите на ръцете с Таки, даже тема бях пуснала, и си мислех че добре съм се справила, но на следващия ден едната ми ръка (дясната по обясними причини Mr. Green ) беше цялата в синки. Но с измиването не съм имала проблем - първо че че остана почти нищо лепкаво по ръцете ми, а каквото имаше се махна много лесно с кърпичката, която ми дадоха.

# 33
  • Мнения: 1 906
Те не се ли загряват преди употреба?! newsm78

На мен продавачката ми каза, че задължително първо трябва да се затоплят  #Crazy. Следвах инструкциите й и за резултата се сещате сами  #2gunfire

# 34
  • Мнения: 639
Да, далеч от тези ленти!!!!! Mr. GreenАз си купих тези за лице и си махах мустака,ползвах и мазните кърпички към комплекта,20мин.след процедурата цялото ми лице пламна в ситен обрив,който ме държа 1седмица  Sick Sick #CrazyУжас!Първият път си помислих,че не е от лентите и естествено след известно време повторих процедурата ,точно когато трябваше да ходя на служебен коктейл и познайте - обриви ,зачервявания ,направо ми идеше да  #2gunfire производителя.

# 35
  • Мнения: 1 063
 rotfImao извинявай, но ситуацията е била толкова комична, просто не можах да се стърпя.
Обаче благодаря, че сподели, днес и аз заглеждах лентичките в магазина, но нещо не можах да се реша и виждам, че е било правилно Peace, остава си вариант козметик Laughing

# 36
  • Мнения: 1 952
Аз мисля, че когато се маха нещо по лицето се пипа внимателно, ако почне да се дърпа 2-3 пъти на едно място, нормално  е да се зачерви.
Не подкрепям тези ленти, просто знам колко трудно се ползват, но не е невъзможно, аз добре се справям вече, но и аз съм имала същите проблеми като вашите първите няколко пъти.

# 37
  • Мнения: 6 958
Продават се специални кърпички заедно с лентичките за преди и след третиране  Peace
Тези кърпички са длъжни да ги дават продавачките,ако се услушват си ги поискай.Определено не съм фен на тези ленти с найлончетата има по добри.

Дават ако си купиш 3-4 ленти защото в кутията има само 2 за преди и 2 за след, затова ги продават отделно в случай че си закупиш 1 такава или пък ти я дават към лентичките, но ако си купиш повече  Peace

# 38
  • Мнения: 1 952
Продават се специални кърпички заедно с лентичките за преди и след третиране  Peace
Тези кърпички са длъжни да ги дават продавачките,ако се услушват си ги поискай.Определено не съм фен на тези ленти с найлончетата има по добри.

Дават ако си купиш 3-4 ленти защото в кутията има само 2 за преди и 2 за след, затова ги продават отделно в случай че си закупиш 1 такава или пък ти я дават към лентичките, но ако си купиш повече  Peace

Именно..и са си прави, а и сега в аптека няма как да се случи това, нали с новия закон не могат да разпечатват кутии, няма единични бройки вече.

# 39
  • Мнения: 6 958
Продават се специални кърпички заедно с лентичките за преди и след третиране  Peace
Тези кърпички са длъжни да ги дават продавачките,ако се услушват си ги поискай.Определено не съм фен на тези ленти с найлончетата има по добри.

Дават ако си купиш 3-4 ленти защото в кутията има само 2 за преди и 2 за след, затова ги продават отделно в случай че си закупиш 1 такава или пък ти я дават към лентичките, но ако си купиш повече  Peace

Именно..и са си прави, а и сега в аптека няма как да се случи това, нали с новия закон не могат да разпечатват кутии, няма единични бройки вече.

Да и аз чух за закона  ooooh! За инфо цялата кутия е около 8-10 лева... менят й цената постоянно и зависи от къде се взема  Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 2 229
Какъв закон?

# 41
  • Мнения: 6 958

Забраняват продажбата на отделни блистери с хапчета, лекарства и т.н., бройка хап от това, бройка от онова, половин опаковка Фервекс например и т.н. всичко трябва да се продава с цели опаковки, и хората и аптекарите сега недоволстват защото клиента няма пара да плати от раз цяла опаковка на дадено лекарство и са си в правото де  Peace Държавата иска да ни умори и да ни докара до просешка тояга това е истината  Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 2 229
Цели опаковки?!??!?! #Crazy Е това е лудост, някои лекарства са дооооста скъпи. Confused
Има логика, но дано започнат да правят по-малки опаковки, че иначе не знам. Rolling Eyes
Лентите на Таки ще са най-малкият проблем. Mr. Green

# 43
  • Мнения: 6 958
Цели опаковки?!??!?! #Crazy Е това е лудост, някои лекарства са дооооста скъпи. Confused
Има логика, но дано започнат да правят по-малки опаковки, че иначе не знам. Rolling Eyes

По новините изцепиха дори, че колко му било хората да се групират и 2-3-4 пенсионера да си купели една опаковка и да си я разделяли... Глупаци... Няма значение, може в клюкарника да има такава тема или някъде другаде в Здравния и аз незнам...  Peace По малки незнам дали ще ги направят, но едно е сигурно не всеки има да извади и да даде пари от раз за цяла опаковка от дадено лекарство... Понякога дори не ти трябват 5 блистера, а само 1 да речем... Изобщо така са го измислили, че да ни накарат да мрем по бърже  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 952
Ние си продаваме на блистери...

# 45
  • Мнения: 1 063
В нашата аптека ми обясниха, че това е изискване на ЕС и те все още дават, но не за дълго...

# 46
  • Мнения: 6 958
В нашата аптека ми обясниха, че това е изискване на ЕС и те все още дават, но не за дълго...

Да това е причината  Peace

# 47
  • Мнения: 180
Ле-ле,момичета, а аз точно такива си купих.Та сега съм в чуденка да ги ползвам ли newsm78

# 48
  • Мнения: 1 426
И аз имах същите проблеми, лепнах си ги върху горната устна - не само че ни един косъм не се махна, ами всичкото лепкащо си ми остана върху мене. А с почистващите кърпички направо нищо не стана. Добре, че беше петък вечер, та до понеделник успях някак си да добия що-годе приличен вид, макар и с червени петна по физиономията. Такава дивотия не ми се беше случвала друг път. Изхвърлих ги на секундата, а си бях купила цяла кутия. Още ме е яд

# 49
  • Мнения: 372
според мен има логика в това лекарства и козметични продукти да не се продават "на парче", а само в цели опаковки, просто защото упътването за употреба е само едно за една опаковка! Вие самите не държите ли да се запознаете с рисковете и начина на употреба на дадения продукт/лекарство преди да го използвате?! Ако да - единствения начин е да си купите цяла опаковка и тогава гафовете и неприятните ситуации /да не говорим пък за фаталните.../ - ще са по-малко. Дори с рецепта да си взимате нещо, винаги е много по-добре да четете и упътванията! А ако на вас ви дадат един блистер/една лепенка с упътването от кутията, то на следващия купувач ще трябва да му дадат без упътване... Следователно има смисъл да се продават само цели опаковки - все пак всеки сам си носи отговорност за здравето и ако иска - да чете... Друг е въпроса за цените, нашия стандарт на живот и т.н. Но риска от прекомерно свободната употреба на лекарства и продукти хич не е за поценяване!
Що се отнася до епилиращите лентички - и аз нещо не се справям добре...  ooooh! Сигурно и практика трябва, ама...  newsm78

# 50
  • Мнения: 5 577
 Rolling Eyes аз съм ползвала, такива проблеми не съм имала.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 246
С тия нещастни лепенки и аз имах изпълнения не се оскубах изобщо. Ползвам само на Стреп или на Личия те са много добри. На упъването на всички пише да се разтриват между дланите за да се затоплят, а лепкавата гадост се маха само с олио-бебешко или за готвене, е по-добре да е първото.

# 52
  • Мнения: 2 229
Ле-ле,момичета, а аз точно такива си купих.Та сега съм в чуденка да ги ползвам ли newsm78

Пробвай, но не над горната устна и само ако са ти дали от почистващите кърпички за след това. Grinning

# 53
  • Мнения: 1 765
Ох, тези лентички са супер гадни, ползвала съм ги ( само за мустаките ), ефект получавах след n- брой дърпания, резултат...червена и обрината, а в крайна сметка имам мъхче там...

В крайна сметка фаворит са ми лентичките на Личия, сега взех на Леокрема, ами и те не са лоши... Simple Smile

# 54
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
От тези съм най-доволна аз. Не знам вие как боравите с тях, ама в сравнение с другите( Strep, Veet например) се много по-добри. Особено лентите Taky с рол-он... Имат много ленти, които се мият и се отлепят идеално.

А Личия къде ги има, май не съм виждала  Thinking

# 55
  • Мнения: 6 958
Ле-ле,момичета, а аз точно такива си купих.Та сега съм в чуденка да ги ползвам ли newsm78

Пробвай, но не над горната устна и само ако са ти дали от почистващите кърпички за след това. Grinning

Много хубаво махат за горна устна, но наистина трябва да имаш почистващо пликче обезателно  Peace

# 56
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Taky  са гадни, аз не ги харесвам. А иначе колата се маха с мазно може и с олио. Аз предпочитам Strep=

# 57
  • София
  • Мнения: 480
Понякога ползвам Таки, понякога Виит. С 1-2 движения отстранявам мустачките без проблеми. Но каквито и лентички да съм купувала само със специалните кърпички се отмива лепкавото. Иначе не си е работа.

Общи условия

Активация на акаунт