Колко според вас трябва да тежи бебе на 3,5 месеца?

  • 17 097
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 479
Абе какви диети на бебе бе?
И ние наддавхаме почти по 1 кг. на месец първите три месеца. А педито никога не ми е казвала да я слагам на диета.
Според мен най-важното идва сега когато сме вече на годинка и половина и започва да разбира че има хубави тестени  и сладички неща които да предпочете пред манджата й за обяд например.  Mr. Green
Така че сега се опитвам да ги ограничавам максимално.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 252
Много си е добре детето - ако си мислиш, че е бил тежък успокой се. Синът ми на 3м. беше 8,600кг, а на 4м - 9,760кг. Не съм го подлагала на диети. Но е бил през този период само на кърма - то няма и как да му намаля яденето.

# 32
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Това за диетата Naughty

# 33
  • Мнения: 435
Сина ми се роди 2.900. На контролния преглед на 3тия месец беше 6.940  Shocked (62 см височина).
И нашата педиатърка каза че сме дебелички, но кърмено бебе на диета как се подлага  newsm78
Разчитам че следващите месеци нещата ще се регулират и няма да шокирам докторката всеки пъткато слагам сина си на кантара  Mr. Green. Вероятно бебетата, които са родени по-слабички бързат да настигнат връстниците си.

# 34
  • Мнения: 24 467
А, само кърмено, то и с АМ хранено бебе опитайте се да го поставяте на диета. Аз пробвах, данните на бебето съм дала по- преди и удържах два часа през нощта и около 3 часа през деня. Отказах се и сега в първи клас не сме от слабите дечица, но то си има и генетика. Братчето например е съвсем в нормативите според таблиците.

# 35
  • Мнения: 123
моя чочо на 3.5 месеца беше вече 7.700 кг, докторкота му се кефеше и само натърти да давам вит д hahaha

# 36
  • Мнения: 1 367
моя чочо на 3.5 месеца беше вече 7.700 кг, докторкота му се кефеше и само натърти да давам вит д hahaha
и ние сме толкова сега-на три месеца и половина Laughing

# 37
  • Мнения: 46 477
В норма е според мен newsm78 въпреки, че има значение и колко см. е детето, килата сами по себе си нищо не означават.

На 3.5 месеца дъщеря ми беше 7.200 кг. 64 см. Лекарката й не е отваряла дума за диета.

# 38
  • Мнения: 314
А ние се родихме 2900 -49 см ,изписаха ни 2800 , а на 3 месеца бяхме 5550 гр и 59 см ,всяко дете си е индивидуално според мен ,ние 1 месец бяхме ка1или 1200 гр , 2 месец - 700 гр ,педито каза че е в най - долните  граници , а сега 3 месец 850 гр .Не се притеснявай щом се чувства добре детето и е  весело .

# 39
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 707
Според мен сте си добре. Още повече, че на тези месеци бебковците си удвояват килограмите от раждането. И ние сме почти с вашите размери и нашето педи казва, че сме пълнички.
Рали е родена 3000 гр. Изписаха ни 2920 гр. На 3 месеца -  5600, а на 5месеца - 7050. На 4 месеца пропуснахме консултацията, заради грипна епидемия, но според мен трябва да е била около 6 и нещо килограма.

# 40
  • Мнения: 84
И моята госпожица се роди 2850 и на 3 мес и половина тежи 5700. Може би твоето бебе наддава бързо, но така или иначе не е извън норми. Зависи може би и с какво го храниш?

# 41
  • Мнения: 498
Май сте си даже идеално! под 2кг. На диета да се подлага  педито Mr. Green
Peace екстра сте!няма страшно да е по дебеличко сега.После като проходи тогава диети!

Общи условия

Активация на акаунт