Ренген и бременност

  • 1 133
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Днес бях на зъболекар и ми се изправи косата. Каза ми че трябва да направи рентген на зъб за да види дали да го вади или да го запази и в същото време ми изписа и антибиотик. Каза ми че съм имала заболяване на венците от доста време (това съвсем ме сбърка).
Обясних му че доста кървят сега през бременността и венците ми са надути. Но той твърдо заяви че е заболяване. Утре ще ходя на друг зъболекар за консултация. А току що говорих и ГП си за антибиотика каза че няма проблеми. Страхувам се за рентгена. Бих се простила със зъба си но да не навреди на бебето. Какво мислите вие за рентген?

# 1
  • Мнения: 2 068
Аз знам че може да се прави само в 9 месец за да се види как е застанало бебето

# 2
  • Мнения: 5 391
Аз знам че може да се прави само в 9 месец за да се види как е застанало бебето
Ъ? Shocked

# 3
Рентгенова снимка на зъб???

# 4
  • Мнения: 2 677
Рентгена е противопоказен при бременност!

Рентгенова снимка на зъб???

Това е обичайна практика, не знам какво те учудва.

# 5
  • Мнения: 2 891
Според мен е противопоказно.

# 6
  • Мнения: 941
Аз знам че може да се прави само в 9 месец за да се види как е застанало бебето
Ъ? Shocked
как ще се види с рентген бебето???? #Crazy за тая цел хората са изобретили ехограф Mr. Green В никакъв случай не си прави рентгенова снимка,може да увредиш бебето,а на зъболекаря #2gunfire

# 7
Ne se o4udvam za rengenovata snimka na zaba. Tova be6e po povod na otgovora na Kalaka, no ne go pusnah kakto triabva.

# 8
  • Мнения: 2 068
Аз знам че може да се прави само в 9 месец за да се види как е застанало бебето
Някъде го бях чела но не се практикува постоянно

# 9
  • Мнения: 2 891
Абе, жени, моля ви, прочетете още веднъж темата, че много ми стана смешно   Praynig

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
А не.Това не е истина.Сменяй и зъболекаря и GP-to.
Нито рентгена, нито антибиотика са безопастно нещо, особено вначална бременност.
И при мен имаше проблем с един зъб и венците ,ама ми ги излекуваха временно.Пък ще видя сега кога ще ги правя.Ако се наложи по-добре вади зъба,но не ходи на ренген.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
На мен АГ-то изрично ми забрани да снимам зъб... Каза, че принципно имало начин да се направи подобна снимка - в смисъл, че съществуват Pb - ни "престилки", които изцяло да предпазват корема, но и тя не знаеше къде ги има. И че е опасно за бебчо иначе. Във всеки случай, много внимавай, и не отивай къде да е... А чувствителните, кървящи венци май са си сред екстрите на бременността...  Sad

# 12
  • Варна
  • Мнения: 464
На мен ми правиха снимка на зъба именно с такава предпазваща жилетка в 5-ти месец. След като зъболекаря е запознат, че си бременна и се вземат необходимите мерки може да се направи снимка. Скоро имаше тема за упойките по време на бременност и пак всички в един глас не може, опасно е. После по темата писа смоматолог и разясни, че има специални упойки без адреналин, които се използват при бременни. И сега май положението е същото. Не искам да обидя никой, но ако жената отиде при компетентен зъболекар няма да има проблем. Само я плашите излишно.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 585
И аз знам, че рентгенът е много вреден и не трябва да се прави по време на бременност. На една лекция докторката го каза. Аз бих те посъветвала да не правиш. Naughty
А преди време са правили рентгенови снимки , за да се види колко е широк тазът и да се прецени какъв ще е ходът на раждането, но вече не се практикува - това го каза същата докторка на лекцията.
За антибиотикът - да, никак не е желателно да се пие, но има и такива, които не са противопоказни при бременност и ако наистина има някаква сериозна инфекция, по-добре да се пие. инфекцията може да бъде много по-опасна за бебето от антибиотика. На мен за съжаление ми се наложи да пия доста пъти през бременността, но нямаше друг начин. Rolling Eyes

# 14
  • pomorie
  • Мнения: 848
аз докато бях бременна боледувах често х #Crazyващах какви ли не бацили.антибиотик съм пила два пъти но зависи и от антибиотика.за ренгена ме предупредиха обаче в никакъв случай да не давам и то лекар ме предупреди.при облъчване с ренген много често се раждат деца които по-късно развиват левкемия-от облъчването...

Общи условия

Активация на акаунт