Контракции в осмия месец(34 г.с)

  • 17 134
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте момичета!!! Не съм привършила с въпросите по старата тема и вече пускам нова ама Иво да се прави, като ми е за пръв път и всичко което ми се случва провокира нови и нови питанки.
Лошото е че на лекари почти нямам вяра и за това предпочитам да питам вас които сте преживели вече някоя и друга бременност.
Притеснението ми е въз основа на това , че от началото на самата ми бременност започнах да получавам контракции и болки.
Сега естествено вече по-напреднала 34 г.с. продължавам да ги получавам, но са доста осезаеми.Страх ме да отида на лекар защото моя, веднага ще ме тръшне в болница и сигурно ще ме държат там докато родя , а аз не искам да стъпя там до момента до когато вече е неизбежно(при самото раждане).Пия си магнезий и ношпа, но все пак има дни и дни.Един път съм добре, друг път са по 10 и повече на ден.Исках да разбера дали на някоя от вас и се е случило подобно нещо когато е била в осми месец и как са се доразвили нещата.
Благодаря ви отново !!!

# 1
  • Мнения: 724
Здрасти 
Според мен ако са ти толкова силни контракциите трябва на всяка цена де консултираш с доктор!
Аз също то време на време имам контракции но в никакъв случай нито са ми силни нито болезнени само усещам как корема ми се втръдява за секунди и това е.

# 2
  • Мнения: 305
Аз си мисля, че най-добре е да отидеш на лекар и да правиш каквото прецени той за добре.
Тук става въпрос за теб и най-вече за твоето бебе и дори и да трябва да постоиш в болница мисля, че тази жертва ще си заслужава.
Аз контракции не съм имала, но моя приятелка беше около 2 седмици в болница защото започна да получава такива в 8 месец.
Всичко беше ОК та накрая роди 10 дни след термина като предизвикаха раждането със системи.

Отиди на лекар и дано всичко е ОК!

# 3
  • Мнения: 255
е аз не съм ги получила сега тепърва.така съм от третия месец.
Бебенцето го гледахме миналата седмица и е добре.Юнак.
А на лекар съм утре.Ако каже че канала е затворен.Няма да се боря за болница.
В шестия месец лежах 4 дни с едни ревли.Е неискам пак да ми промиват  такива мозъка с разни страхотии или пък да ми хъркат по дванадесет часа като мечки да немога да мигна  Grinning.Стискайте палци утре да ми кажат че всичко е нормално.

# 4
  • Мнения: 305
Дано всичко е ОК! Стискам палци!
Знам че не е особено приятно да си в болница.По тово време на бремеността и аз бях в болница но заради високо кръвно, та знам за какво става въпрос.Но много много не слушах лиглите около мен и използвах времето да чета книжки за бремеността и майчинството.Това ми помагаше много, но няма да ти обяснявам и аз с какви хъркащи дами бях в една стая.Преживява се!

# 5
  • Мнения: 2 019
аз лежах именно заради такива контракции в болница и благодарение на това устисках до 37гс

# 6
  • Мнения: 255
Утре ще се разбере дали ще се наложи да лежа по болници и какви са точно тия контрации

# 7
  • Мнения: 2 019
дано всичко е наред Hug

# 8
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Ако са повече от 15 на ден, отивай на преглед. Мен ми се случи в 32 г.с. да имам контракции през 10 мин. в продължение на 4 часа. Отидох на лекар, за щастие всичко беше наред, нямах разкритие и тоновете бяха добре. Но като цяло имах доста подготвителни контракции, въпреки магнезия и но-шпато. Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 586
Стискам палци всичко да е наред и да изкараш докато му дойде времето.  Hug
Знам колко е неприятно да лежиш в болница, случи ми се 2 пъти, но ако се налага, не трябва да се замисляш - така ще е най-добре за бебенце и за теб. Дано ти се размине все пак. Praynig Успех! Peace

# 10
  • Мнения: 527
Стискам ти палци и дано на прегледа нещата са наред! Иначе и аз съм с контракции и пия и други лекарства освен магнерич,но най-добре е д-р да прецени от какво имаш нужда.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 700
Дано всичко е наред и успее6 да устиска6 о6те няколко седмици. Но ако ти кажат да остава6 в болница оставай. Става въпрос zа твоето бебе.   bouquet  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Не можеш по самоинициатива да вземаш хапчета в произволни количества. Има си максимални дози. По - добре болницата, от колкото да навредиш на бебо...

# 13
  • Мнения: 911
Извинявай, но според мен постъпваш/разсъждаваш изключително безотговорно, но в крайна сметка - бременността си е твоя! Имам предвид ето това твое изказване: "...Страх ме да отида на лекар защото моя, веднага ще ме тръшне в болница и сигурно ще ме държат там докато родя..."
Магнезият на този етап и при тази честота на контракциите вече не върши работа. Не искам да те плаша, но ако не вземеш мерки (лекарства за задържане, проследяване състоянието на цервикса) - може и изненадващо да родиш по-рано.
Направо си за един здрав пердах, ако питаш мене!
Sad

# 14
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравей, дано всичко е наред с теб и бебо, стискам ви палци. Звучи ми стряскащо защото и аз съм в 34 седмица и вече ме хваща яко шубето. Е аз за сега нямам контракции и не знам как ще реагирам когато ги усетя, особено ако са толкова начесто.

Общи условия

Активация на акаунт