Учените в шок -- "съживяването" на пациент всъщност го убива

  • 4 615
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 161
Досега науката искренно смяташе, че човек изпаднал в шок или клинична смърт се възстановява с подаване на кислород. Днес, нови изследвания показват, че е точно обратното -- подаването на кислород убива пострадалия.

Прочетете
http://www.dnes.bg/article.php?cat=5&id=35812

"Но ако клетките са още живи, защо тогава лекарите не могат да съживят някой, който е умрял преди час? Отговорът се крие в това, че ако клетките останат без кислород повече от пет минути, това, което ги убива, е именно подаването на кислород!"

Помислете само, този метод е стандарт в медицината от десетилетия. Колко ли хора са умрели или са получили фатални мозъчни увреждания заради такова "спасяване" с кислород ???

Подобно на това, в родилните домове се прилагат много методи, които днес са приети като стандарт, а утре ще бъдат отречени, например срязването на пъпната връв веднага след раждането, отделянето на новороденото от майката, слагане на капки в очите и т.н. Защото всичките психични проблеми всред децата, алергиите и т.н. си имат първопричина...

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 23:10 от Ludmil

# 1
  • Мнения: 4 458
Много на дълбоко навлизаш с тази тема  Peace

То всичко си е на принципа проба-грешка, дори и най- най- великите учени в един момент се оказват не толкова велики.... но това след много години.....
Аз съм си избрала "натуралния" начи на живот толкова до колкото ми е позволен и достъпен.  Grinning

  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 161
Много на дълбоко навлизаш с тази тема  Peace

То всичко си е на принципа проба-грешка, дори и най- най- великите учени в един момент се оказват не толкова велики.... но това след много години.....
Аз съм си избрала "натуралния" начи на живот толкова до колкото ми е позволен и достъпен.  Grinning

  bouquet
проба-грешка-проба-грешка, ама новородените са опитните зайчета...
най-натуралното е човек да слуша интуицията си, което е връзката с живата природа. Тя е която казва на животните какво да правят, как да се лекуват, как да избягват болести, как да намират най-доброто място за живеене. Затова по биологична възраст те надживяват хората, не боледуват и раждат малките си без проблеми.

Ако съпоставиш човешките болести с техните, техните ще ги събереш в една тетрадка, а нашите -- в многотомна енциклопедия. И се увеличават с всяка година. А под едно небе и слънце живеем...

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 08:19 от Ludmil

# 3
  • Мнения: 4 458
Някой беше казал че човекът е единственото животно което се обучава да не вярва на инстинктите си.

За опитните зайчета.... май възрастните повече си го отнасят.  newsm78 Така или иначе са си изживяли живота и айде давай да пробваме какво ще стане.... Whistling

# 4
  • Мнения: 1 161
Някой беше казал че човекът е единственото животно което се обучава да не вярва на инстинктите си.

За опитните зайчета.... май възрастните повече си го отнасят.  newsm78 Така или иначе са си изживяли живота и айде давай да пробваме какво ще стане.... Whistling
Aми да -- при тях печалбата е 100% -- ако умрат, спестява се от пенсии за тях, ако оживеят -- пак ще си дават парите за лекарства.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тази и още хиляди теории има по въпроса с края на живота...
Но къде ли ще да е истината и наистина кой ще е опитното зайче? А кой ще се осмели да каже, че е точно това и нищо друго?!  Thinking

Въпроси, въпроси, въпроси... а животът си тече  Whistling

# 6
  • Мнения: 14 654
проба-грешка-проба-грешка, ама новородените са опитните зайчета...
най-натуралното е човек да слуша интуицията си, което е връзката с живата природа. Тя е която казва на животните какво да правят, как да се лекуват, как да избягват болести, как да намират най-доброто място за живеене.

Е да, така е, обаче животните изоставят малките си , ако видят, че са слаби и негодни за живот, а съвременната медицина дава шанс на много слаби организми да живеят, никоя майка няма да остави новородено си, нали?

# 7
  • Мнения: 4 414
най-натуралното е човек да слуша интуицията си, което е връзката с живата природа.
тъй, тъй... само дето от толкова години живот в бетон и по не-природен начин човек е загубил и интуицията си и способността си да общува с тялото си и с природата...та, първо трябва да се научи на тия неща и после да разчита на тях...а освен това, човекът е единственото животно, което не се учи от "грешката" при "проба-грешка", защото е надарен с разум и мисли логично, а не "като животно"  Wink

# 8
  • Мнения: 417
тъй, тъй... само дето от толкова години живот в бетон и по не-природен начин човек е загубил и интуицията си и способността си да общува с тялото си и с природата...та, първо трябва да се научи на тия неща и после да разчита на тях
Абсолютно съм съгласна. И може да почне от това какво слага в устата си като храна и какво съдържа тя. Ако положи усилия човек може да върне тази си способност, която му е дала природата, а не да разчита на хапчетата и медицината. Трудно е, но е възможно. Оцеляли сме като вид, защото сме силно приспособими към околната среда /независимо дали е от бетон/. Най простия пример- моите деца не ядат чипс, независимо, че всяко трето дете в градинката си ходи с пакетче чипс, зрънчо и т.н. А и много други неща не ядат/определено не седя до тях да ги бия през ръцете/. Близките ми ме обвиняват, че ги правя различни и ще им е трудно в колектив когато пораснат, но аз смятам да поема този риск т.е здравето е нещо за което трябва да се грижиш постоянно, за да го имаш.

# 9
  • Мнения: 2 673
от статията не ми стана ясно ... newsm78Мозъчните клетки и те ли живеят без кислород няколко часа Laughing
Ура..Ще спра да дишам...Да ми почине за няколко часа мозъка.. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 161
Близките ми ме обвиняват, че ги правя различни и ще им е трудно в колектив когато пораснат, но аз смятам да поема този риск т.е здравето е нещо за което трябва да се грижиш постоянно, за да го имаш.
Хайде, хайде, те и на нас ни разправят същата песен -- защо не сме му давали сладко, не гледало телевизия, щяло да стане различно. Ами нека е различно -- по здраве, по милосърдие, по даване ...

# 11
  • Мнения: 1 161
от статията не ми стана ясно ... newsm78Мозъчните клетки и те ли живеят без кислород няколко часа Laughing
Ура..Ще спра да дишам...Да ми почине за няколко часа мозъка.. Mr. Green
Няма майтап, чувала ли си за сомати (самадхи), нещо като смърт, но без да се разрушават клетките. Тя обикновено се практикува от много напреднали Йоги. В това състояние те могат да прекарат зарити под земята с месеци. Чел съм за руския природен учител Порфирий Корнеевич, който е лягал на дъното на реката и си е почивал там с часове под водата...

# 12
  • Мнения: 3 146
Айде, пак се почна откриването на топлата вода.... Naughty

# 13
  • Мнения: 3 098
За пъпната връв съм абсолютно съгласна с теб.Навремето,когато у4ихме,то4но с това съм я запомнила.4е не се реже веднага,а се остава,заЩото новороденото полу4ава допълнително 60_70мл.кръв.
Незнам дали все оЩе е така в България,надявам се,но в Европа не е така.Пъпната връв се реже моментално и се използва по друго предназна4ение,а това 4е ти оЩетяват бебето никой не го интересува. Close

# 14
  • Мнения: 4 458
Е да, така е, обаче животните изоставят малките си , ако видят, че са слаби и негодни за живот, а съвременната медицина дава шанс на много слаби организми да живеят, никоя майка няма да остави новородено си, нали?

Да ти кажа аз малко съм .....  хем ДА, хем НЕ за този подход на съвременната медицина. Това че дава живот и надежда е добре, но от друга страна като се замислиме малко, дали изобщо трябва да се намесваме в природните закони. Животните вярват на инстинкта си и щом нещо е негодно за живот, то не трябва да живее и съответно размножава. Естествен потбор! Така си гарантират продължение на рода и развитие на положителните инстинкти, гени, трансформации и т.н.

Та, ако едно човешко същество не е годно за живот, но ние изкуствено му го даваме и това същество създава поколение, то не е ли логично това поколение също да е толкова или поне на половина негодно за живот?
НЕ ме разбирайте погрешно, и аз не искам детето ми да умре, и аз искам да намеря лек за всяка моя или чужда болежка и ако мога да живея поне до 100 г. ... За това започнах с това че съм хем "ЗА" , хем "против"....  Peace

# 15
  • Мнения: 14 654
kiara, моето дете се роди в 8 месец, задушено! Лекарите го спасиха, сега е прекрасен младеж, благодарение на неестествения подбор...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 204
Людмиле, не ти ли писна? Въртиш сучеш и пак до една тема опираш! Откъде си тръгнал сега, че до пъпната връв... Мисля си, че почва вече да писва на хората да слушат едно и също. Не схващам каква ти е целта.. ако е да привлечеш повече хора към каузата си, едва ли това е начинът, защото не самата идея, а точно начинът отвращава...
Таман си помислих, че нещо по-различно си пуснал... а то...

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 02:34 от Mamma

# 17
  • Мнения: 2 936
Людмиле, не ти ли писна бре!? ....
Айде пиши си със здраве... На мен ми писна да те чета.. Таман си помислих, че нещо по-различно си пуснал... а то... бляк!!!! Sick

 Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, гледам, че Людмил от темата за инфарктите пак некак е завил рееезко към пъпната връв...моног си обича човека темата! Като гледам част от постингите, дето отричате медицината...само ми се иска някак да ви видя в момент, в който вие или вашите близки трябва да бъдат подложени на животоспасяващи манипулации...толкова ли лесно ще кажете - айде, естествения отбор, ако го бива да живее - ок, ако не - да мре! Shocked
Колкото до конкретната статия, щото гледам сте оспамили темата - този метод на лечение с вливане на кръв аз лично съм го чела в специализираната литуратура още преди 5 години. Тогава ми се наложи да правя доклад точно за сърдечните инфаркти и видях, че не само германци, японците също го правят....А и не на последно място - по вестниците пишат някакви страшни лаици по специализирани теми и винаги се хиля като луда като чета псевдонаучните им обяснения и тоталното неразбиране на материята за която пишат....(най-смешния пример винаги е бил, че за журналистите вируси,бактерии,бацили и микроорганизми е едно и също и те са си синоними просто....)
Та значи да прегърнем идеята, която се споделя отвсички радикални крила на монотеистичните религии - никакви лекари, да живее естествения отбор! Сичко друго да мре! Wink Wink Wink Wink

# 19
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Потресена съм!
Началото на темата и статията за мен лично са доказатество - още едно, че науката с която живеем, е изцяло изградена от предположения и теории сменящи се във времето...Много жалко за всички пострадали от научните открития(баща ми почина от откритията на науката!)
Има начини за истинско лечение, много по - добри от "доказаните", много жалко, че повечето хора нямат и представа за съществуването на това знание спасявало хора хиляди години назад във времето...

# 20
  • Мнения: 869


"Но ако клетките са още живи, защо тогава лекарите не могат да съживят някой, който е умрял преди час? Отговорът се крие в това, че ако клетките останат без кислород повече от пет минути, това, което ги убива, е именно подаването на кислород!"

Помислете само, този метод е стандарт в медицината от десетилетия. Колко ли хора са умрели или са получили фатални мозъчни увреждания заради такова "спасяване" с кислород ???

  В моя случай стана точно това.Детето ми е сега с "фатални мозъчни увреждания" както се изразяваш ти.Но повярвай ми всеки ден благодаря на бог,че ми върна детето и сега имам възможността да му се радвам.Въпреки всичко.....Имаше и моменти в които не издържах на психическото напрежение и се прокрадваше и тази мисъл в главата ми "Не беше ли по-добре да не става така.......Няма ли сега да страда,живеейки с тези увреждания.Всичко е толкова сложно,но истината е една-лекарите се бориха за живота му и го спасиха и аз съм им много благодарна за това.

# 21
  • Мнения: 14 654
Има начини за истинско лечение, много по - добри от "доказаните", много жалко, че повечето хора нямат и представа за съществуването на това знание спасявало хора хиляди години назад във времето...
Права си, разбира се, но това не се отнася за спешни случаи, когато трябва да се действа мигновено. Едно е аз да имам хронично заболяване, което успешно да излекувам с нетрадиционна медицина, друго е новороденото ми дете да не може да диша. Така че с потрисането и плюенето на лекарите трябва сме по-умерени.

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Има начини за истинско лечение, много по - добри от "доказаните", много жалко, че повечето хора нямат и представа за съществуването на това знание спасявало хора хиляди години назад във времето...
Права си, разбира се, но това не се отнася за спешни случаи, когато трябва да се действа мигновено. Едно е аз да имам хронично заболяване, което успешно да излекувам с нетрадиционна медицина, друго е новороденото ми дете да не може да диша. Така че с потрисането и плюенето на лекарите трябва сме по-умерени.
Аз не плюя по никого!Просто изразявам недоволството си от отношението на науката, като цяло към опитните зайци - тези, които пишем тук.
Знаете, ли че има начин да бъде убит човек с точно 3 докосвания?Защо тогава да няма и начин да бъде спасен с толкова?

# 23
  • Мнения: 4 414
аз традиционната медицина не я отричам. особено пък за спешни случаи! просто винаги ще има нови неща, които ще коригират "последните постижения" и ще предлагат нови виждания по разни въпроси...честно казано не виждам нищо шокиращо в това. как според вас се развива медицината/и не само медицина/, ако няма грешки?!
дъщеря ми се роди преждевременно и беше 10 дни на апаратно дишане. без него нямаше да оцелее. но от ходенето по доктори и рехабилитации ми стана ясно, че нашата "напреднала" медицина има още много да напредва и много често се налага лекарите да избират не "най-доброто", а "най-малкото зло"...
за не-спешните случаи имам по-различно мнение и напълно подкрепям Зази, но това е друга тема...
нека не бъдем крайни Peace

# 24
  • Мнения: 984
до колкото знам и животните прегризват пъпната връв и я изяждат, заедно с плацентата, това ли трябва да направим, за да намалим  Sick инфарктите

# 25
  • Мнения: 4 458
до колкото знам и животните прегризват пъпната връв и я изяждат, заедно с плацентата, това ли трябва да направим, за да намалим  Sick инфарктите


 Joy ти съвсем назад във времето ни върна.

Едно малко пояснение, животните изяждат плацентата за да си набавят нужните витамини, минерали и т.н. които драстично намаляват при бременността и са концентрирани в плацентата с цел по-добро и максимално израстване/развиване на зародиша Wink

# 26
  • Мнения: 3 146
Знаете, ли че има начин да бъде убит човек с точно 3 докосвания?Защо тогава да няма и начин да бъде спасен с толкова?

Защото е много по-лесно да отнемеш живот и да разрушиш, отколкото да създадеш живот или да построиш нещо. Хората знаят хиляди начини да убият и нито един да създадат живот (изкуствено, имам предвид, без помощта на природата пряко).

# 27
  • Мнения: 1 161
Е да, така е, обаче животните изоставят малките си , ако видят, че са слаби и негодни за живот, а съвременната медицина дава шанс на много слаби организми да живеят, никоя майка няма да остави новородено си, нали?

Да ти кажа аз малко съм .....  хем ДА, хем НЕ за този подход на съвременната медицина. Това че дава живот и надежда е добре, но от друга страна като се замислиме малко, дали изобщо трябва да се намесваме в природните закони. Животните вярват на инстинкта си и щом нещо е негодно за живот, то не трябва да живее и съответно размножава. Естествен потбор! Така си гарантират продължение на рода и развитие на положителните инстинкти, гени, трансформации и т.н.

Та, ако едно човешко същество не е годно за живот, но ние изкуствено му го даваме и това същество създава поколение, то не е ли логично това поколение също да е толкова или поне на половина негодно за живот?
НЕ ме разбирайте погрешно, и аз не искам детето ми да умре, и аз искам да намеря лек за всяка моя или чужда болежка и ако мога да живея поне до 100 г. ... За това започнах с това че съм хем "ЗА" , хем "против"....  Peace
За или Против -- трябва да се видят фактите, безпристрастно и без емоции.

Допреди 100 години, под законите на естествения подбор, без болници и доктори, сме били били всеизвестни с дълголетието и здравето си в цяла Европа. Даже четох, че руският цар по онова време е изпратил видни учени у нас да изучават този феномен. Във всяко българско село е имало по няколко столетници, над 100 годишни, здрави и силни, работещи до последния си дъх (виж тази тема).

Днес България е всред челните редици по смъртност от сърдечни, ракови заболявания, раждат се много деца с увреждания.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:07 от Ludmil

# 28
  • Мнения: 1 161
Да, гледам, че Людмил от темата за инфарктите пак некак е завил рееезко към пъпната връв...моног си обича човека темата! Като гледам част от постингите, дето отричате медицината...само ми се иска някак да ви видя в момент, в който вие или вашите близки трябва да бъдат подложени на животоспасяващи манипулации...толкова ли лесно ще кажете - айде, естествения отбор, ако го бива да живее - ок, ако не - да мре! Shocked
без намерение да бъда циничен, защото уважавам всеотдайните доктори, ще кажа, че точно близките ми бяха до един затрити след "животоспасяващи операции" -- най-близкият ми приятел, почина в следствие грешна диагноза и последвало неправилно лечение. Баща ми почина от увреждане на бъбреците в следствие лекарска грешка. Едното ми братче се е родило посиняло и удушено, защото докторите го израждали, като пристягали корема на майка ми. Леля ми почина седмица след операция на мозъка. И т.н., списъка е дълъг.

Колкото до конкретната статия, щото гледам сте оспамили темата - този метод на лечение с вливане на кръв аз лично съм го чела в специализираната литуратура още преди 5 години. Тогава ми се наложи да правя доклад точно за сърдечните инфаркти и видях, че не само германци, японците също го правят....А и не на последно място - по вестниците пишат някакви страшни лаици по специализирани теми и винаги се хиля като луда като чета псевдонаучните им обяснения и тоталното неразбиране на материята за която пишат....(най-смешния пример винаги е бил, че за журналистите вируси,бактерии,бацили и микроорганизми е едно и също и те са си синоними просто....)
Та значи да прегърнем идеята, която се споделя отвсички радикални крила на монотеистичните религии - никакви лекари, да живее естествения отбор! Сичко друго да мре! Wink Wink Wink Wink
Не е толкова лесно да се говори по тези неща без да гледаме в корена на нещата. В радикалните въпроси. А те неминуемо идват, когато човек разшири знанията си.

Да вземем за пример животните, с които споделяме обща физиология.

В природата има една зададена хармония, едно идеално състояние на съществуване. И животните пребивават  винаги в границата на тази хармония. Те не задържат в себе си омраза, завист, обида. Затова дори обикновената улична котка надживява човека, животните в естествена среда почти не боледуват, докато нашите болести са хиляди, те раждат сами и безпроблемно, докато на човека са му нужни сложни апаратури, доктори, болници ...

Традиционната медицината винаги е гледала следствията, никога корените на проблема. Тя третира човек като биологична машина, а болестите или усложненията -- като вид повреди в машината. Така и "лекува" човека -- като машина. Затова не отдава значение на емоционалния свят на пациента, на интуицията, личната вяра, чувството за естетика, музиката и т.н. Ето защо днес медицината е в задънена улица и буксува, въпреки огромните суми пари, които се наливат в нея, във фармацевтичните компании, във фондациите за борба с рака, сърдечните заболявания, въпреки техническите чудеса на 21-ви век.

Днес лечението е война, като "Войната срещу Тероризма" -- първо подпомагаш талибаните и създаваш условия за тероризъм, после обявяваш всеобща война срещу него...  Wink

Защото никой не ви казва, на какво се дължи рака, тежкото раждане, психичните проблеми ... внушават ни, че това са неща отвън, независещи от нас, руската рулетка на живота.

Медицината отдавна е осакатена и функциите й да "ЗДРАВЕ-ОПАЗВА" са й отнети поради фаталната й обвързаност с бизнеса и печалбата (за справка -- болниците са търговски дружества).

Защото ако тя прави така, че хората никога да не боледуват, жените -- да раждат без нужда от доктори и медикаменти а децата да растат здрави, означава да реже клона на който се крепи.

Един здрав и жизнен човек, без телесни проблеми е НЕПЕЧЕЛИВШ за медицината и съпътстващата я индустрия -- фармацевтиката.
Те не желаят такива хора.
Ето го основополагащият принцип, корена. Винаги изхождайте от него, когато говорите за традиционна медицина. И нещата ще си дойдат на място.

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:23 от Ludmil

# 29
  • Мнения: 1 161


"Но ако клетките са още живи, защо тогава лекарите не могат да съживят някой, който е умрял преди час? Отговорът се крие в това, че ако клетките останат без кислород повече от пет минути, това, което ги убива, е именно подаването на кислород!"

Помислете само, този метод е стандарт в медицината от десетилетия. Колко ли хора са умрели или са получили фатални мозъчни увреждания заради такова "спасяване" с кислород ???

  В моя случай стана точно това.Детето ми е сега с "фатални мозъчни увреждания" както се изразяваш ти.Но повярвай ми всеки ден благодаря на бог,че ми върна детето и сега имам възможността да му се радвам.Въпреки всичко.....Имаше и моменти в които не издържах на психическото напрежение и се прокрадваше и тази мисъл в главата ми "Не беше ли по-добре да не става така.......Няма ли сега да страда,живеейки с тези увреждания.Всичко е толкова сложно,но истината е една-лекарите се бориха за живота му и го спасиха и аз съм им много благодарна за това.

Понякога и това е нужно, голямо изпитание е за родителите, защото обикновено в такива деца се влагат души, извършили тежки грехове в предишни животни и за които това е последен шанс да тръгнат към светлината. Затова се раждат като безпомощни същества, които ще имат нужда от много любов и състрадание, която ще ги издигне и ще им се даде шанс да се родят в нормални тела следващият живот.

Уви за много такива души следващ живот няма, защото те никога не получават нужната им любов -- условията в които ги гледат (не казвам дори грижат се за тях) в домовете за деца с мозъчни увреждания са ужасни!

Имам един приятел, Иван Тарасов, който направи покъртителен филм за един от домовете в с. Коприва. Той, заедно с приятелката си се нае с тежката задача да работи с тези деца, с музика, с рисуване. Резултатите бяха потресаващи -- децата разцъфнали като цветя след дълга зима, започнали да пеят, да рисуват, да се стремят да бъдат чисти, добри... Той ми показа приказни рисунки от такива "изостанали" деца, които никога преди това не бяха пипали молив във живота си!

# 30
  • София
  • Мнения: 13 204

Цитат
  В моя случай стана точно това.Детето ми е сега с "фатални мозъчни увреждания" както се изразяваш ти.Но повярвай ми всеки ден благодаря на бог,че ми върна детето и сега имам възможността да му се радвам.Въпреки всичко.....Имаше и моменти в които не издържах на психическото напрежение и се прокрадваше и тази мисъл в главата ми "Не беше ли по-добре да не става така.......Няма ли сега да страда,живеейки с тези увреждания.Всичко е толкова сложно,но истината е една-лекарите се бориха за живота му и го спасиха и аз съм им много благодарна за това.

Понякога и това е нужно, голямо изпитание е за родителите, защото обикновено в такива деца се влагат души, извършили тежки грехове в предишни животни и за които това е последен шанс да тръгнат към светлината. Затова се раждат като безпомощни същества, които ще имат нужда от много любов и състрадание, която ще ги издигне и ще им се даде шанс да се родят в нормални тела следващият живот.


А дали ако недай боже се е случило на твоето дете така лесно щеше да кажеш "Понякога това е НУЖНО"! Още повече като гледам при теб инфото идва от нета, от "някой ми каза", а не от личен опит...

Последна редакция: сб, 12 май 2007, 02:40 от Mamma

# 31
  • Мнения: 14 654
За или Против -- трябва да се видят фактите, безпристрастно и без емоции...

Днес България е всред челните редици по смъртност от сърдечни, ракови заболявания, раждат се много деца с увреждания.

И какво, по-добре да не се родят въобще ли, или да да умират при раждането? Не може без емоции, когато си лично засегнат или близките ти.
Не знам защо проводядваш глупостите си из форума, нали си самодостатъчен, какво търсиш тук?

# 32
  • Мнения: 1 161
За или Против -- трябва да се видят фактите, безпристрастно и без емоции...

Днес България е всред челните редици по смъртност от сърдечни, ракови заболявания, раждат се много деца с увреждания.

И какво, по-добре да не се родят въобще ли, или да да умират при раждането? Не може без емоции, когато си лично засегнат или близките ти.
Не знам защо проводядваш глупостите си из форума, нали си самодостатъчен, какво търсиш тук?
Казвам истината. Нима ще отречеш, че преди без болници, доктори и фармацевтика българина е живял два пъти по-дълго. И за да изпреваря мисълта ти ще кажа че и днес най-напредналата нация -- Япония е на първо място по дълголетие. И дали е случайно, че там ползват природна медицина, гледат децата си с ЕБХ (оттам взаимствахме идеята) и не ползват порцеланови тронове?

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 16:02 от Ludmil

# 33
  • Мнения: 14 654
Нямам предвид последния ти постинг, а всичките ти теми, които пускаш тук, за да обясняваш на хората колко погрешно си гледат децата и колко зле живеят. Не е твоя работа да вкарваш стадото в правия път

# 34
  • Мнения: 1 008
 Животните вярват на инстинкта си и щом нещо е негодно за живот, то не трябва да живее и съответно размножава. Естествен потбор! Така си гарантират продължение на рода и развитие на положителните инстинкти, гени, трансформации и т.н.

Та, ако едно човешко същество не е годно за живот, но ние изкуствено му го даваме и това същество създава поколение, то не е ли логично това поколение също да е толкова или поне на половина негодно за живот?

Наистина ли вярваш в това-какво означава негодно за живот.Ако беше така то медицината нямаше да се развива,то нека някой друг /в случая естествен подбор/ поеме отговорността.Неизползавнето на медицинскте възможности си е убийство,а не естествен подбор.

# 35
  • Мнения: 7 821
Та, ако едно човешко същество не е годно за живот, но ние изкуствено му го даваме и това същество създава поколение, то не е ли логично това поколение също да е толкова или поне на половина негодно за живот?
Той и Хитлер за това е избивал душевно болните и недъгавите, за да създаде чиста арийска нация. Най-добрата, най-дълголетната.

# 36
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Та, ако едно човешко същество не е годно за живот, но ние изкуствено му го даваме и това същество създава поколение, то не е ли логично това поколение също да е толкова или поне на половина негодно за живот?
Той и Хитлер за това е избивал душевно болните и недъгавите, за да създаде чиста арийска нация. Най-добрата, най-дълголетната.
Joy
Само, че не само това му е бил критерият и не само болни и недъгави е избивал....

# 37
  • Мнения: 1 161
Щом минахме на Хитлер и естествения подбор сигурен признак е, че темата се изчерпа Laughing

# 38
  • Мнения: 1 008
Това моето е цитат от Kiara-не знам дали се разбира-моето мнение е в последния абзац-а при цитирането излиза,че са мои думи.

# 39
  • Мнения: 341
Людмил, а не си ли се замислял защо точно така ни се случват нещата - доктори, фармацевти.. ПАРИ, беззаконие, корупция.., пълна загуба на инстинкти, манипулиране на мисълта, реклами.. Трудно ще изброя всичко.
Сигурно не е случайно. Simple Smile

И аз мисля, че си се заел с много тежка задача, повечето от хората не са готови да чуят какво има казваш, нямат рецептори за това. Съжалявам, че трябва да ти го кажа, защото ми е много приятно да те чета и напълно те подкрепям.

# 40
  • Мнения: 545
темата се изчерпа още при пускането. защо - защото самото и начало е изпълнено с емоции и само по себе си е категорично. такова нещо е 'статичен контент' - изказване, монолог с коментари а не дискусия.

самият ти говориш 'дайте без емоции' - но определено не ги икономисваш когато представяш своята гледна точка. тогава си бомбастичен. не, не ми отговаряй, знам ти репертоара вече (нищо че не вземам участие). само едно ще ти кажа - с този си стил 'аз съм самотният рицар-революционер на бял кон', както и с излишните емоции, подриваш всичко.

у мен има все по-силно впечатление, че го правиш само за да привличаш внимание.

без да ти пука за самата тема - важно е да си революционера.

еди.

Щом минахме на Хитлер и естествения подбор сигурен признак е, че темата се изчерпа Laughing

# 41
  • Мнения: 2 673
темата се изчерпа още при пускането. защо - защото самото и начало е изпълнено с емоции и само по себе си е категорично. такова нещо е 'статичен контент' - изказване, монолог с коментари а не дискусия.

самият ти говориш 'дайте без емоции' - но определено не ги икономисваш когато представяш своята гледна точка. тогава си бомбастичен. не, не ми отговаряй, знам ти репертоара вече (нищо че не вземам участие). само едно ще ти кажа - с този си стил 'аз съм самотният рицар-революционер на бял кон', както и с излишните емоции, подриваш всичко.

у мен има все по-силно впечатление, че го правиш само за да привличаш внимание.


беше ми неудобно да кажа точно това.. Embarassed

# 42
  • Мнения: 341
темата се изчерпа още при пускането. защо - защото самото и начало е изпълнено с емоции и само по себе си е категорично. такова нещо е 'статичен контент' - изказване, монолог с коментари а не дискусия.

самият ти говориш 'дайте без емоции' - но определено не ги икономисваш когато представяш своята гледна точка. тогава си бомбастичен. не, не ми отговаряй, знам ти репертоара вече (нищо че не вземам участие). само едно ще ти кажа - с този си стил 'аз съм самотният рицар-революционер на бял кон', както и с излишните емоции, подриваш всичко.

у мен има все по-силно впечатление, че го правиш само за да привличаш внимание.

без да ти пука за самата тема - важно е да си революционера.

еди.

Щом минахме на Хитлер и естествения подбор сигурен признак е, че темата се изчерпа Laughing


Ок, поста ти е доста смислен и добре обоснован. Само не виждам защо се дразниш. Някак не сме свикнали като че ли да приемаме, че има всякакви хора и различен начин на изразяване.. Не е ли по-важно какво се пише?
На мен лично ми е интересно.., за останалите не знам. След като съществува темата, а не е едно единствено мнение (на Людмил), значи все пак има дискусии. В противен случай повечето след "едно око" щяха да си излизат, без да напишат и ред..

# 43
  • Мнения: 1 161
темата се изчерпа още при пускането. защо - защото самото и начало е изпълнено с емоции и само по себе си е категорично. такова нещо е 'статичен контент' - изказване, монолог с коментари а не дискусия.

самият ти говориш 'дайте без емоции' - но определено не ги икономисваш когато представяш своята гледна точка. тогава си бомбастичен. не, не ми отговаряй, знам ти репертоара вече (нищо че не вземам участие). само едно ще ти кажа - с този си стил 'аз съм самотният рицар-революционер на бял кон', както и с излишните емоции, подриваш всичко.

у мен има все по-силно впечатление, че го правиш само за да привличаш внимание.

без да ти пука за самата тема - важно е да си революционера.

еди.

Щом минахме на Хитлер и естествения подбор сигурен признак е, че темата се изчерпа Laughing
Интересно защо на големият Модератор не му пука, когато върху мен и Мирена се сипят обиди в тези форуми (да не търся сега да ги цитирам, защото е грозно)? Ако това се случваше с друг потребител със сигурност щеше да се намесиш. Но и тук се мери с два аршина, нали, нашите и другите, нормалните и "ненормалните" хора?

# 44
  • Мнения: 1 161
Людмил, а не си ли се замислял защо точно така ни се случват нещата - доктори, фармацевти.. ПАРИ, беззаконие, корупция.., пълна загуба на инстинкти, манипулиране на мисълта, реклами.. Трудно ще изброя всичко.
Сигурно не е случайно. Simple Smile

И аз мисля, че си се заел с много тежка задача, повечето от хората не са готови да чуят какво има казваш, нямат рецептори за това. Съжалявам, че трябва да ти го кажа, защото ми е много приятно да те чета и напълно те подкрепям.
Знам че е така. Пътят на пионера, прокарващ нови истини е винаги труден.
Много по-лесно ще е да пусна тема "Какъв цвят чорапи носехте по време на бременността" Wink и няма да има спорове и кавги, просто ще се влачи една отегчителна с нищо запомняща се тема...

Когато за първи път писах за ЕБХ ни анатемосаха от всякъде. После се мина година и се появиха първите майки, които тайно са пробвали метода и се уверили, че наистина работи. Сега вече си имат собствен форум и ентусиазирано споделят опита си. Винаги е така.

Мнозинството хора предпочитат да ги носи течението на общоприетото. Така е по-лесно. Новите идеи са като попътния вятър а съзнанието е платното. Когато човек разшири съзнанието си, вече не зависи от течението, има вятър в платната и може да отиде където пожелае ...

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 23:24 от Ludmil

# 45
  • Мнения: 341
Явно това ти е мисията. Wink
Ами тогава не се притеснявай, че те плюят.. и не отговаряй на нападките. Гневът и злобата не водят до нищо добро.., но ти това го знаеш. Пази се. Peace

Аз също в началото малко се изненадах от месийския ти тон, но после се зачетох. Мисля, че това е също проблем, някои хора не го понасят, защото той крещи от всякъде - от телевизия, реклами и пр. Всеки гледа да ти грабне погледа и най-често зад това седи нещо безмислено. Много хора не се заглеждат в съдържанието заради това, обяснимо е. Аз обаче не видях да прозира някакво его зад него.. и още не мога да си обясня къде го виждат другите... newsm78

А за другото (всикчко несправедливо, което ни се случва) - ми явно си го заслужаваме. Въпросът е да стигнем до там  да се запитаме защо. Тогава наполовина ще ни е решен проблема. Остава да потърсим отговора. В повечето случаи той идва сам, без особени усилия. Само фактът, че сме дорасли да се замислим.. вече е самото решение.  Wink

# 46
  • Мнения: 4 150
В моята болница се полzва тоzи нов метод на иzстудяване от пове4е от година и работи.За сьжаление уредьт е много скьп и само някои пациенти стигат до него при нужда.А zа набавянето на друг е голяма бюрокрация,направена от Фармаиндустрията,която преди години нескрито zаяви ,че няма да се даде лесно да zагуби толкова пари zаради един толкова елементарен и ниЩо не иzискваЩ метод.За набавянето на нов уред и внедряването му в всички болници (поне дьржавните) се иzискват 10 подписа на главни лекари,оЩе толкова на фармареференти и куп други бюрократични формуляри...И всичко това zа да се спаси човеШки живот.
ЧовеШкият живот не струва ниЩо в очите на господарите.Трябва да сме слепи,zа да не го проzрем.

# 47
  • Мнения: 341
В моята болница се полzва тоzи нов метод на иzстудяване от пове4е от година и работи.За сьжаление уредьт е много скьп и само някои пациенти стигат до него при нужда.А zа набавянето на друг е голяма бюрокрация,направена от Фармаиндустрията,която преди години нескрито zаяви ,че няма да се даде лесно да zагуби толкова пари zаради един толкова елементарен и ниЩо не иzискваЩ метод.За набавянето на нов уред и внедряването му в всички болници (поне дьржавните) се иzискват 10 подписа на главни лекари,оЩе толкова на фармареференти и куп други бюрократични формуляри...И всичко това zа да се спаси човеШки живот.
ЧовеШкият живот не струва ниЩо в очите на господарите.Трябва да сме слепи,zа да не го проzрем.

Извинявайте за оф-а.
Кристиян, винаги съм се чудила, как хора като теб и мен (работя макар и не пряко в производството, в голяма фармацевтична компания) се справят със съвестта си. Аз лично имам проблем с това. Имам страшни угризения, защото си давам сметка, че аз съм само една част от веригата.. и съответно спомагам по някакъв начин в създаването на вреда за човечеството. Не че няма да оцелея, ако изляза на борсата да си продавам труда.. Но имам тази възможност да работя спокойно, при това без да ме изстискват до дупка..

Защото съм била и в малка частна фирмица, където ми взимаха здравето за достатъчно малко заплащане. Освен това бях дала детето си за отглеждане (в този период) на родителите си в провинцията, понеже ми се налагаше да работя през уикендите, а вечер се прибирах толкова смазана, че не можех името да си кажа. Страдах безумно, че не е до мен, а и работата ме смазваше.. добре поне че си обичам професията. Не искам да си спомням, още бера плодовете на този период. А сега съм спокойна, не се изморявам, имам време дори да играя с детето... А колко книги изчетох, ходя по курсове...

Обаче ме гложди.. понякога особено силно. Засега я карам така, но все ще трябва да реша кое е по-важно за мен - детето ми или всички хора, собственото ми спокойствие, угризенията, разбирателството в семейството.. За съжаление все допираме до някакви подобни решения и оценки, а как само ми се искаше завинаги да си остана дете.  Wink

# 48
  • Мнения: 1 161
В моята болница се полzва тоzи нов метод на иzстудяване от пове4е от година и работи.За сьжаление уредьт е много скьп и само някои пациенти стигат до него при нужда.А zа набавянето на друг е голяма бюрокрация,направена от Фармаиндустрията,която преди години нескрито zаяви ,че няма да се даде лесно да zагуби толкова пари zаради един толкова елементарен и ниЩо не иzискваЩ метод.За набавянето на нов уред и внедряването му в всички болници (поне дьржавните) се иzискват 10 подписа на главни лекари,оЩе толкова на фармареференти и куп други бюрократични формуляри...И всичко това zа да се спаси човеШки живот.
ЧовеШкият живот не струва ниЩо в очите на господарите.Трябва да сме слепи,zа да не го проzрем.

Извинявайте за оф-а.
Кристиян, винаги съм се чудила, как хора като теб и мен (работя макар и не пряко в производството, в голяма фармацевтична компания) се справят със съвестта си. Аз лично имам проблем с това. Имам страшни угризения, защото си давам сметка, че аз съм само една част от веригата.. и съответно спомагам по някакъв начин в създаването на вреда за човечеството. Не че няма да оцелея, ако изляза на борсата да си продавам труда.. Но имам тази възможност да работя спокойно, при това без да ме изстискват до дупка..

Защото съм била и в малка частна фирмица, където ми взимаха здравето за достатъчно малко заплащане. Освен това бях дала детето си за отглеждане (в този период) на родителите си в провинцията, понеже ми се налагаше да работя през уикендите, а вечер се прибирах толкова смазана, че не можех името да си кажа. Страдах безумно, че не е до мен, а и работата ме смазваше.. добре поне че си обичам професията. Не искам да си спомням, още бера плодовете на този период. А сега съм спокойна, не се изморявам, имам време дори да играя с детето... А колко книги изчетох, ходя по курсове...

Обаче ме гложди.. понякога особено силно. Засега я карам така, но все ще трябва да реша кое е по-важно за мен - детето ми или всички хора, собственото ми спокойствие, угризенията, разбирателството в семейството.. За съжаление все допираме до някакви подобни решения и оценки, а как само ми се искаше завинаги да си остана дете.  Wink
Ние минахме през всичко това, но то е дълга история и не е за този форум. Ето в това интервю е описано с няколко думи.

# 49
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Казвам истината. Нима ще отречеш, че преди без болници, доктори и фармацевтика българина е живял два пъти по-дълго. И за да изпреваря мисълта ти ще кажа че и днес най-напредналата нация -- Япония е на първо място по дълголетие. И дали е случайно, че там ползват природна медицина, гледат децата си с ЕБХ (оттам взаимствахме идеята) и не ползват порцеланови тронове?
Гледам пак са се събрали тук "ужилените" от традиционната медицина и фармацевтиката  Grinning. Япония не е на първо място по дълголетие, първа е италия. Гърция е трета, България също е в десятката. Друг е въпроса че сме на първо-второ място по сърдечни заболявания, което обаче не е благодарение на "доктора с косата" Twisted Evil hahaha, а по-скоро на много застоялия живот, непълноценно хранене и много пиене  Peace ... Смешно е да се сравнява средиземноморската диета на старчоците преди 50 години със боклуците с които се тъпче народа сега. Или здравословното копане и обикаляне на баири с лежането на дивана и гледане на "бай Брадър". Даже в Европа не искат да ни вземат защото диетата ни е мазна и нездравословна, нямаме спортни навици и много ще им затормозим здравния бюджет.
Имаме много други проблеми, начина на дрискане е най-маловажния ...
Особено като се има предвид още колко много клекала има из Бг, последния пър като си идвах с учудване установих че се намират из заведения и др. старинни постройки. Предимството да си от древен град, ай гес  Joy ...

# 50
  • Мнения: 1 008
Казвам истината. Нима ще отречеш, че преди без болници, доктори и фармацевтика българина е живял два пъти по-дълго. И за да изпреваря мисълта ти ще кажа че и днес най-напредналата нация -- Япония е на първо място по дълголетие. И дали е случайно, че там ползват природна медицина, гледат децата си с ЕБХ (оттам взаимствахме идеята) и не ползват порцеланови тронове?
Друг е въпроса че сме на първо-второ място по сърдечни заболявания, което обаче не е благодарение на "доктора с косата" Twisted Evil hahaha, а по-скоро на много застоялия живот, непълноценно хранене и много пиене  Peace ... Имаме много други проблеми, начина на дрискане е най-маловажния ...

мисля,че захващаш истинския проблем-поведенческата медицина набира сили и в България и се надявам да има развитие.

# 51
  • Мнения: 4 150
I.Честно да си приzная,не ми е лесно.Отначалото (преди години) не сьм имал "правото" дори да мисля по друг начин,камо ли да го иzкаzвам на глас.Сега не само мога да го кажа,а и да направя неЩо в таzи насока,zа да мога да "успокоя" сьвестта си.
Напьлно те раzбирам и zнам какво е.Ежедневно го иzживявам.
Иzвинете zа оффа. Peace

# 52
  • Мнения: 4 585
Е, ако не им се подаде кислород, ще умрат от глад.
Какво значение има от какво ще умрат клетките?

# 53
  • Мнения: 545
само едно вмятане и искам да го приемете с цялата му същност. да го приемете и да НЕ ме репликирате, дупликирате и прочие.

и двамата.

прочетете постинга ми по-горе отново и започнете да пишете по-малко бомбастично. това тук не е бойно поле хомеопатия vs класическа медицина.

I. не те познавам все още. но си избрал грешен път - насила хубост не става, със скандално поведение около теб ще се събират предимно скандалджии.

людмил, следващият път когато те видя да се заяждаш с мод ще те изгоня оттук. disclaimer: и това няма да има нищо общо с хомеопатията а с твоето държане. това важи и за коментарите ти когато се опитваш да ползваш функцията 'информираш модератор' пишейки вътре нападки срещу модератор.

I. - много не ми се иска да не се запознаваме по този начин, но учтивостта няма нищо общо с плюенето на модки или скандалджийско поведение.

Лично аз смятам, и ще продължавам да смятам, че коректността и правилното водене на дискусия и представяне (а не налагане) на мнение са дисциплина, която няма нищо общо със съдържанието на темата.

еди.

Явно това ти е мисията. Wink
Ами тогава не се притеснявай, че те плюят.. и не отговаряй на нападките. Гневът и злобата не водят до нищо добро.., но ти това го знаеш. Пази се. Peace

Аз също в началото малко се изненадах от месийския ти тон, но после се зачетох. Мисля, че това е също проблем, някои хора не го понасят, защото той крещи от всякъде - от телевизия, реклами и пр. Всеки гледа да ти грабне погледа и най-често зад това седи нещо безмислено. Много хора не се заглеждат в съдържанието заради това, обяснимо е. Аз обаче не видях да прозира някакво его зад него.. и още не мога да си обясня къде го виждат другите... newsm78

А за другото (всикчко несправедливо, което ни се случва) - ми явно си го заслужаваме. Въпросът е да стигнем до там  да се запитаме защо. Тогава наполовина ще ни е решен проблема. Остава да потърсим отговора. В повечето случаи той идва сам, без особени усилия. Само фактът, че сме дорасли да се замислим.. вече е самото решение.  Wink

# 54
  • Мнения: 545
поправка, след като изчетох наново темата:
Людмил ще постои наказан 3 дни.

затварям темата, защото авторът и прекали отвсякъде. или се научете как да се държите, или нямате място тук.

еди.

Общи условия

Активация на акаунт