Как бихти реагирали в подабна ситуация в градината

  • 3 916
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 657
и аз мисля,като Ню PeaceМоят син,ако му го дам със шишето,няма да близне-да не е луд Laughing

Аз самата пуснах подобна тема преди месеци,когато малкия отиде за първи път на ясла-стигнахме до война.И да се разправяш и да не се разправяш,те ще продължават да си приемат децата с лекарствата.
Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78

# 16
  • Мнения: 17 402


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

# 17
  • София
  • Мнения: 903


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

Защо не можем да проумеем една проста истина - колкото по-малко болни деца има в градината, толкова по-рядко ще се разболяват децата изобщо и толкова по-рядко ще се налага да се взимат болнични заради децата.  newsm78Просто и ясно - добре е и за децата и за родителите им. В противен случай порочния кръг никога няма да се затвори.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Лекарствата в ДГ не се дават от учителките и лелките, а от мед. сестра. Ако към някого трябва да се обърнеш е тя. Тя приема децата сутрин, тя може да върне нездраво дете и ако някакъв медикамент се дава, редно е родителят да предупреди нея и да го уточни с нея.

Иначе съм съгласна с Isa по въпроса с лекарствата. А темата е много "предразполагаща" и няма начин да се стигне до разумен компромис. Винаги ще има мрънкащи майки, които хем не смеят да попитат /щото може би ще им се обясни и ще се окаже, че няма повод за хленчене, тръпката ще изчезне тогава/, хем имат много за казване. А е толкова лесно - питаш, казва ти се и няма повод за терзания.

# 19
  • Мнения: 3 116
Заради тези ежедневни ситуации в частната ясла, в която ходеше детето ми, от 4 месеца, малката е посещавала яслата максимум 1 месец. 5 пъти пи антибиотик. Направи 2 отита (един с парацентеза), 1 гнойна ангина, 2 грипа, 1 бронхиолит ! За четири месеца !

Спрях детето си от тази ясла и вече на никой няма да я препоръчам. Това е.
Никой не може да ме убеди, че едно дете ще се разболява на всеки 3 дни, ако всички деца в яслата са здрави ! Ставала съм свидетел, как родители водят по-големите (3-4 годишни) дечица от градината с обяснението "ами тя е с червено гърло, но нищо друго й няма". Три дни по-късно детето ми вдигна 40 градуса. Ставала съм свидетел, как каките от яслата дават сиропи за кашлица на децата и на странния ми поглед отговарят "ами то е алергично", явно всички са алергични.

Темата ми е много много болна. Пуснах Мая на частна ясла с идеята че там ще има по-голям контрол, по-добре ще се грижат за децата и детето ще е щастливо, да ама не Sad Че си и изпуснах прекрасната детегледачка Sad Дано с новата имаме пак този късмет  Praynig

# 20
  • Мнения: 1 134
Кога ще проумеете, че не всички болести, които се лекуват с АБ са заразни? Дариа също и кашля - алергична е, но кашля като пушач, че и по-лошо...

Същото положение беше и с дъщеря ми през първата година в ДГ.

А и да не говорим, че вирусите се предават доста преди да се проявят в някое дете, така че спасение няма. Това, че е на антибиотик означава, че вече не е заразно.
За децата със зачервени гърла съм съгласна, че трябва да си стоят вкъщи.
Но останалите случаи не винаги са такива, каквито изглеждат.

# 21
  • Мнения: 2 657


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

Моят син също е от болнавите,ама не се оплаквам нали.Еми приемат ги,какво да направя,нямам вина аз,4е ги приемат,в такъв случай  си оставям детето в къщи .Затова все още не съм запо4нала работа и мога да си позволя да го гледам поради тази при4ина.Но по4на ли,нито ще има на кой да го оставя,нито ще мога да си позволя детегледа4ка със заплатите който взимаме тук.

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 12:41 от Йо

# 22
  • Мнения: 2 657


Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78



Аз се замислях в началото. Обаче детето ми през седмица две беше болно, така че вече не ме интересува тая работа. Това си е проблем на майката- да си го решава. Който иска- намира начин.
Да не говорим за изцепките тук във форума на неработещи майки, че си пращат децата болни на ясла/градина.....

Защо не можем да проумеем една проста истина - колкото по-малко болни деца има в градината, толкова по-рядко ще се разболяват децата изобщо и толкова по-рядко ще се налага да се взимат болнични заради децата.  newsm78Просто и ясно - добре е и за децата и за родителите им. В противен случай порочния кръг никога няма да се затвори.


aз истината я проумчвам,но не всички мислят,като нас  bouquet
Не можем да забраним на някой/ние/,да не си води детето със сиропи и тем подобни-нали?

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Предната седмица оставах в къщи заради конюнктивит на сина(и аз също, де), тази седмица оставах заради температура на щерката(събуди се сутринта и ни "изненада").
 Ако другата седмица някой от тях се разкашля(не дай боже) вече го пращам на градина кашлящ - цяла зима се съобразявам да не водя малкият кашлящ и с лекарства, а докато изпращам щерката гледам- на един му трият сополите, друг го тупат по гърба, че се е задавил от кашлица, трети го съветват да си слага ръката на устата като кашля ooooh!

Друг е въпросът, че има деца, които не боледуват, а са в същата среда като моите. Така, че едва ли причината е кашлящите деца в градината. Престанах вече да обвинявам кой как си води децата. Но вече и аз започвам да се замислям как ще си пращам моите. Омръзна ми да си стоят в къщи абсолютно жизнени, скачащи, играещи и само заради кашлицата да ми е неудобно да ги водя на детска.

# 24
  • Мнения: 4 668
Първо - всичко започна да се обеснява с алергия вече ...  Confused Съгласна съм , че при някой е така , но при други 100 % е само , за да се оправдаят .
Второ - аз наистина не мога да приема подобна безотговорност - да си водиш болното дете при 20 здрави деца  Thinking  Така никога няма да спре този порочен кръг на вечни болести .
 
Като се замислиш-не всеки може да си позволи да стои в къщи и да не работи или пък да има детегледачка....Ако е на работа,един-два пъти ще си вземе болни4ен майката,ама дали ще я търпят,при всяка болежка на детето и да не ходи на работа newsm78

Ама защо трябва аз да я мисля , дали ще я търпят или не ? Да си прави сметката . Или е правилно другите деца да се разболяват , за да не се сърди шефът и примерно ...  Sick

# 25
  • Мнения: 3 116
Йо, това за болничните, питаш ли ни как 3 месеца детето сме го гледали вкъщи ? Че аз специално съм пред уволнение. Че изпуках почти цялата си отпуска за да я гледам болна. Че имам повече от 20 дни болнични и оттам едвам си плащам кредитите. Свят ми се е завило. Но не съм си пратила детето болно в яслата. Това е сигурно !

# 26
  • Мнения: 2 657
Абе дали ще се замисляме или не-така си е...А не се зари4айте,4е не се знае,кога няма да имате възможност за да си останете с детето в къщи,понеже се е разсополивило Peace

Не си водя детето болно или с лекарства!-за сметка на други родители,но мисля,4е не мога да ги оприлича като безотговорни или лоши майки и т.н.Не всеки може да си позволи да се издържат със заплатата на единият родител...Не всеки може да хуква,при потичане на сополите и да си стой в къщи с детето.....Не всеки може да си позволи лукса,да плаща на детегледачка...

Аз за мен съм избрала да стоя без работа в момента,заради малкия-понеже,ако се бчх върнала от 22-ри април,никой нямаше да го интересува от фирмата ми,4е ще ми оперират детето и аз трябва да си го гледам 1 месец.Сори,ама не съм слу4ила на шеф,а и да съм слу4ила,ще ме търпи 2-3 пъти и ще ми каже-знаеш ли колко 4акат за твоето място.....

# 27
  • Мнения: 3 116
Номера е такъв че ако всички си водят децата здрави, няма да се стига до там че да ти се налага 2 месеца да си седиш вкъщи. Никой в яслата не можа да ми обясни защо детето като си е вкъщи е здраво и на третият ден от пускането на ясла е болно. И то при положение че когато детето си седи вкъщи ако вече е здраво и се възстановява от поредния антибиотик го пращам на площадката при другите деца и нито един път не се разболя (нищо че и сополи текат и кашлят). Има проблем с яслите но не мога да разбера какъв е  Sick

# 28
  • Мнения: 2 657
Да права си така е,но нали се сещаш,4е една майка,като се нападне с това-защо си води детето болно или ....може да отговори-като не искате да ви се разболяват децата си ги гледайте в къщи.....

Знаеш ли,проблемът найстина си е в яслите и той е,че лелките не връщат,а казват-донесете му сироп4ето.....

Не упреквам никоя майка,всеки сам си знае на какво дередже е и какви са им възможностите относно това,дали могат да си останат в къщи или не.

Мен като нещо не ми изнася,си взимам детето и се връщаме в къщи и си се гледаме.

п.п.Моят син бе преместен от първата ясла на третия ден,заради немърливостта и тъпото и надменно отношение на лелките.....


между другото,тук при нас/нали сме си малък град и е шуробаджанащина/се практикува на познати и на важни да не им се задават въпроси от сорта,ама защо е болен или еди си какво,а направо се казва доведи си детето,ние ще си му даваме лекарствата..защото сега два месеца бяха под карантина,ама аз не съм дъщеря на еди си кой и ни изгониха,като заведох малкия,а в същото време на еди кой си детето макър,4е и то не е боледувало се прие с усмивка,а моят син рева от вън,като магаре,4е иска при децата

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Тогава кой е виновен - родителите или персонала на ДГ?

Има едни мероприятия, наричат се родителски срещи. Там основната идея е да се обсъди правилника на ДГ и да се уточняват подобни изисквания, недоразумения и да се поставят питания. Там още първия път влиза мед. сестра и казва "в нашата ДГ се допуска това и това. Абсолютно недопустимо е това и това". Вие тогава къде бяхте? Попитахте ли как се процедира при заболяване? И при кое заболяване какво се случва? И кой дава и дава ли изобщо и какви лекарства на децата в ДГ? Тук се изписват по 20 страници в подобни теми, предъвкваме ги като рефрен на Енио Мориконе, втръсват ни до болка, а по родителските срещи се коментират с часове по колко да се събере за рождените дни - лев или два, а за такива неща всеки мълчи.

Коя от вас, която е седяла 3 месеца и си е гледала болното дете отиде, намери медицинската сестра и й потърси сметка кого и как пуска в ДГ? /Извинете, ама като всички сте си по 3 месеца с болните деца у вас, питам се аз, кой изобщо посещава детските градини, че те са претъпкани, и то с болнИци?/

Общи условия

Активация на акаунт