Ягоди от каква възраст?

  • 2 966
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 917
Тъй като вече има ягоди на пазара, а и тези домашно производство почнаха да стават, чуда се мога ли да давам на мойта бебка да опита. Тя е на година и месец - два и още не е опитвала ягоди, но по принцип е много алергична и се чудя от кога мога да й давам. Тия, които баба й произвежда със сигурност са без нитрати, но дали вече е достатъчно голяма. Иначе тя до момента от плодовете с удоволствие гризка ябълка и банан, ама ягоди....

# 1
  • Мнения: 27 524
По принцип след годинка може.
Ако има обаче алергия - обезателно след 3 годинки. Ягодите са силен алерген!

# 2
  • София
  • Мнения: 248
След 2г., ягодите са силен алерген.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 219
Въпросът за ягодите е традиционен-задава се всяка пролет.  Laughing Ето теми от предишни сезони:
Въпрос за ягодите
Давате ли ягоди?
Давате ли ягоди?Откога?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Още не съм давала,но съм решила тази година като излязат ягодите на баба му да го пробвам.Дано няма алергия

# 5
  • Мнения: 917
Благодаря ви момичета за отговорите - мисля да пробвам по мъничко, като първо обеля една , колкото да си вкуси и така постепенно да ги вкарам в менюто, ако й харесат естествено и ако няма някакви реакции на организма

# 6
  • Мнения: 27 524
Благодаря ви момичета за отговорите - мисля да пробвам по мъничко, като първо обеля една , колкото да си вкуси и така постепенно да ги вкарам в менюто, ако й харесат естествено и ако няма някакви реакции на организма

А защо трябва да бързаш и да излагаш детето на риск, при положение, че е алергична и те са силен алерген? Недоумявам подобно безхаберно поведение. Извини ме, че съм рязка, но съм права!

# 7
  • Мнения: 832
И аз не виждам смисъл да ги вкарваш в менюто, след като са алерген, при положение, че има още толкова много плодове, които можеш да му даваш. Има време, и ягоди ще яде като порастне още.

# 8
  • Мнения: 5 103
След годинка може Peace

# 9
  • Мнения: 27 524

Коки, след годинка може на деца без никакви алергии. Нейното е алергично.

# 10
  • Мнения: 5 103

Коки, след годинка може на деца без никакви алергии. Нейното е алергично.

Ооо мадам , пак не съм чела като хората  Mr. Green тогава след 3 години.

# 11
  • Мнения: 1 032
Мойта дъщеря направи ларингитен пристъп след като беше яла ягоди, а е на 2 години. Въобще не те съветвам да й даваш, особено след като е обременено с алергии детето.

# 12
  • Мнения: 917
като казах, че детето ми е алергично, нямах в предвид към плодове, а че на месец и избиха пъпки по лицето, който така и не се установи от какво са и минаха от самосебеси. другата алергия, която направи е към мръсния въздух в Бургас - хрема и кашлица. иначе не е имала алергия към глутен, белтъци или някакъв плод, затова бях склонна да пробвам. аз също искам детето ми да си е здравичко, но просто срещам различни мнения и стигам до извода, че си зависи от самото дете. не зная как да постъпя затова реших да питам тук. а ягодите освен, че са силен алерген са и много полезни. иначе е яла малини още като беше на 6 месеца и нямаше никакви проблеми.  аз съм на мнение, че трябва всичко да опита, даже и шоколадче по малко й давам да си куса /другите работи ще ви ги спестя за да не ме нападате/.не знам, все още се колебая

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ами няма значение, пак не рискувай.
И моя син има алергична обремененост от баща си, получи ортикария от АМ и не бих рискувала с ягоди, малини и други подобни.

# 14
  • Мнения: 832
аз съм на мнение, че трябва всичко да опита, даже и шоколадче по малко й давам да си куса /другите работи ще ви ги спестя за да не ме нападате/.не знам, все още се колебая

Разбира се, че от всичко трябва да опита, но за всеко нещо си има време. Това ми напомня, тук във форума бях чела някъде, една майка беше побесняла, че като оставила бебето си (на 3 месеца) на свекърва си, тя му дала да си близне шоколад, защото от всичко трябвало да опита.

# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Миналото лято дадох. На година и месец- два. Сякаш не им се впечатли особено.

# 16
  • Мнения: 46 508
Щом е замесена алергия, най-добре след 3 г.
Аз още не съм давала, въпреки, че до сега не е имала проблеми, яде достатъчно плодове, за ягодите има време. 

bubi4ko, имат толкова много време пред себе си, ще опитат, няма къде да идат, но едно нещо дадено рано, може да ги постави на диета и ограничения за цял живот, на мен това ми се струва по-лошия вариант, а на теб?

# 17
  • Мнения: 867
дадох ягоди на навършени 1 г и 3 м.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 360
категорично не рискувай с ягоди.
алергиите, независимо към какво са, имат чудната способност да мутират. веднъж алергичен към нещо, организмът е склонен да развива и други алергии.
така че, не се люшкай на тая люлка, че нямате алергии към храни.
ягодата не е незаменим плод, та да натискаш толкова за нея.

# 19
  • Мнения: 1 284
и аз мисла да изчакам, не съм давала още  Peace

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Така като ви изчетох аз няма да дам този сезон.После цял живот ще си ги яде ако и харесват.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 404
Аз пък мисля да дам като станат домашните.

# 22
  • Мнения: 720
малката пък ги яде като бонбони...много оби4а ягоди/на 1,3мес./

# 23
  • София
  • Мнения: 6 360
малката пък ги яде като бонбони...много оби4а ягоди/на 1,3мес./

всяко дете би ги яло, ако му се дадат. всички деца обичат ягоди, след като ги опитат. това какво общо има с факта, че ягодата е силен алерген, не разбирам?

# 24
  • Мнения: 720
малката пък ги яде като бонбони...много оби4а ягоди/на 1,3мес./

всяко дете би ги яло, ако му се дадат. всички деца обичат ягоди, след като ги опитат. това какво общо има с факта, че ягодата е силен алерген, не разбирам?





аз пък изоб6то не съм съгласна 4е всяко дете оби4а ягоди... Wink....и след като моята ги яде- без проблем ,това озна4ава 4е не алерген за нея....това е връзката Peace.

# 25
  • Мнения: 720
а и на6ия татко е доктор...така 4е вси4ко е съветвано първо с него Peace

# 26
  • Мнения: 4 399
След като не си съгласна с това което са ти написали тук, си свободна да дадеш на детето си всичко което пожелаеш. Аз обаче познавам хора, които не са алергични към нищо друго, но към ягодите проявяват алергия. Затова смятам да изчакам колкото се може по-дълго с ягодите. Не знам дали ще се получи защото имаме ягоди в градината, но се надявам че ако не и обърна вниманието към тях, може и да не ги забележи.

а и на6ия татко е доктор...така 4е вси4ко е съветвано първо с него Peace

Едва ли има лекар на света, който да е в състояние да предвиди дали децата му ще развият алергия, тъй че за мен не е голямо успокоение професията на таткото.

# 27
  • Мнения: 917
леле какво става тук?!
аз си реших проблема - малката видя цяла купа ягоди и не прояви никакъв интерес, еми то да не е луканка я.... Laughing

# 28
  • Мнения: 720
След като не си съгласна с това което са ти написали тук, си свободна да дадеш на детето си всичко което пожелаеш. Аз обаче познавам хора, които не са алергични към нищо друго, но към ягодите проявяват алергия. Затова смятам да изчакам колкото се може по-дълго с ягодите. Не знам дали ще се получи защото имаме ягоди в градината, но се надявам че ако не и обърна вниманието към тях, може и да не ги забележи.

а и на6ия татко е доктор...така 4е вси4ко е съветвано първо с него Peace

Едва ли има лекар на света, който да е в състояние да предвиди дали децата му ще развият алергия, тъй че за мен не е голямо успокоение професията на таткото.







....детето ми е от големия процент деца ,които нямат никакви проблеми с ягодите...така 4е ние продължаваме с тях Peace
а и в тоя ред мисли....има о6те безброй   храни които са потенциални алергени  така 4е  Stop
незнам о6те колко 6те са възмутени 4е давам на детето си ягоди....но на мен пък ми призлява всеки път като видя бъде6ти майки с цигари в устата и задимени ''детски''заведения в българия,където децата си играят дружно до димя6тите глави на майките и ба6тите си Sick...и тровят децата си ... Stop

# 29
  • Мнения: 4 451
Пресни ягоди не бих рискувала да дам. Но преди няколко дни и дадох пюре (което си купих) от ягоди. Хареса и много и за сега, слава Богу, няма реакция. Но си признавам, че не съм съвсем сигурна, дали не избързах и сега я наблщдавам "под лупа". 

# 30
  • Мнения: 720
Пресни ягоди не бих рискувала да дам. Но преди няколко дни и дадох пюре (което си купих) от ягоди. Хареса и много и за сега, слава Богу, няма реакция. Но си признавам, че не съм съвсем сигурна, дали не избързах и сега я наблщдавам "под лупа". 





аз по тази логика сега си мисля....6том толкова са въпросителни ягодите,за6то тук /англия/е пълно с детски храни и буркан4ета  на ХИП и други където слагат ягоди...даже и аз се замислих в на4алото....дало изоб6то да и дам от тях,но пробвахме харесаха й....

# 31
  • София
  • Мнения: 15 219
След термична обработка не са същите както в сурово състояние.

# 32
  • Мнения: 3 042
Дадох за пръв път ягоди миналата година, когато станаха домашните. Злати е бил на около 1г 8-9м. Опита ги, но не беше много впечетлен. Хапваше по някоя и друга ягодка.

Щом детенцето е склонно към алергии, изчакай, както вече са ти казали и преди мен.

# 33
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз знам, че с всички плодове с власинки и мъхести трябва да се изчака поне до година и половина, а е желателно и повече.Защо така и идея си нямам.На моят син още не съм му давала да яде, гореизброените плодове

# 34
  • Мнения: 4 629
След година и половина дадох ягодите. СИлен алерген са и реших да изчакам повечко

# 35
  • Мнения: 3 886
Опитахме   първите  ягодки и бяхме на 1г и месец но тогава изяде само 1.Сега като ги види и плаче за тях  .Сега вече си хапва всеки ден по 4-5  сутрин и толкова следобяд  понякога и ги смесвам с други плодове като киви и банан Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 5 362
Аз лично още не съм давала.Заради алергиите,които предизвикват.А ние явно сме предразположени към такива неща Rolling Eyes

# 37
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Миналото лято Иван е бил на 1г.7-8 месеца, тогава дадох за първи път, но на него не му хареса.
Ония ден пак предложих ягодка, обаче бях отсвирена  Mr. Green .

# 38
  • sofia
  • Мнения: 4 296
аз още не съм давала и ми се струва,че дори няма да и харесат

# 39
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
След годинка, така знам,
иначе давам каша с ягодки след 8-мимесец....

# 40
  • Мнения: 27 524
....детето ми е от големия процент деца ,които нямат никакви проблеми с ягодите...така 4е ние продължаваме с тях Peace
а и в тоя ред мисли....има о6те безброй   храни които са потенциални алергени  така 4е  Stop
незнам о6те колко 6те са възмутени 4е давам на детето си ягоди....но на мен пък ми призлява всеки път като видя бъде6ти майки с цигари в устата и задимени ''детски''заведения в българия,където децата си играят дружно до димя6тите глави на майките и ба6тите си Sick...и тровят децата си ... Stop

Да, има потенциални алергени и именно затова те се дават в подходящата възраст. Не виждам връзка с изказването ти.
Цигарите, разбира се, нямат нищо общо с дискутираната тема за хранене и захранване  Wink
Добрият лекар не би дал силен алерген на малко дете  Wink
Иначе от цигарите и на мен ми призлява, но това е друга тема  Simple Smile
Да не говорим и, че в ягодите няма нищо специално, ценно и сосбено, та да разбера бързането и нуждата да се дават  Grinning

# 41
  • Мнения: 1 555
Ягоди колкото се може по-късно, поне след 2г  половина, дори и при деца без доказана алергия независимо каква !!!

# 42
  • Мнения: X
моята дъщеря е на годинка и едни месец и педито каза да изчакама с ягодите да стане беба на 2 годинки.

# 43
  • Мнения: 720
не съветвам никой да дава ягоди на децата си...на която и да е възраст,и естествено 4е по добре да се из4ака ако 4овек има притеснения и не е сигурен... Peaceпросто аз давам на моята която е на 1,5 по4ти...но това е мой избор .отгледала съм не едно,... а 3 деца ..а и никой не е обременен с алергии по никакъв на4ин.сигурно за това ре6их да й дам да пробва...но пак повтарям това е моя слу4ай,има разлика от дете на дете...така 4е всеки сам преценява или ако не може най добре да из4ака..това е.

# 44
  • София
  • Мнения: 676
Дадох сок от прясно изцедени ягоди на 1г.2м. Нямахме реакция Hug. Както разбирам вие сте алергични, тъй че изчакай  Peace.

# 45
  • Мнения: 5 026
дадох миналата седмица.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря ви момичета за отговорите - мисля да пробвам по мъничко, като първо обеля една , колкото да си вкуси и така постепенно да ги вкарам в менюто, ако й харесат естествено и ако няма някакви реакции на организма

А защо трябва да бързаш и да излагаш детето на риск, при положение, че е алергична и те са силен алерген? Недоумявам подобно безхаберно поведение. Извини ме, че съм рязка, но съм права!

И аз се чудя. Това, че имате домашни без нитрати (т.е. може би имаш предвид, че баба ти не слага торове, което съвсем не значи без нитрати, нитрати си има в почвата по принцип), не прави ягодите ви по-малък алерген. И след като детенцето си е алергично, защо трябва да си правиш експерименти?
Моята не ги харесва ягодите и аз въобще не настоявам. Плодове колкото искаш, аз на 23 години направих от ягоди алергична реакция като попрекалих малко с количеството.

# 47
защо пък не;аз давам`.Хрис също има алергии но кам плодовете .и от ягодите нищо не му става

# 48
  • Мнения: 155
Ягодите бяха единственото нещо коeто съм дала на сина ми едва след 3 годинка,той е на 11год.захранен е изцяло по старата система,но специално за ягодите имах някакво чувство,че трябва да ги дам късно.Сега с бебо също смятам да ги дам едва когато навърши три годинки.

# 49
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Здравейте мили мами.
Днес дадох за първи път на моя дечко ягодки.Харесаха му, но мисля, да не прекалявам, за да не стане проблем.

Общи условия

Активация на акаунт