Имуностимулатор преди забременяване

  • 8 187
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Писах вече по въпроса с моето често боледуване. Направих един курс с комбинирани витамини, гледам да се храня правилно и сега съм се замислила за имуностимулатор/засега се колебая между саменто и ад-ликуид/. Но се замислих за следното ThinkingЗабременяването само по себе си е едно чудо на природата - един организъм позволява на чуждо тяло да се вгнезди в него и дори се "грижи" за това дребничко нещо, вместо да го "изхвърли", какъвто би бил нормалният случай на реакция на имунната система. В смисъл - тялото ни потиска естествената си имунна защита, за да имаме дете. И се притеснявам...Дали този имуностимулант не би попречил на евентуално забремяняване Rolling Eyes Знам със сигурност, че голяма част от ранните аборти са резултат именно на отказ на матката да "приеме" оплодената яйцеклетка, понеже я "разпознава" като чуждо тяло и я изхвърля.
Какво мислите по този въпрос?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мога да повярвам, че на никого тук не му се е налагало да пие имуностимулатор Rolling Eyes
Добре де, поне мнение по въпроса нямате ли Simple Smile
Аз още не съм си купила и се чудя да взимам ли...

# 2
  • Мнения: 1 765
Аз имам Цитросепт, бях го купила за мъжа си, но в последствие разбрах, че не е много подходящ за мъже и след като така внезапно се разболях, и имайки предвид моята резистентност към вируси, която проявих цяла зима, когато имаше бум на вирусни заболявания, реших, че може би организма ми е поотслабнал ....но все пак и аз по логиката на твоите разсъждения все още не съм го започнала, и си пия само витамините ( Центрум с Лутеин ) и ФК...

Не успях да ти помогна много...

# 3
  • Мнения: 4 371
Искам само да ти кажа, че не съм никак доволна от прехваления АД Ликуид. Пихме го с мъжа ми, малкия също пи и никакъв ефект, даже тая зима боледувах повече от миналата.
Пий си фолиева к-на, спортувай и яж плодове, зарежи тези измислени витамини.

# 4
  • Мнения: 5 468
Дуци, не ме отчайвай Rolling Eyes. Всичко живо го хвали този сироп... ooooh! И съм решила твърдо да купувам за малкото..., че се скъса да боледува. А сега - не бил това, което което казват ooooh!.

# 5
  • Мнения: 802
Не мога да повярвам, че на никого тук не му се е налагало да пие имуностимулатор Rolling Eyes
Добре де, поне мнение по въпроса нямате ли Simple Smile
Аз още не съм си купила и се чудя да взимам ли...

моето мнение е да не се вманиачаваш , а да си живееш живота така както искаш ти , т.е. щом искаш купи си  - когато стане чудото ще спреш да пиеш каквото и да е ...
но ... до тогава нищо не ти пречи според мен .
все пак забременяването физически е сливане на две клетки .
какво има толкова ?!

# 6
  • Мнения: 4 298
Забременяването само по себе си е едно чудо на природата - един организъм позволява на чуждо тяло да се вгнезди в него и дори се "грижи" за това дребничко нещо, вместо да го "изхвърли", какъвто би бил нормалният случай на реакция на имунната система. В смисъл - тялото ни потиска естествената си имунна защита, за да имаме дете. И се притеснявам...Дали този имуностимулант не би попречил на евентуално забремяняване Rolling Eyes Знам със сигурност, че голяма част от ранните аборти са резултат именно на отказ на матката да "приеме" оплодената яйцеклетка, понеже я "разпознава" като чуждо тяло и я изхвърля.
Какво мислите по този въпрос?
Белинда, не знам какво да те посъветвам от опит. Пила съм имуностимулатор по повод урологична инфекция, но нямам наблюдение дали се отразило на "бебеправенето". Защото ние така или иначе знаем, че шансът за естествено зачеване е 0.
Но има момичета, при които "незабременяването" се дължи на завишени НК клетки, т.е имат по-силен имунен отговор и така тялото не може да свикне с плода, а го отхвърля.
Това естествено не ти го казвам с цел да те плаша или че при теб, имуностимулатора може да доведе до такъв ефект. Просто логиката ти е съвсем правилна.
Аз мисля, че ако не си имала проблеми при забременяването преди, пиенето на имуностимулатор няма да ти навреди. Все пак жената трябва да е здрава за да бъде мама. Успех!

# 7
  • Мнения: 288
  Белинда, този въпрос вълнува и мен. Аз също често боледувам и имунната ми система е слабичка, мисля. Опасявам се да приемам имуностимулатори уж да не попреча нещо. Но скоро прочетох в една научна статия, че противно на мненията, организмът отхвърля плода точно при слаба имунна система. Статията беше за НК клетките.Не мога научно сега да обясня защо, но такапишеше в прав текст. Чувала съм, че при завишени хормони на щитовидната не били за препоръчване имуностимулатори и ваксинации. И аз не мога да ти дам съвет, интересно ми е и други какво мислят.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Реших се. Колебанията ми изчезнаха, след като 3 седмици след последната ми болест, от неделя отново съм с хрема и кашлица Sad Явно не мога да се справя сама, а и няма да мога да изкарам една спокойна бременност , ако съм постоянно болна и не мога да пия лекарства. Ще изчакам да ми дойде сега, да съм сигурна, че не съм бременна и почвам "Саменто". Поне два месеца. После - бебеправене Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 2 383
Успех!  Hug

# 10
  • Мнения: 283
Белинда,  насоката на мислите ти, струва ми се, е съвсем логична. Направи ми впечатление, че доста момичета забременяват в месеца, в който са имали леки настинки. Може би точно тогава имунните сили на организма са понижени и не е изключено това до някаква степен да благоприятства вгнездяването на оплодената яйцеклетка  (разбира се стига да няма сериозен възпалителен процес в организма, който да попречи на развитието й).

# 11
Аз пия това от известно време http://topdobavki.com/catalog/product_info.php?cPath=22&products_id=236 и съм много доволна. Тук има доста информация за продукта за съжаление е на английски, но е доста сериозен продукт http://biobran.org/

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Природата си знае работата. Не би трябвало да се съчетава добра имунна система с отхвърляне на плода, защото си противоречат.

# 13
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Последното не го схванах  newsm78
И как успяхте да изровите тая тема  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Лелеее, кой я изровичка тази тема ooooh! Белинда вече пила Саменто, правила бебе, че и родила Hug И в момента пак съм с болно гърло Joy

Общи условия

Активация на акаунт